100 fölött dobott a Pécs, hazai pályán arattak sikert a BEAC ellen
13
2024
2024. október 13.  |  21:45
Jól kezdte a találkozót a BEAC, gyors két kosarat követően 4-0-ra vezettek - írta a wbasket.hu.  A pécsiek első pontját Rátkai szerezte, majd ez lendületet adott a hazaiaknak és Reisingerová büntetője után 5-4-re fordítottak. Jól tartotta a lépést a BEAC, Smailbegovic triplájára Moore egy kettessel felelt (10-8). Ezt követően azonban jól védekezett a Pécs, és ellenfelük pontatlanságaiból könnyű kosarakat szereztek (14-8). 18-10-es állásnál vendég időkérés szakította meg a játékot. Laczkó tripláját követően a mérkőzés folyamán először nőtt 10 pont fölé a differencia (21-10). Büntetők váltották egymást mind a két oldalon, és a BEAC Drahos hárompontosát követően 6 pontra faragta hátrányát (25-19). A negyed végén Szauter 5 pontot szerzett, így 27-24-re zárkózott a fővárosi csapat.

Török Ági ziccerével folytatódott a játék, majd Ozola dobott távolit, 29-27. Reisingerová és Tóth vette hátára a pécsi csapatot, a 6-0-s pécsi rohamot Rakita ziccere szakította félbe (35-27). Beesett egy újabb pécsi hárompontos, illetve jól is védekezett a hazai csapat, ami miatt 41-31-re módosult az állás. Török és Jones pontjai váltották egymást (43-35), majd kisebb adok-kapok következett, szép támadásokat láthattak a nézők pécsi és vendég oldalon is (49-40). A félidőig büntetőket és egy szép hazai akciót könyvelhettünk el (53-46). Szembetűnő statisztikai mutató volt már ekkor is a büntetők száma, a Pécs 21-szer, míg a BEAC 18-szor állhatott a vonalra egy félidő alatt.

Centerek dobópárbajával kezdődött a harmadik etap, majd a pécsi játékosok voltak pontosabbak, 7 pontot szereztek zsinórban (62-48). Milkovics triplája szépített (62-51). Sok volt a pontatlanság mind a két oldalon, de a pécsiek jól használták ki Kiss Angelika játékát a festéken belül, 15 pontra nőtt a hazai előny (66-51). 70-51-nél vendég időkérés következett, tehetetlen volt támadásban a BEAC. Az eligazítás után sem változott a játék képe, Rátkai 5 pontja hizlalta tovább a differenciát (75-51). Drahos és Szauter révén a vendégek is magukra találtak, benéztek 20 pont alá (75-56). Hiába igyekezett zárkózni a BEAC, Held és Studer dudaszós triplája ismét állva hagyta a fővárosiakat (86-61).

Jól használta ki a BEAC pontatlanságait az NKA, 92-63-ra vezetett a Pécs. Egymást váltották a pécsi és a BEAC-os kosarak, Held triplája után 99-65-re módosult az állás. Nem a védekezésről szólt ez a találkozó, egy pontgazdag mérkőzésben volt része a szurkolóknak. Tóth Orsi büntetője után már 100 pontnál járt a Pécs. A mérkőzés utolsói perceiben már nem történt meglepetés, a Pécs egy magabiztos második félidei játékkal aratott 102-74-es győzelmet az E.ON ELTE BEAC ellen.

NKA Universitas Pécs - E.ON ELTE BEAC 102-74 (27-24, 26-22, 33-15, 16-13)

Női NB I. A csoport
Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Csabai-Kaskötő Brigitta, Söjtöry Tamás Ferenc, Szilágyi Bálint (Sarkadi-Nagy Ágnes)

NKA Universitas Pécs: Held 11/9, Smailbegovic 8/6, Rátkai 10/3, Joespovits 4, Kiss 8. Csere: Laczkó 9/3, Studer 7/3, Zsebe-Weninger 4, Török 12, Olawuyi 8, Tóth 8/3, Reisingerová 13.

E.ON ELTE BEAC: Ozola 10/6, Miklovics 6/6, Moore 11, Jones 17, Rakita 3. Csere: Drahos 9/3, Dobó 3, Vég-Dudás 2, Szauter 7/3, Bajzáth 6.

Pontgazdag mérkőzésen múlta felül a Szekszárd a DKKA-t

A Női NB I. A-csoport 4. fordulójában a TARR KSC Szekszárd 96-84-re múlta felül a Dávid Kornél KA együttesét.

Kat Westbeld találataira Varga Sára válaszolt a mérkőzés elején, majd 8-2-es előnybe került a Szekszárd. Ezt követően 8-6-ra szépített a DKKA. A folytatásban azonban ismét a KSC akarata érvényesült. Szentpáli Gergő már 14-6-nál magához rendelte tanítványait. A különbség Boros Julcsi triplája után 21-10-nél lépte át a 10 pontot. Érezhetően igyekezett közétenni már az első negyedben a meghatározó különbséget a Szekszárd. Az első szakasz végére 30-16-ra léptek a hazaiak. A kisszünetben igen határozott instrukciókat kaptak a székesfehérvári játékosok. Ez érződött is a második etap elején: Laufer Gabriella és Katona Bogi révén szépített a DKKA. Szücs Gréta triplájából szerezte az első pontokat a KSC, de erre Hegedűs Janka azonnal felelt.

A második negyed első perceiben rendre felelt a hazai találatokra a DKKA. Magyar Bianka 34-23-nál időt is kért. Marena Whittle vezetésével rendezte sorait a házigazda. Amikor Baa Dominika duplája célt ért, 42-25-re módosult az állás. A fiatal játékos már a 9. pontját szerezte ekkor. Ezen 15-17 egység környékén látszott állandósulni a differencia. Kifejezetten pontgazdag játékot láthattunk, így a nagy különbség ellenére élvezetes, jó ritmusú kosárlabdát élvezhetett a szekszárdi közönség. A rendkívül agilisen játszó Hegedűs Janka a félidő hajrájában 48-36-ra felhozta a DKKA-t. Ez a 12 pontos differencia maradt a felek között a félidőre is. A nagyszünetben 50-38 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedet Boros Julcsi triplája indította, majd erre Laufer Gabriella és Hegedűs Janka felelt. 53-44-nél Hegedűs Jankának volt egy triplakísérlete, ami, ha célt ér, kifejezetten szoros is lehetett volna az összecsapás. Erre 9-3-as futással reagált a Szekszárd és 62-47-re ellépett.

A DKKA nagy erőket mozgósított, hogy meccsben maradjon. Minden kisebb hazai kihagyást könyörtelenül megbüntettek. Annak ellenére, hogy Hegedűs Janka beütötte a harmadik, majd a negyedik faultját, a játékrész végére 68-59-re szépített a vendég együttes. A záró szakasz elején többször megugrott 13, egyszer 14 ponttal is a KSC. A DKKA azonban rendre válaszolt ezen rohamokra. A KSC élére Baa Dominika és Marena Whittle állt pontokkal, szerzett labdákkal, gólpasszokkal. A DKKA-nál pedig Laufer Gabriella és Hegedűs Gabriella  felelt a pontokért. Szépen járt a labda mindkét oldalon. Gyors és pontos támadásokat láthattunk. A 96-84-es végeredményt Marena Whittle és és Szücs Luca triplái alakították ki.

TARR KSC Szekszárd - Dávid Kornél KA 96-84 (30-16, 20-22, 18-21, 28-25)

Női NB I. A-csoport

TARR KSC Szekszárd: Theodoreán 5, Horváth 11/9, Westbeld 20, Whittle 13/3, Baa 19/3. Csere: Bejedi 1, Mányoky 8, Boros 12/6, Johnson 4, Szücs 3/3,

Dávid Kornél KA: Katona 2, Hegedűs 24/6. Varga 11/3, Marisa 11, Laufer 24/9. Csere: Takács 3, Szücs 5/3, Drávecz 2, Dávid 2, Papp.

A Cegléd ellen hozta a kötelezőt a Sopron Basket

A Női NB I. A csoport 4. fordulójában a Sopron Basket hazai pályán 71-36-ra győzte le a VBW CEKK Cegléd csapatát.

Friskovec triplája vezette fel a találkozót, majd 8-0-s rohamban volt a Sopron, amikor Szirony megszerezte a Cegléd első kosarát (8-2). A két gárda közti különbség már ekkor jól látható volt, a soproniak irányították a meccset. A Cegléd beállt védekezésben zónázni, amit könnyű szerrel játszott át a Sopron (13-2), majd egy hazai gyorsindítás után 15-2-es állásnál vendég időkérés következett. Kisebb pontatlanságok és kihagyott helyzetek váltották egymást, kicsit megakadt a soproni támadás is a továbbra is zónázó Cegléd ellen. Barnai kosara mozdította el az eredményt, 15-4.  A soproni centerek is kivették a részüket a pontgyártásból (19-5), de az első negyed egészen pontszegény állással zárult, 19-6.

A második etap Szerelem-Kobolák triplájával indult (19-9), majd Sitku közelije 21-9-re növelte a soproni előnyt. Varga Alíz hárompontosa törte meg a csapatok rossz sorozatát (24-9). A Cegléd továbbra sem találta a ritmust támadásban, ha sikerült átjátszani a soproni védelmet, akkor a helyzetek maradtak ki. Varga szerzett labdát, és ziccerével már 20 pontosra nőtt a két gárda közti differencia (29-9). Hiába maradtak ki hazai oldalon is a dobások, a soproniak jól szedték a támadólepattanót, így sokadik esélyből szerezhettek további pontokat (32-9). Barnai 17-0-s soproni sorozatot tört meg, majd a félidőig egész sok kosár esett, 43-16-ra vezetett a Sopron Basket.

Két ceglédi triplával folytatódott a játék, a félidőben egyértelműen rendezni próbálta sorait a Cegléd, hiszen a harmadik hárompontos is beesett, így Gáspár Dávid 45-25-nél kért időt. Az eligazítás után Friskovec szerzett három pontot (48-25), de a Cegléd játéka feljavult az előző két negyedhez képest (48-29). Természetesen erre jól reagált a Sopron és aggodalomra nem volt ok, 52-29-nél ismét állt a játék. Jól járt a labda soproni oldalon, Böröndy triplája hullott a ceglédi gyűrűbe (57-29). A Cegléd nem változtatott a védekezésén, zónával minél több távoli dobásra akarták kényszeríteni a Sopront (57-31).

Sitku egymás után szerezte a kosarakat, amik közé Viszmeg ceglédi pontjai ékelődtek be (63-34). Nehéz egy teljes mérkőzést zóna védekezés ellen lejátszani, nem véletlen, hogy több pontatlanság is előjött soproni oldalon. 64-34-nél visszaállt a 30 pontos különbség. Egész hosszas kosárcsend következett, amit végül Papp tört meg (66-34). Böröndy ziccerrel, míg Toman egy triplával járult a soproni pontokhoz, 71-36-ra nyert a Sopron Basket. A hazaiak legjobbja a Sitku Zsuzsanna (13 pont, 10 lepattanó) és Varga Alíz (14 pont, 6 lepattanó) lettek, míg a vendégektől Szerelem-Kobolák Cintia zárt 10 ponttal.

Sopron Basket - VBW CEKK Cegléd 71-36 (19-6, 24-10, 14-15, 14-5)

Sopron, Novomatic Arena
Játékvezetők: Goda László, Földesi Ádám, Nepp László Oszkár (Németh Csaba János)

Sopron Basket: Varga 14/3, Friskovec 9/9, Reid 8/6, Monroe 8, Toman 4/3. Csere: Papp 4, Sitku 13, Krivacevic 6, Pavlopoulou-, Rokob-, Böröndy 5/3.

VBW CEKK Cegléd: Czank-, Farkas 9/6, Szirony 4, Albert 3, Barnai 6. Csere: Kaid-, Szerelem-Kobolák 10/6, Orsi-, Viszmeg 3, Hévizi-, Andi 1.

Forrás: wbasket.hu
Fotók: hunbasket.hu