Férfi NB I: Végletekig kiélezett, fordulatos meccset nyert meg a Lauberben az NKA
18
2024
2024. október 18.  |  22:00

Nikolics büntetőivel szerezte meg a mérkőzés legelején a Durmo hiányában pályára lépő NKA, a PVSK első kosarát Archibald szerezte, majd Payton zsákolt - írja a BB1.hu. Bacsovics eladott labdáját Micsovics büntette meg, Meleg küldte helyére a büntetőit, Archibald tört be. Meleg zsákolt vissza egy támadólepattanót, Nikolics egy pontot a vonalon hagyott, Archibald tört be könnyedén (10-7). Payton szerzett két pontot, Nikolics verte meg Mokánszkit, Micsovics kisodródva is fel tudta tenni a ziccert. Abell rontását Bacsovics javította, Nikolics triplájával utolérte a PVSK-t az NKA, már a vezetésért fejezett be egy gyorsindítást a hátvéd (14-16). Dzseletovics egy pontja után Abell szerzett sorozatban négyet, Mokánszki dobott be egy triplát. Archibald egyenlített, Abell nehéz betörést fejezett be, Micsovics felelt erre. Kerpel-Fronius szólt hozzá a mérkőzéshez, Dzseletovics dolgozott remekül a festékben, így egy negyed után döntetlen volt az állás. 24-24

Dzseletovics triplájával folytatódott a játék, Kerpel-Fronius használt ki egy eladott labdát, Micsovics törte fel a vendég védelmet. Nikolicstól érkezett a válasz, Micsovics azonban kintről sem rontott, Scherer azonnal visszadobta ezt a túloldalon (32-31). Payton pöcizett vissza egy rontott dobást, Csirke Ferenc azonnal időt kért, Archibald növelte tovább a PVSK előnyét. Plézer faulttal együtt fejezte be a gyorsindítást, mellé tette a plusz egyet is, Bacsovics hármasa zárta le az NKA kosárcsendjét, Szrecsko Szekulovics is magához hívta csapatát (39-34). Micsovics volt pontos kintről, Nikolics tempója ért célt, Abellnek a második büntetője. Micsovics viszont nagyon elkapta a fonalat, Nikolics járt túl Archibald eszén, aki ezt két bedobott büntetővel tette jóvá. Kerpel-Fronius tört be, Plézer talált be a sarokból, majd kettesével 10 pontra növelte az előnyét a Vasút, az NKA ismét időt kért. Az utolsó bő 30 másodpercben minimálisan tudott zárkózni az NKA, de 9 ponttal 20 perc után a PVSK vezetett. 51-42

Nikolics egy büntető dobott be a második félidő elején, Micsovics vágott be egy triplát, majd megint az NKA játékosa következett. Payton egy büntetőt dobott be, Brbaklic és Archibald váltott kosarat, Abell mutatott be egy 2+1-et, Nikolics triplájával lopta tovább a távolságot a vendég gárda (57-53). Kerpel-Fronius találta meg Bacsovicsot, Scherer egalizált, már 10-0-ás futásban volt az NKA, amit Micsovics zárt le. Mokánszki dobott be egy triplát, Archibald zsákolt hatalmasat, Csirke Ferenc időt kért (64-57). A hátvéd bedobott két büntetőt is, Nikolics tört be remekül, Kerpel-Fronius triplája után megint csak négy pont választotta el a feleket. Micsovics ment végig, Nikolicsra továbbra sem volt válasza a PVSK-nak, Mokánszki már a harmadik hármasát süllyesztette el. Nikolics kettőből egy büntetőt dobott be, Micsovics is, Bacsovics zsákolt. 72-67

Kerpel-Fornius hármasával zárkózott két pontra az NKA, Plézer tört be bátran, Nikolics sem rontott kintről. Payton zsákolt óriásit, Meleg 2+1-ével döntetlen volt az állás, Kerpel-Fornius a harmadik hármasát is bevágta (76-79). Payton megint rántott egy nagyot, Abell egy pontot a vonalon hagyott, Nikolics is. Payton fejezett be egy alley-oopot, Nikolics eladott labdáját Archibald büntette meg, az NKA időt kért (82-81). Bacsovics fejezett be egy 2-2-t, aztán két büntetőt is a helyére tett, Plézer köszönt be kintről. Bacsovics zsákolt, aztán egy nagyon nehéz tempót is bedobott, Plézer hármasa egy pontra hozta vissza a PVSK-t két perccel a vége előtt. Bacsovics egy ponttal zárt a vonalról, a PVSK kétszer is támadhatott az egyenlítésért vagy a vezetésért, Dzseletovics kétszer rontott, Nikolcs középtávolija után Micsovics 2+1-et mutatott be, így 6 másodperccel a vége előtt 1 pontos előnyben kért időt az NKA. Archibald faultja után Nikolics állhatott a vonalra, bedobta mind a kettőt, így Szrecsko Szekulovics 5,3 másodperccel a vége előtt egy triplafigurát kezdhetett felrajzolni. Archibald rontott, így az NKA továbbra is veretlen, a PVSK nyeretlen. 91-94

Pécsi VSK-VEOLIA - NKA Universitas Pécs 91-94 (24-24, 27-18, 21-25, 19-27)