Férfi NB I: Rajt-cél győzelmet aratott a Sopron a Szeged ellen
25
2024
2024. október 25.  |  22:00

Takács floatere nyitotta meg a mérkőzést, Molnár talált be közelről, Edwards két büntetőt dobott be, Herndon egyet - írja a BB1.hu. Mucius a sarokba maradt teljesen üresen, nem is rontotta el a triplát, öt és fél perc után Herndon szerezte meg a Szeged első mezőnykosarát (9-3). Fofana tempója volt jó, Mucius verte meg emberét, Langley egy pontot a vonalon hagyott. Molnár fejezett be egy 2-2-t, a Szeged továbbra sem találta magát a támadóoldalon, így Simándi Árpád 15-4-es hátrányban kért időt bő 7 perc után. Garrett tette helyére a büntetőit, Balogh tört be nagyszerűen szoros őrizetben. Fofana szerzett két pontot, Garrett zsákolt egy támadólepattanó után, a negyed végén pedig Fazekas és Langley is bevágott egy triplát. 24-9

A második negyed sem indult jól a Szeged számára, Mucius és Edwards is eredményes volt távolról, majd Herndon zsákolását Molnár ellensúlyozta a Sopron, amelyik 8-2-es futásban volt. Herndon volt megint pontos a festékből, Edwards erre is elsüllyesztett egy triplát, a szegedi center kettőből egy büntetőt dobott be (35-14). Edwards hozta nagyszerűen magát ziccerbe, Anda is csak egy ponttal távozott a vonalról, Simándi Árpád ismét magához hívta csapatát. Takács egypontosa után Polányi rámolt be egy hármast, Garrett zsákolt egy hatalmasat, Langley is csak 50%-kal dolgozott büntetőivel, Cseh ziccere után időt kért Gasper Potocnik (40-21). A játékmegszakítás után Mucius hármasa ért célt, aztán egy újabb, Herndon zsákolt, majd egy támadólepattanót is visszatett. A szegedi légiós pontjai zárták a második negyedet, 20 perc után 19 ponttal vezetett a Sopron. 46-27

Takács és Cseh váltott kosarat a harmadik negyed elején, Davis és Heath pontjaival csente a távolságot a Szeged. Edwards, Heath és Mucius is duplákkal jelentkezett, Herndon sorozatban szerzett négy pontja után időt kért a Sopron (52-40). Edwards passzát Garrett váltotta két pontra, Mucius újabb hármast szórt, így ezúttal a Szeged kért időt. Garrett faulttal együtt is betalált, viszont a plusz egy ezúttal kimaradt, Balogh ziccere után Fofana tette vissza a közte 20-at. Langley kiosztásából Zsíros dobott egy hármast, de a negyedet Fofana triplája zárta le, így a Sopron 20 pontos előnyből várhatta a negyedik negyedet. 65-45

Zsíros hármasával indult a záró etap, Takács ziccere után Fofana zsákolt egy szerzett labdát követően, Garrett ziccere után ismét időt kért a Szedeák. Két soproni büntető után Balogh is bedobott kettőt, aztán az ő és Langley 2-2 pontjával bekúszott 20 pont alá a vendég gárda, Gasper Potocnik időt kért. Mucius osztott ki egy gólpasszt Takácsnak, Langley tett vissza egy támadólepattanót faulttal együtt, majd a plusz egyet is mellétette. Az utolsó 5 percre Molnár duplájával, valamint Cohill és Fazekas tripláival és 20 pontos differenciával érkeztünk meg, innen pedig nem volt visszaút a Szeged számára, a Sopron nyert és lezárta négy meccses vereségszériáját. 87-67

Sopron KC - SZTE-Szedeák 87-67 (24-9, 22-18, 19-18, 22-22)

Bajnokság, 6. forduló.
Sopron, Novomatic Aréna.
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Minár László Balázs, Major Ádám (Vághy Tamás János)

Sopron: Edwards 12/6, Mucius 25/18, Takács 9, Kucsera -, Molnár 8. Csere: Garrett 15, Csendes -, Fofana 12/6, Flasár -, Fazekas 6/6.

Szeged: Langley 10/3, Heath 5, Cseh 4, Davis 2, Herndon 18. Csere: Laluska 2, Balogh 10, Anda 3, Cohill 4/3, Zsíros 6/6, Polányi 3/3, Mayer -.