A Győr 25 percen keresztül tartotta a lépést a Valenciával
24
2024
2024. október 24.  |  07:45
Az Euroliga harmadik fordulójában a SERCO UNI Győr 59-74 arányban maradt alul a Valencia Basket Club otthonában.

A vártnak megfelelően kiváló hangulat fogadta a játékosokat, és Határ Bernadett kosarával megkezdődött a pontgyártás is (2-0) - írta a wbasket.hu. Garbin egy befutást követően volt eredményes, 2-2. Dubei öt pontjával 7-2-re fordított a Győr, de Casas jókor villant, 4-7. Egyelőre jól ment a dobás a mieinknek, Garbin triplája is behullott (4-10). Fingall és Romero azonban nem hagyta ezt annyiban, 10-10-nél egyenlített a Valencia. Bátran játszott a Győr, Bach és Kiss kosarával már 15-12-re vezettek. Egyelőre ültek a győri kinti dobások, míg a Valencia csapatánál sok helyzet kimaradt, így nem véletlen jött a hazai időkérés 12-20-as állásnál. Turner ziccere lendítette át a mély ponton a Valenciát, a negyed végére Torrens közel félpályás triplájával 20-21-re zárkóztak.

A második etap elején Goree és Garbin kosaraival 25-20-re léptünk el, de ez a pár pontos előny hamar elfogyott, Vitola fordított 28-27-re. Kiélezett volt a játék, Torrens ziccere után Garbin büntetőivel állította meg a Győr a Valencia rohanását (30-29). A két magyar válogatott játékos, Turner és Határ villant meg, amivel 36-29-re módosult az állás. Dombai triplája nagyon kellett a győrieknek, de az első félidőt Határ kosara zárta, 38-32

Dombai triplája nyitotta a második félidőt, 38-35. Határ Betti magasságát jól használta ki a Valencia, büntetőből volt eredményes a center (40-35). Kisebb hibák sorozata következett, amit végül Fingall egy triplával büntetett (43-35). Ezek a Valencia percei voltak, Határ és Romero kosarai után már 48-35-re ment a hazai gárda. Bach Bogi triplája szépített, de védekezésben nem volt elég fizikális a Győr, legfőképp a festéken belülről kapták a pontokat, 51-38. Dubei és Wentzel még 11 ponton tartotta a különbséget (53-42), de ekkor a Valencia egy 6-0-s futással bebiztosította előnyét, 59-42.

Dombai Réka a negyedik hárompontosát szerezte, de a túloldalon nem tudták megállítani a Valencia támadását, így nem csökkent a Győr hátránya (61-45). Ekkor Ruff-Nagy egy ziccerrel és Garbin egy triplával lepte meg a spanyol gárdát, hazai időkérés szakította meg a játékot (61-50). Goree jókor időzítette a távoli dobását, 63-53-nál ismét meccsben volt a Győr. Amikor ezt leírtam, akkor Romero maradt üresen, és a lekésett győri védekezést 3 ponttal büntette meg. Természetesen Iagupova sem maradhatott ki a pontgyártásból, újabb spanyol hármas esett be a Győr gyűrűjébe (69-53). Dubei és Goree is kipontozódott, így nélkülük kellett a Győrnek befejeznie a találkozót. Az utolsó két percbe 13 pontos előnnyel mehetett bele a Valencia (70-57). Angyal Barbi egy ziccerrel szállt be a meccsbe (70-59), de ennél közelebb már nem került a Győr a Valenciához, 74-59-re nyert a Valencia BC. Határ Bernadett a Valencia legeredményesebb játékosa lett 12 ponttal, míg a győriek legjobbja Dombai Réka lett 16 ponttal.

Valencia Basket Club - SERCO UNI Győr 74-59 (20-21, 18-11, 21-10, 15-17)

Euroliga, 3. forduló
Valencia, Pabellon Fuente de San Luis
Játékvezetők: Cisil Güngör (TUR), Henri Hilke (FIN), Milita Stalaucinskaite (LTU)

Valencia Basket Club: Fingall 9/3, Casas 2, Romero 11/6, Iagupova 7/3, Határ 12. Csere: Mavunga 11, Erauncetamurguil-, Torrens 8/3, Vitola 6/3, Florez-, Turner 8.

SERCO UNI Győr: Kiss 2, Dubei 7/3, Dombai 16/12, Garbin 11/6, Bach 6/6. Csere: Ruff-Nagy 2, Angyal 2, Wentzel 5, Goree 6/6, Telenga 2.

A második félidőben darálta be a Sopron Basket a Pöstyént.

Az Európa Kupa harmadik fordulójában a Sopron Basket idegenben aratott 78-47-es győzelmet a Piestanske Cajky ellen.

Több soproni szurkoló is elkísérte a csapatot, így a hangulat kiváló volt a csarnokban. Soproni kosárral kezdődött a találkozó (0-2), majd kisebb kosárcsenddel folytatódott a játék. Jól védekeztek a csapatok mind a két oldalon, és a Pöstyén Igbokwe ziccerével egyenlített (2-2). Reid juttatta előnyhöz a Sopront, de hamar érkezett is a válasz a hazai gárdától, James fordított (5-4). Jól váltott ritmust a soproni gárda, és Reid triplája után 11-7-re megléptek ellenfelüktől. James azonban ihletett formában játszott, először 14-11-re, majd 17-13-ra növelte a hazai előnyt. Jól tapadt a pöstyéni gárdára a Sopron, Monroe kosarával 17-15-re zárkóztunk. A negyed végi pontatlanságok miatt 19-15-re vezetett a Piestanske Cajky.

Egyelőre nem ültek a soproni külső dobások, nem úgy, mint a hazai oldalon, Mitrashinovikj dobott hármast (21-15). Továbbra is jól működött a Reid-Monroe páros, a szemfüles irányító adott újabb gólpasszt a soproni centernek (21-17). Monroe igazi vezére volt a Sopron Basketnek, egymás után dobta a kosarakat (21-21), majd Pavlopoulou triplájával 24-21-re fordított a Sopron. Hazai időkérés után jól védekeztünk, és Varga Alíz távoliját követően már 5 pont volt a soproni előny (21-26). Igbokwe törte meg a hazaiak rossz sorozatát, amire Reid válaszolt, 23-28. Az egyértelműen látszott, hogy a Pöstyén a légiósokra támaszkodik, és legfőképp az ő játékukat erőltették a festéken belül, ahol viszont Monroe és Krivacevic kiválóan védekezett. Reid újabb triplát süllyesztett el a pöstyéni gyűrűben, 25-31. Időkérések miatt állt a játék, de több kosár nem esett a félidőig.

Jól jött ki az öltözőből a Sopron, szép összjátékkal és Friskovec triplával 36-25-re léptek el ellenfelüktől. Kiválóan védekezett a Sopron, egyszerűen nem hagyták, hogy helyzetbe kerüljenek a pöstyéni játékosok. Peter Jankovic egy újabb Friskovec hárompontos után kérte ki az idejét (25-39). Friskovec percei voltak ezek, és már 15-0-s futásban volt a Sopron, amikor Igbokwe büntetőkkel megszerezte a Pöstyén első pontjait ebben a negyedben (26-46). James triplájára Varga válaszolt, és látszott, hogy a soproniak élvezik a játékot, mert szebbnél szebb megoldásokat láthattunk tőlük (29-51). Minden hazai kosárra érkezett a vendég kosár a túloldalon, állandósulni látszott a 20 pont körüli differencia (31-54).

Monroe negyedvégi kosara után Böröndy és Friskovec növelte tovább a különbséget, 32-61. Az extázisban játszó Sopron hamar 30 pont fölé hizlalta az előnyét, könnyű kosarakkal és jó védekezéssel magabiztosan vezettek (34-67). James igyekezett tartani a lépést a soproniakkal, valamint védekezésben zónára váltott a Pöstyén (38-69). Gáspár Dávid időkérése után rendezte sorait a Sopron, és az újonnan beállt játékosok is hozzátették a maguk részét, 40-76. A Sopron a harmadik negyedben kezdte meg a ritmusváltást, és ez annyira jól sikerült, hogy egészen a mérkőzés végéig kitartott és magabiztos 78-47-es sikert aratott a Pöstyén ellen. Jacinta Monroe 18 pontos 12 lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót.

Piestanske Cajky - Sopron Basket 47-78 (19-15, 6-16, 7-25, 15-22)

Európa Kupa, 3. forduló
Piestany, Diplomat Arena
Bogdan Podar (ROU), Aleksandar Radonjic (AUT), Stefan Kuburovic (MNE)

Piestanske Cajky: James 25/9, Mitrashinovikj 2, Tausova 2, Herminjard 2, Igbokwe 9. Csere: Szmerekova-, Buknova 3, Moravcikova 4, Vandlikova-, Jakubcekova-.

Sopron Basket: Varga 11/3, Papp 5, Friskovec 13/9, Reid 10/6, Monroe 18. Csere: Krivacevic 9, Sitku 4, Pavlopoulou 3/3, Toman-, Böröndy 5/3.

Szoros csatában maradt alul a Pécs.

Az Európa Kupa 3. fordulójában az NKA Universitas Pécs 74-71-es vereséget szenvedett a Spar Gironától.

Klara Lundquist büntetőjére Alexa Held triplával válaszolt a második perc elején, jelezve, hogy a Pécs hasonló pontossággal és tűzzel futott ki a pályára, mellyel a szombati bajnoki rangadóját befejezte. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 7-4-re a pécsiek, 10-7-re és 12-9-re a Girona vezetett. A negyed hajrája a Studer Ági és Julia Reisingerova vezette Pécsnek sikerült jobban. 10 perc után 22-16-ra a mieink mentek. A második negyed elején két és fél percig nem talált be a Pécs. Ez idő alatt azonban a vendégek is mindössze egy triplát értékesítettek. A pécsiek kosárcsendjét Alexa Held hármasa törte meg. Nem sokkal később egy másik hármas is az amerikai légiós neve mellé került, a harmadik faultját  gyűjtötte be. A pécsieket azonban ez sem zökkentette ki.

A második negyedben a legnagyobb differencia 9 pont volt a felek között. A 29-20 után a Girona kapott el egy jobb sorozatot és kapaszkodott fel 29-26-ra. Fordítani azonban nem tudtak. Török Ági törte meg a kosárcsendet, majd Julia Reisingerova következett. A cseh center 17 pontig jutott az első félidőben. A Girona pontjaiért Chloe Bibby felelt, aki 14 pontot szerzett az első 20 percben. Amikor a triplája célt ért, 36-34-nél két pontra olvadt a differencia. A félidőig már ez maradt a felek között. A 38-36-ról induló harmadik szakasz elején 40-40-nél egyenlített a Girona. A legjobb pillanatban érkezett Török Ági duplája. Nem engedte előnybe riválisát a magyar csapat. Amikor pedig Julia Reisingerova immár a 24. pontját szerezte, 47-42-nél újra 5 pont választotta el a csapatokat.

A harmadik negyed második felében ezen 3-5 pont között állt be a differencia. A játékrész hajrájában 50-47 után sikerült ezt meghaladni Studer Ági és Török Ági pontjaival. Ennek megfelelően 54-47-nél 7 pont választotta el a feleket ebben a rendkívül kemény és kiélezett küzdelemben. Az utolsó 10 percnek végül 54-49-ről vágtak neki a csapatok. Bár több büntetőt kihagytak a vendégek, de 54-52-re így is szépítettek. Zseljko Djokics időkérése után Alexa Held vette át a főszerepet, öt ponttal, közte egy bravúros triplával. A Girona nem adta fel és két perccel később 59-59-nél újra egyenlítettek. Az újabb gironai felzárkózásra ismét Török Ági felelt egy hárompontossal. Nem sokkal később azonban átvették a vezetést a spanyolok. Amikor pedig Sandra Ygueravide triplája célt ért, 69-65-nél 10-3-as futásban volt a Girona.

A fáradni látszó pécsiek esélyeit Alexa Held találata visszahozta, de a spanyol csapatok ilyen pár pontos előnyből szoros végjátékokat kiváló eséllyel zárnak le. Mindent megtett a Pécs, hogy ezúttal ne így legyen. Alex Held triplája 73-71-nél újra visszahozta a reményeket, de a hajrából a Girona jött ki győztesen. A pécsiek egy elmaradt faultot nehezményeztek a végjátékban, de ez nem változtatott a tényen: 74-71-re nyert a Girona.

NKA Universitas Pécs - Spar Girona 71-74 (22-16, 16-20, 16-13, 17-25)

Pécs, Lauber Dezső Városi sportcsarnok

NKA Universitas Pécs: Held 21/12, Smailbegovic 2, Studer 8, Török 9/3, Josepovits. Csere: Laczko, Rátkai, Zsebe-Weninger 5, Olawuyi, Tóth, Kiss., Reisingerova 26.

Spar Girona: Lundquist 9, Jakubcova 9, Toure 3, Hristova 13/3, Bibby 27/18. Csere: Canella 1, Ygueravide 8/3, Caldwell 4.

Az első negyed megpecsételte a Szekszárd sorsát Madridban.

Az Európa Kupa 3. fordulójában a TARR KSC Szekszárd 96-66-os vereséget szenvedett a Movistar Estudiantes otthonában.

Igyekezett gyorsan magához ragadni a kezdeményezést a madridi gárda, de 4-0 után Kat Westbeld és Boros Julcsi révén gyorsan egyenlített a Szekszárd. Ezt követően 13-13-ig fej-fej mellett haladt a két alakulat. Sőt, Kat Westbeld duplája után 15-13-ra a mieink vezettek. Frieda Buhner és Angela Salvadores révén azonban fordított az Estudiantes. Összességében 12-0-val 25-15-re léptek el. A KSC kosárcsendjét az első negyedben 12 pontot szerző Kat Westbeld törte meg, de 10 perc után így is 30-17-re mentek a hazaiak.

Egyértelműen a spanyol gárda által diktált ritmus érvényesült még a második negyed első perceiben is. Ebből a szakaszból két és fél perc telt el, amikor 37-19-nél már 18 pont választotta el a csapatokat. A Szekszárd tartását dicséri, hogy egy pillanatra nem adta fel, sőt! Marena Whittle duplája és Boros Julcsi triplája után 37-24-nél már spanyol időkérés miatt állt a játék. Nem sokkal később pedig 10 pont alá faragta hátrányát a KSC.

A félidő utolsó öt percében sikerült megtörni a spanyolok lendületét. Három és fél perc volt a nagyszünetig, amikor Marena Whittle és Bernáth Réka 40-34-re alakította az eredményt. Sokáig ezen hat ponton billegett a különbség. Sőt, 44-38-nál volt labdája a Szekszárdnak, hogy még közelebb kerüljön. Ezzel nem sikerült élni. A spanyolok visszaállították a 10 pontos különbséget. A félidőt azonban Precious Johnson találata zárta, 20 perc után 48-40 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején is hasonló mederben zajlott a küzdelem. Többször felzárkózott a Szekszárd, de utána rendre visszaállította a 10 pontos különbséget a madridi együttes. Kicsivel több, mint négy perc volt a harmadik szakaszból, amikor Bernáth Réka duplája után 55-49-nél még felcsillant a remény. A felzárkózás azonban sokat kivett a Sara Bejedit is nélkülöző szekszárdi együttesből.

Az utolsó 13-14 percben ismét a spanyolok által diktált iram érvényesült. A hazaiak 14-0-s futással 69-49-re léptek el. Az utolsó 10 percnek pedig 71-51-ről mentek neki a csapatok. Itt már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Mivel azonban minden pontnak lehet jelentősége, így ezt a periódust is nagy iram jellemezte. A KSC Boros Julcsi két triplájával gyarapította pontjai számát, de ez idő alatt 85-57-re ellépett az Estudiantes. A végjátékban a különbség a 30 pontot is elérte. 96-66-ra nyert a házigazda spanyol együttes.

Movistar Estudiantes - TARR KSC Szekszárd 96-66 (30-17, 18-23, 23-11, 25-15)

Madrid, Polideportivo Antonio Magarinos

Movistar Estudiantes: Latorre 8, Salvadores 19/6, Banaszak 11/3, Alonso 10, Ridard 13/3. Csere: Buhner 11/3, Wiard 3/3, Sharp 9/3, Okeke, Topuzovic 8, Camilion 4.

TARR KSC Szekszárd: Horváthm Whittle 11, Boros 13/9, Johnson 2, Westbeld 23. Csere: Theodoreán 6, Mányoky 1, Holcz, Baa 4, Bernáth 6.

Forrás: wbasket.hu
Fotó: fiba.basketball