Szegeden is nyert a Falco
13
2024
2024. október 13.  |  21:15
Váradi kosarával indult az összecsapás, Herndon szerezte az első hazai pontokat, Clark zsákolt - írta a bb1.hu. A Falco légiósa aztán faulttal együtt is betalált, de a plusz egy kimaradt, Keller sportszerűtlenje után Herndon dobta be a büntetőit, aztán egy tempót is, amire Váradi egy triplával felelt (6-9). Cseh szerzete meg első pontjait, Clark is pontos volt kintről, Langley azonnal válaszolt a túloldalon. Heath triplájával már a Szegednél volt az előny, Clark mutatott be egy 2+1-et, Heath és Bognár váltott kosarat. Balogh és Tiby is bedobta a büntetőit, a Falco játékosa kintről is pontos volt, de előtte Heath is bevágott egy hármast. Balogh találta meg Davist, a negyedet pedig a magyar játékos dudaszós ziccere zárta. 26-22

Perl kosarával folytatódott a játék, Cohill is megszerezte első pontjait, a vendégek alapembere két büntetőt is bedobott, ziccere után pedig Simándi Árpád időt kért. Diggs dobott egy triplát. Langley osztott ki egy gólpasszt Herndonnak, a center aztán kettőből egy büntetőt dobott be, Popovic csinált 2+1-et. Balogh egy pontot a vonalon hagyott, Bognár közelről volt eredményes, Herndon kosara után a Falco időt kért (34-38). Balogh hozta fel két pontra a Szegedet, Perl hozott össze egy 2+1-et, Herndon kettese és Clark hármasa után a Szeged is kikért egy időt. Heath és Davis hármasaival eltüntette hat pontos hátrányát a Szedeák, így a félidőben döntetlen volt az állás. 44-44

A második negyed első két perce a szombathelyiek számára tökéletesen alakult, Perl kettese után Váradi és Keller is betalált kintről, így 8-0-s futás után kért időt a Szeged. Herndon zárta le a Falco futást, Langley tört be, Clark dobott be egy triplát, majd három büntetőt (48-58). Tiby is elsüllyesztett egy hármast, Cohill ziccerezett, Perl remek dobócsellel játszotta magát tisztára. Langley dobta be a büntetőit, Popovic nem rontott közelről,  Pongó tempója után megint időt kért a Szeged. Heath célzott pontosan, Perl szerzett két pontot, Langley két pontjával ért véget a negyed, 30 perc után 13 ponttal állt jobban a Szombathely. 56-69

Diggs rohant végig a pályán egy szerzett labdával, Váradi és Bognár ketteseivel 6-0-s szakaszt produkált a Falco az első két és fél percében a negyednek. Bognár újabb duplája után Langley talált be kintről, Zsíros triplája után időt kért a Falco. Bognár dobta be a büntetőit, Herndon tett vissza egy támadólepattanót, majd megint a szombathelyi következett. A mérkőzés ezt követően csendesen folydogált, a Falco győzelme egy pillanatig nem volt veszélyben, noha zárkóznia azért sikerült a Szegednek a végére. A címvédő nyert, így továbbra is hibátlan, míg a Szedeák mérlege 1-3-ra módosult. 82-87

Bajnokság, 4. forduló.
Szeged, Városi Sportcsarnok.
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Kovács Nimród, Téczely Roland Balázs (Fekete László)

Szeged: Langley 14/6, Heath 13/9, Cseh 2, Davis 10/6, Herndon 22. Csere: Zsíros 3/3, Polányi 6/6, Mayer -, Anda -, Cohill 4, Balogh 8, Laluska -.

Szombathely: Pongó 5, Váradi 12/6, Clark 19/9, Tiby 8/6, Keller 3/3. Csere: Perl 15, Kovács -, Bognár 15, Popovic 5, Diggs 5/3.

Forrás: bb1.hu