Férfi NB I: A Szolnok nyerte az Alba elleni rangadót
26
2024
2024. október 26.  |  22:50

A második félidőben fordított a ZTE a PVSK ellen

Archibald tempójával vette kezdetét a mérkőzés, az első hazai pontokat Bigelow szerezte egy hármas formájában, Dzseletovics volt eredményes közelről - írja a BB1.hu. Archibald egy triplát is bevágott, Frank tört be bátran, majd a PVSK légiósa egy pontot a vonalon hagyott (3-10). Bigelow nehéz tempót dobott be emberről, Tóth nagyon finom mozdulattal tett fel ziccert, majd Bigelow büntette meg zsákolással a pécsiek eladott labdáját. Dzseletovics volt pontos kintről, Payton is elsüllyesztett egy trojkát, Garrett adott nagy passzt LeDay-nek (11-16). Dzseletovics ezúttal közelebbről volt hibátlan, Brown tempója ért célt, a pécsi center aztán csak a második büntetőjét dobta be. Archibald zsákolásával lépett meg nyolc pontra a vendég csapat, LeDay pöcizett vissza egy rontott dobást, Takács Martin egy büntetőt dobott be. LeDay hármasával zárkózott két pontra a ZTE, egy eladott labda után pedig zsákolásával egalizált. 21-21

Garrett egy büntetőt értékesített, Brown ziccere után a plusz egyet kihagyta, Payton középtávolija volt tökéletes. Garrett növelte két ponttal a hazai előnyt, nagy kavarodás után Dzseletovics szerezte meg a labdát és két pontot, Antóni kosara már a vezetést jelentette a vendégeknek, Matthias Zollner azonnal időt kért (26-27). Bigelow és Payton váltott kosarat, Brown és LeDay játszott szépen össze, ezúttal Szrecsko Szekulovicson volt a sor, hogy magához hívja csapatát. A hazaiakra fújt technikai után Archibald dobta be a büntetőt, Antóni egymás után két triplával jelentkezett, majd ismét Archibald következett, így 9 ponttal állt jobban a Pécs (30-39). Az irányító zsákolt is egyet, ezzel a mérkőzés folyamán először járt 10 felett a különbség, Brown orvosolta gyorsan ezt egy hármassal, majd Keller tett vissza egy támadólepattanót, viszont a túloldalon Archibald könnyen verte meg. A ZTE játékosa egy gyorsindítással javított, a PVSK ismét időt kért. Dzseletovics két pontját Garrett ellensúlyozta, Antóni megint betalált kintről, így a félidőben 8 ponttal vezetett a vendég csapat. 39-47

Payton fadeaway dobásával folytatódott a játék, Keller mutatott be egy 2+1-et, Tóth szerzett labdája után aztán egy ziccert is feltett a hazaiak 12-ese, így a ZTE öt pontra csökkentette hátrányát, a PVSK pedig időt kért (44-49). Garrett dobott be egy hármast, Takács Martin egyenlített, LeDay kettese után Dzseletovics faulttal együtt talált be. Takács Milán szólt hozzá a mérkőzéshez, Archibald egy pontot a vonalon hagyott, Brown tört be, Tóth zsákolt egy szerzett labda után, ismét szünetet kért Szrecsko Szekulovics (57-53). Garrett könnyű ziccert tett fel, Archibald ezúttal mindkét büntetőjét a helyére tette, Keller is, Brown pedig egy eladott labdát büntetett meg. Bigelow egy pontot szerzett, LeDay zsákolt, amivel már 10 pont felett járt a zalaegerszegi előny, ami meg is maradt az etap végéig. 66-55

Browné volt az első kosár a negyedik negyedben, Payton fordult le LeDay-ről, Garrett emberről vágta be a hármast. Payton zsákolt, aztán még egyszer megrángatta a gyűrűt, Bigelow szabálytalankodott sportszerűtlenül Mokánszkival szemben, aki mindkét büntetőt bedobta (71-63). A PVSK-nak két lehetősége is volt még tovább zárkózni, mégis Brown ziccere következett, Mokánszki dobott be egy hármast, Keller válaszolt azonnal (76-66). Mokánszki aztán háromból kettő büntetőt értékesített, Tóth Ádám kipontozódott, LeDay csinált 2+1-et. Bigelow növelte 13 pontra a ZTE előnyét, ami LeDay triplájával már 16 lett, innen pedig már nem volt visszaút a PVSK számára. 101-72

Zalakerámia ZTE KK - Pécsi VSK-VEOLIA 101-72 (21-21, 18-26, 27-8, 35-17)

Bajnokság, 6. forduló.
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok.
Játékvezetők: Dr. Mészáros Balázs, Györfy Rúben, Kapusi Gábor (Herczeg Ágoston)

Zalaegerszeg: Takács Ma. 7, Garrett 13/6, Bigelow 16/3, Keller 14/3, Tóth 4. Csere: Gyimes -, Szalay -, Sitku 3/3, Csizmadia -, Brown 18/6, LeDay 24/9, Takács Mi. 2.

PVSK: Archibald 20/6, Frank 2, Molnár -, Payton 16/3, Dzseletovics 16/3. Csere: Merkl -, Antóni 11/9, Mokánszki 7/3, Plézer -, Radó -.

Idegenbeli bravúrral kapaszkodik a Körmend

A bajnokságot veretlenül kezdő NKA Universitas Pécs fogadta a mérkőzés előtt csupán egy győzelemmel rendelkező Egis Körmend együttesét. Az előjelek alapján egyértelműen a hazaiak tűntek a mérkőzés esélyesének.

Ehhez képest bekezdett a Körmend, egészen pontosan Vucskovics, akinek első három duplája célba ért, miközben a pécsiek képtelenek voltak a gyűrűbe találni. 0-6 után Abell után talált be, de Kountz és Williams kosarai után már 2-12 állt az eredményjelzőn a negyedik percben. A negyed második felére magához tért az NKA, Brbaklics büntetőivel feljött 15-19-re. Aztán a negyed hajrája a vasiaké volt, 8 pontos előnyre tettek szert a záró tíz perc végére (16-24).

Másfél perc kellett a hazaiaknak és már eltűntették a hátrányuk nagy részét, ekkor 22-24 volt az állás. Egyenlíteniük azonban nem sikerült, mert Williams, ha kellett közelről, vagy ha éppen úgy jött ki a helyzet, akkor távolról talált be. A negyed közepére ismét tisztes lett a vendégek előnye 26-37-nél. Meleg pontjaival kapaszkodott a pécsi csapat, de a padról beszálló Ferencz két triplájával gyorsan lehűtötte a kedélyeket. A félidőben 14 ponttal tartott előrébb a vendég csapat (38-52).

Williams duplája nyitotta a második félidőt, amire Abell válaszolt egy betörést követően. Felváltva születtek a kosarak, Kountz eredményesen büntetőzött, miközben Scherer távolról célzott pontosan. A hazaiak próbálkozásait nem sok siker jellemezte, egészen a negyed hajrájáig, amikor a 29. percben Abell hárompontosa után 62-67-nél újra szoros lett a találkozó. A Körmend eladta labdát, ezt pedig kihasználva még Scherer is betalált közelről, így újra nyílt lett a találkozó (64-67).

Az első támadásból Meleg talált be a gyűrű közeléből, így már csak egy pont volt a különbség. A túloldalon Vucskovics és Doktor talált be fontos pillanatban, majd az elhibázott hazai támadást követően Kountz duplája is fontosnak bizonyult. A vasiak többször is hibáztak ezt követően, amit kihasznált az NKA: Scherer triplából, Abell pedig közelről volt eredményes, 79-79-nél pedig egál lett a találkozó három perccel a vége előtt. Durázi csak egy büntetőt dobott be, Abell viszont egy távolit küldött a helyére, így először vezettek a hazaiak. Durázi azonban ismét betalált, és Kountz, valamint Williams vezérletével visszavették a vendégek a vezetést. Az izgalmas végjátékot ők bírták jobban, sőt még Williams triplája is célba ért. Győzelmével nagy bravúrt hajtott végre a Körmend (87-96).

NKA Universitas Pécs - Egis Körmend 87-96 (16-24, 22-28, 26-15, 23-29)

Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Centerpálya
Játékvezetők: Montgomery-Tóth Cecília, Söjtöry Tamás Ferenc, Földesi Ádám (Németh Csaba János)

NKA Pécs: Nikolics 14/6, Abell 24/6, Brbaklics 4, Meleg 16, Bacsovics 11. Csere: Scherer 13/9, Kerpel-Fronius 5.

Egis Körmend: Williams 20/9, Kountz 33/6, Kiss B. 4/3, Pipiras -, Vucskovics 18. Csere: Durázi 9, Ferencz 10/6, Kiss M. -, Gáspár -, Doktor 2.

Oroszlányban sem hibázott a Falco

Diggs triplájával indult az összecsapás, Tiby váltott két pontra egy bejátszást, majd megint Diggs következett, ezúttal egy duplával. Burton triplájával iratkozott fel az eredményjelzőre az OSE, Diggs azonnal visszadobta a túloldalon, Wilson szerezte meg első oroszlányi pontjait egy tempóval (5-10). Dickerson zsákolt, Váradi tört be, Kenic második esélyből volt eredményes. Tiby mutatott be egy 2+1-es akciót Dickerson faultja után, Wilson verte meg szépen az emberét, Keller felelt erre a másik palánknál. Perl köszönt be középtávolról, Burton tempója is jó volt, Wilson találta meg Csutit. A légiós aztán maga rámolt be egy hármast amivel egy pontra jött fel a hazai csapat, de a negyed Perl sorozatban szerzett négy pontjával ért véget. 18-23

A második negyed elején Perl ott folytatta, ahol az elsőt abbahagyta, ezúttal egy triplát süllyesztett el, Kenic közelről volt eredményes, de a Falco húzóembere két büntetőt is a helyére tett. Wilson csak az egyiket, Váradi Kornél 9 pontos hátrányban időt kért (21-30). Pongó dobta be a büntetőit, Perl kettesére Csuti felelt, Popovic osztott ki egy gólpasszt Bognárnak. Csuti újabb duplája után Milos Konakov is magához hívta csapatát, Popovic tett vissza egy rontott dobást, Illés volt pontos kintről. Burton nehéz tempót dobott be, Popovic két büntetőt, majd Dickerson is (32-40). Wilson három és Burton két pontjával zárkózott tovább az Oroszlány, így a Falcónak ismét időt kellett kérnie. Váradi törte meg a hazai sorozatot, Tiby szerzett két pontot, Wilson dobta át védőjét. Popovic sorozatban szerzett négy pontja után Burton talált be dudaszóra, így a nagyszünetre 7 pontos előnnyel mehetett a címvédő. 41-48

Wilson duplájával folytatódott a játék, Clark szórt egy hármast, majd Váradi és Tiby csinált nagyszerű 2-2-t. Perl betörése után az Oroszlány azonnal időt kért, Kenic szolgálta ki Dickersont, Popovic dudaszóra rámolt be egy tempót. Kenic ezúttal maga fejezett be egy tripla formájában, Burton egy pontot a vonalon hagyott, Perl törte fel az oroszlányi védelmet (49-59). Burton egy hármassal javított, Perl középtávolról sem rontott, Kenic csak a második büntetőjét dobta be. Diggs vitte át szépen a gyűrű alatt a ziccerét, Váradi váltotta három pontra Tiby kiosztását, Kenic egy kettessel felelt. Keller pofozta támadólepattanóját a gyűrűbe, Burton nagyon elkapta a fonalat, Perl büntetőzött hibátlanul, aztán kintről sem rontott, Váradi Kornél időt kért (57-73). Wilson szerzett két pontot, aztán Dickersont találta meg, Pongó átadását Keller húzta be. A negyed Wilson bütetőivel és Pongó hármasával ért véget. 63-78

Jól kezdte a negyedik negyedet is a címvédő, Diggs talált be távolról, Keller pedig közelről, Bognár duplájával már 22 ponttal jártak előrébb a vendégek, nem csoda, hogy a hazaiak ismét időt kértek (63-85). Wilson nagyon nehéz dobást értékesített, Pongó egyhuzamban hat pontot tett be a közösbe, Burton kettese után Keller egy büntetőt dobott be. Az utolsó öt percre így 25 pontos Falco-előnnyel érkeztünk meg, ahonnan már csak a differencia volt a kérdés, a címvédő nyert és továbbra is hibátlan a bajnokságban. 69-102

MVM-OSE Lions - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69-102 (18-23, 23-25, 22-30, 6-24)

Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok.
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Nagy Viktor, Szilágyi Bálint (Hoffmann Gergely)

Oroszlány: Ruják -, Burton 21/6, Illés 3/3, Kenic 10/3, Dickerson 8. Csere: Czermann -, Werner -, Csuti 8, Takács Zs. -, Szabadfi -, Wilson 19/6.

Szombathely: Váradi 7/3, Diggs 13/9, Clark 3/3, Tiby 9, Popovic 10. Csere: Sövegjártó -, Bognár 6, Keller 13, Kovács B. 2, Verasztó -, Perl 26/6, Pongó 13/6.

A Szolnok nyerte a rangadót

A forduló rangadóján a Szolnok látta vendégül az Alba Fehérvár együttesét. A Tisza-partiak hibátlanul kezdték a bajnokságot, míg a vendégek már beleszaladtak három vereségbe. Ettől függetlenül nem mehetett biztosra a hazai csapat a találkozó előtt.

Triplaváltással indult a mérkőzés, a vendégeknél Horne talált be távolról, majd Amiaq válaszolt. Elhibázott támadások után a Szolnok ragadta magához a kezdeményezést, a 6. percben Szubotics büntetője után 16-9-re vezetett. Nichols azonban megrázta magát, és pillanatok alatt felhozta 16-14-re a csapatát. A 8. percben már a vezetést is átvette az Alba, amikor Horne ismét távolról célzott pontosan. 23-23-nál Pallai egalizált, majd miután a Szolnok elhibázta támadását, Smith zsákolása zárta a negyedet (25-27).

Ugyanúgy indult a második negyed, mint az első, csak most Thomas köszönte be egy hármassal, amire Rudner felelt. Szorosan alakult a találkozó, egy-két pontnyi volt csak a különbség a felek között. A negyed közepére ismét a hazaiak kezdeményeztek, míg a fehérváriak kapaszkodtak. A 18. percben Lukács hármasa után már egyre jobban kinyílt az olló, ekkor 51-39-re ment az Olaj. Mielőtt még jobban meglépett volna a hazai csapat, Vojvoda akcióival jött vissza a fehérvári együttes 51-46-ra. A félidőben megmaradt ez a különbség (53-48).

A szoros első félidő után aztán a harmadik negyedben nagyot robbantott az Olaj, Lukács és Jovanovics ponterős játékára építve fokozatosan meglépett. A 26. percben már 75-58 állt az eredményjelzőn, amikor Szubotics fejezett be egy közeli akciót sikeresen. Nem változott a játék képe, a különbség csak nőtt, miközben az Alba képtelen volt a gyűrűbe találni ebben az időszakban. Mint később kiderült, a záró tíz perc előtti 22 pontos differencia el is döntötte a mérkőzést (84-62).

Az utolsó játékrészben ugyan még mindent megtett az Alba, ezt a szakaszt meg is nyerte 13 ponttal, de valódi esélye már nem volt a felzárkózásra. Későn ébredtek a fehérváriak, illetve a Szolnoknak már az is belefért, hogy kicsit kiengedjen. A mérkőzést végül harmadik negyedbeli jó játékának köszönhetően magabiztosan nyerte meg a Szolnok (96-87).

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - Alba Fehérvár 96-87 (25-27, 28-21, 31-14, 12-25)