2024
2024. október 12.  |  20:30

100 pont fölé jutott a DVTK a Darazsak Sportakadémia ellen

A Női NB I. A csoport 4. fordulójában a címvédő DVTK HUNTHERM 108-36-ra múlta felül a Darazsak Sportakadémiát - írja a Wbasket.hu.

Hosszú franciaországi Euroliga túra után várta az újonc Darazsak Sportakadémia elleni fellépését a címvédő DVTK HUNTHERM. A diósgyőriek igyekeztek gyorsan magukhoz ragadni a kezdeményezést. Aho Tyra, Lelik Réka és Ana Tadic találataival az első percekben 8-2-re léptek el a hazaiak. A Darazsak első mezőnykosara Jovana Jevtovic nevéhez fűződött. Sinka-Pálinkás Szofi triplája után 8-5-re még szépítettek a soproni fiatalok. Erre azonban Milica Jovanovic és Kaila Charles felelt sikeres távoli dobásokkal. A vendégek 13-5-nél kértek időt, de nem sokat kellett várni és átlépte a 10 pontot a differencia. Érezhetően igyekezett az első negyedben kialakítani azt a különbséget a házigazda, mely stabil pozíciót jelent számára. A DVTK első negyedbeli nagy futása 27-5-ig tartott. Ez 19-0 volt. 10 perc után végül 29-7-re ment a címvédő. A második negyed elején Tenyér Zsófia és Aleksa Gulbe erősítette meg a hazai fölényt.

A második szakasz feléhez érkezve Ana Tadic és Kányási Vera lépett elő főszereplővé, 6, illetve 5 szerzett ponttal. Amikor Vera triplája célt ért, 49-19-nél már 30 egység választotta el a feleket. Jovana Jevtovic törte meg a soproni kosárcsendet, de Lelik Réka triplája, majd a félidő végén Aleksa Gulbe villanásai tovább erősítették a diósgyőriek fölényét. A nagyszünetben 61-12 állt az eredményjelzőn. Lelik Réka és Ana Tadic 14-14, míg Aleksa Gulbe 13 pontnál járt. A harmadik negyed elején Fárbás Eliza növelte a hazai előnyt. A Darazsak első pontjait Csaplár-Nagy Lara szerezte a második félidőben. Jó ritmust diktált a DVTK. A nagy előnye ellenére is tartotta a fókuszt támadásban, illetve védekezésben a címvédő.

A harmadik etap második felében Fárbás Eliza triplája és Aho Tyra duplája növelte 60 pont fölé a DVTK előnyét. A Darazsaktól Toman Réka, Szikszai Franciska és Janzsó Alíz találatait jegyezhettük fel a harmadik negyed végén. A 88-26-ról induló záró szakaszban Tózer-Nemes Boglárka is megszerezte első pontjait, majd Aho Tyra villanásaival érte el a 100 szerzett pontot a DVTK. Jó energiákat hoztak be a pályára a DVTK fiataljai. Ennek megfelelően – bár a negyedik negyed lett a maga 20-10-es eredményével a legszorosabb 10 perc -, de így is tartotta a jelentős különbséget a címvédő. Végül 108-36-os DVTK siker született.

DVTK HUNTHERM - DARAZSAK SPORTAKADÉMIA 108-36 (29-7, 32-5, 27-14, 20-10)

Női NB I. A-csoport
Miskolc, DVTK Aréna
Csabai-Kaskötő Brigitta, Sallai István József, Gaál István Tamás (Zalai Ákos István)

DVTK HUNTHERM: Aho T. 16, Charles 7/3, Lelik 14/6, Jovanović, Tadić 19. Csere: Grigalauskytė, Fárbás, Gulbe 16/3, Kányási 9/3, Fárbás 14/3, Miklós 4, Tenyér 4, Poczkodi, Tózer-Nemes 5.

Darazsak Sportakadémia: Kovács G. 9, Toman R. 2, Horváth, Janzsó 3, Jevtović 12. Csere: Sinka-Pálinkás 3/3, Szikszai 4, Csaplár-Nagy 3, Völgyi, Gergő.

A második félidőben darálta be a BKG-t a Győr

A Női NB I. A csoport 4. fordulójának nyitó mérkőzésén a SERCO UNI Győr 85-49-re győzte le a BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós együttesét.

A csütörtök esti Euroliga mérkőzése után már szombat délután újra pályán volt a Győr. A Városi Egyetemi Csarnokban az idén még nyeretlen BKG-t látta vendégül. Az összecsapást a győri nevelésű Rozmán Lilla duplája vezette fel, melyre Dubei Debóra triplája érkezett válaszul. A folytatásban Mészáros Ágota is triplát értékesített a győriektől, akik gyors támadásokat vezetve a 5. perc elejére 12-6-ra léptek el. Ezt követően viszont megtorpant a házigazda. A BKG 12-12-nél utolérte a hazaiakat, majd Rozmán Lilla triplájával 15-14-nél a vezetést is átvette. Innentől az első negyedben végig a vendégek jártak előrébb. Vári Zita büntetői 21-18-ra alakították az eredményt. Az első játékrészt Weronika Telenga duplája zárta, majd a 21-20-ról induló második szakasz elején Kiss Virág két villanásával fordított a Győr. Kisebb meglepetésre azonban kifejezetten szoros mederben haladt a küzdelem.

A második etap feléhez közeledve Zsámár Panna triplája után 26-26-nál egyenlített a BKG. Erre Cyesha Goree és Kiss Virág felelt, de amikor Zsámár Panna újabb hármasa célt ért, 31-31-nél ismét utolérte a hazaiakat a BKG. Végül 33-33 után Dombai Réka hét pontja alapozta meg a győriek azon futását, amivel leszakították riválisukat. Az ekkor már 10. pontját szerző Weronika Telenga duplája után 43-33-nál érte el először a 10 pontot a differencia ezen a délutánon. A félidőt ugyan Sabrina Haines villanása zárta, de ekkor már kézben tartotta a meccset a házigazda. A nagyszünetben a legeredményesebb a 12 pontos Kiss Virág volt győri oldalon. A BKG-nál Zsámár Panna járt 10 egységnél. A 43-35-ről induló harmadik szakasz elején Wentzel Nóra és Kiss Virág erősítette meg a győri vezetést.

A harmadik szakasz második felébe fordulva kezdte a 20 pontot ostromolni a győri előny. Ezt végül 57-37-nél Bach Boglárka duplájával ért el. Ahogy az ilyen lélektani határ elérését követően lenni szokott, gyorsan kinyílt az olló a felek között. A harmadik etapot Angyal Barbara két büntetője zárta és ezzel már 65-40-re ment a Győr. A záró 10 perc elején Rozmán Lilla volt eredményes távolról, miközben győri oldalon több triplakísérlet is kimaradt. Ennek megfelelően ezen 20-25 pontos tartományban kezdett beállni a meccs. Kiss Virág és Dubei Debóra révén ugrott meg nagyobb arányban a Győr. A különbség 73-43-nál érte el a 30 pontot. A differencia végül a mérkőzés utolsó másodperceiben a 85-49-es végeredménynél tetőzött.

SERCO UNI GYŐR . BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 85-49 (20-21, 23-14, 22-5, 20-9)

Győr, Városi Egyetemi Csarnok
Fodor Attila, Varga-Záray Katalin, Szőts Dávid István (Vághy Tamás János)

SERCO UNI Győr: Dubei 6/3, Dombai 13/3, Mészáros 3/3, Goree 8, Kiss V. 23. Csere: Angyal 2, Bach 2, Gabrin 5/3, Telenga 12, Ács, Wentzel 11.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós : Rozmán 12/6, Haines 5, Zsámár P. 10/6, Zsámár L. 4, Juhász 10. Csere: Vári 6/3, Koch 1, Csoma 1, Kovács K.

A negyedik győzelmét is megszerezte a Vasas

A Női NB I. A csoport 4. fordulójában a Vasas Akadémia 69-56-ra múlta felül a TFSE-MTK gárdáját.

A Vasas Akadémia az első 15 percben alapozta meg a sikerét. Ebben az időszakban ugyanis mezőnykosarat nem szerzett a TFSE. Ezt kihasználva 27-1-re léptek el a hazaiak. Ne szaladjunk azonban ennyire előre. A kifejezetten jó hangulatú fővárosi rangadó elején Madár Eszter, Domonique Davis és Budácsik Dorka révén gyorsan lépéselőnybe került a Vasas. A 4. perc elején már 7-0 állt az eredményjelzőn. A Vasas nagy futása 16-0-ig tartott. Ekkor Dúl Panka büntetőből megszerezte a TFSE-MTK első pontját. Az első negyed végén ez a 16-1-es állás szerepelt az eredményjelzőn. A második negyed elején Jáhni Zsófia és Gelei Karola növelte a Vasas előnyét, majd Budácsik Dorka triplát értékesített. Végül Salamon Zsófia büntetője alakította ki az előzőekben említett 27-1-es eredményt. Ashten Prechtel törte meg a TFSE-MTK kosárcsendjét. Nem sokkal később pedig Gyöngyösi Janka és Dúl Panka következett.

Kezdett kiegyenlítettebbé válni a játék képe. A TFSE-MTK 29-10-nél faragta a lélektani 20 pont alá a hátrányát. A kisebb megtorpanás után Madár Kata villant meg a Vasasnál. A félidőig 20 pont körül billegett a különbség. Az első 20 percet Jáhni Zsófi találata zárta. A félidőben 38-15 állt az eredményjelzőn. A Vasasnál igazi csapatmunkát láthattunk 10 pontszerzővel. A legeredményesebb a 6 pontos Budácsik Dorka volt. A TFSE-nél Ashten Prechtel járt 7 pontnál és 10 lepattanónál. A harmadik negyed elején Jáhni Zsófi növelte tovább a hazai előnyt. A legnagyobb differenciát Madár Eszter találata után 48-19-nél jegyezhettük fel. A TFSE tartását dicséri, hogy nagy erőket mozgósított és becsületből ment előre. Pusztai Petra két triplája, Dúl Panka ziccere, illetve Ashten Prechtel villanásai hoztak új energiákat a vendégeknél.

A harmadik negyed hajrájához közeledve 50-31-nél jött be ismét 20 pont alá a TFSE-MTK. Sőt, amikor Pusztai Petra megszerezte a harmadik hárompontosát, 17 egységre olvadt a differencia. A záró szakasznak 52-35-ről futottak neki a csapatok. A negyedik etap elején Domonique Davis hárompontost értékesített, amivel 55-35-nél újra 20 pont volt a különbség. Ashten Prechtel palánk alatti dominanciájával, illetve Pusztai Petra és Tóth Franka tripláival faragott a különbségen a TFSE. Amikor pedig Prechtel távolról is eredményesnek bizonyult, 56-47-nél hosszú idő után 10 pont alatt járt a különbség. Ekkor még közel 4 perc volt hátra és kifejezetten éles végjátékra is nyílt esély. A TFSE lehetőségei azonban kimaradtak. Büntetőkkel növelte újra kétszámjegyűre előnyét a Vasas, majd Madár Eszter triplája alakította 62-48-ra az állást, amivel lényegében el is dőlt a mérkőzés. Az utolsó két percben nagy-adok kapok alakult ki. A vége azonban így is 69-56 lett. Negyedik sikerét ünnepelhette és továbbra is veretlen a Vasas Akadémia.

Vasas Akadémia - TFSE-MTK 69-56 (16-1,22-14,14-20,17-21)