Nem tudott meglepetést okozni Görögországban az Olaj
24
2024
2024. október 24.  |  08:10
Katsivelis ziccerével kezdődött a mérkőzés, Aimaq zsákolt Lewis passzából, Upson középtávolról volt pontos - írta a bb1.hu. A Szolnok centere azátn egy támadólepattanót is visszatett, Reynolds verte meg emberét egy könnyű ziccerért, Szubotics is két pontra váltott egy második esélyt (6-6). Reynolds dobta be a büntetőit is, Aimaq emberrel az arcában sem rontott, Lewis ziccerével a mérkőzés folyamán először átvette a vezetést a Szolnok. Katsivelisé volt a találkozó első triplája, Jovanovic törte fel a hazai védelmet, Upson büntetői voltak jók. Lewis tempója ért célt, Henderson hármasára Aimaq felelt két ponttal (16-16). Kreuser tört be, Forrester szerzett két pontot a vonalról, Papadakis büntetőivel hat pomttal lépett meg a PAOK. Katsivelis tolta be könnyedén Jovanovicot, az első 10 perc viszont Szubotics 2+1-es akciójával ért véget. 24-19

Papadakis hármasával folytatódott a játék, aztán Persidis is betalált, Oliver Vidinnek így szűk másfél perc után időt kellett kérnie, mert a különbség átlépte a 10 pontot. Aimaq ziccerezett, Bartley hozta magát nagyszerűen helyzetbe, de a második negyed lényegesen lassabb tempót diktált mint az első, mindkét csapat sokat hibázott ebben az időszakban. Lewis 2+1-e törte ezt meg, Henderson vágott be egy hármast, Jovanovic dobott be két büntetőt (35-26). Kreuser helyezkedett jól egy támadólepattanónál, Szubotics tett két pontot a közösbe, Krnjajski ziccere után időt kért a PAOK. Upson egy pontot a vonalon hagyott, Jovanovic kísérletét ütötték le már leszállóágban, a hazaiak játékosa mezőnyből javított, aztán büntetőjével 9 pontra növelte a görögök félidei előnyét. 41-32

Reynolds nevéhez fűződött a második félidő első kosara, Kreuser volt eredményes távolról, az első három percet Upson zsákolása zárta le. Jovanovic a második büntetőjét tette a helyére, Persidis hármasát Szubotics dobta azonnal vissza (51-36). Kreuser dobott be egy tempót, Forrester kettesével már a 20 pontot ostromolta a két csapat közötti differencia. 57-36-nál érkezett az újabb magyar időkérés, a görög csapat lendületét ez azonban nem törte meg, 1:36-tal a vége előtt így már 26 pontos hátrányban szólította magához csapatát Oliver Vidin. A negyed végén valamelyest tudott zárkózni az Olaj, de így is nagy volt a hátrány 30 perc után. 62-40

Krnjajski ziccerével indult a záró etap, Papadakis újabb hármast süllyesztett el, Aimaq köszönt be hosszabb idő után. A Szolnok a negyed első négy percében nemhogy közeledni nem tudott a PAOK-hoz, hanem a görög csapat növelni is tudta minimálisan az előnyét, ezen a következő két percben sikerült javítani, Szubotics triplájával benézett 20 pont alá az Olaj, a PAOK pedig időt kért azonnal. A maradék időben az Olajnak esélye értelemszerűen nem volt a fordításra így maradt nyeretlen, míg a görög csapat veretlen. 82-66

PAOK mateco - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 82-66 (24-19, 17-13, 19-8, 20-26)

FIBA Europe Cup, csoportkör, 3. forduló.
Thesszaloniki, PAOK Sports Arena, Görögország.
Játékvezetők: Josip Jurcevic (horvát), Kirile Tvauri (georgiai), Nemanja Ninkovic (szerb).

PAOK: Reynolds 11/3, Kreuser 15/3, Upson 10, Bartley 4, Katsivelis 7/3. Csere: Lefas 2, Henderson 6/6, Forrester 13, Iatridis -, Persidis 6/6, Papadakis 8/6, Manthopoulos -.

Szolnok: Jovanovic 9, Lewis 7, Rudner -, Subotics 21/12, Aimaq 18. Csere: Lukács 2, Pallai 3/3, Abraham -, Krnjajski 6, Peringer -.

Forrás: bb1.hu
Fotó: fiba.basketball