Női Euroliga: Hazai pályán maradt alul a SERCO UNI Győr
10
2024
2024. október 10.  |  20:10

Hazai pályán maradt alul a SERCO UNI Győr

A női Euroliga 1. fordulójában a SERCO UNI Győr 80-59-es vereséget szenvedett hazai pályán az Umana Reyer Veneziától - írja a Wbasket.hu.

Dubei Debóra és Kiss Virág találataival a Győr 6-0-s előnybe került a találkozó elején. Ezt követően azonban az olaszok vették át az irányítást és 13-0-val 13-6-ra fordítottak. Cziczás László időt is kért, mely után Dombai Réka triplája törte meg a győri kosárcsendet. Nem sokkal később ismét eredményes volt távolról Réka és ha egy kicsivel kevesebb eladott labdával dolgozik a győri gárda, akár még szorosabb is lehetett volna az első szakasz. 10 perc 18-14-re mentek az olaszok. A második negyed elején 43 másodperc alatt 22-14-re megugrottak a vendégek. Kulcspillanatban érkezett Cyesha Goree villanása, de a folytatásban így is elszakadt 25-16-ra a Reyer.

A Győr tartását dicséri, hogy a korán összeszedett hátránya után nagy erőket mozgósítva gyorsan felzárkózott. Cyesha Goree négy pontja és Dubei Debóra triplája után 27-23-nál már teljesen nyílt volt a csata. Időkérés után ráadásul Dubei Debóra ismét betalált távolról, így a félidő utolsó három percébe érve 29-28-ra szépítettek a mieink. A szépítésből pedig nem sokkal később vezetés is lett. A félidőig 10 pontig jutó Dubei Debóra és a 8 egységet jegyző Kiss Virág 32-31-nél előnyhöz juttatta a győrieket. A félidőig már nem alakult ki nagy különbség. Igazságos, 34-34-es állásról fordultak a nagyszünetre az együttesek. A harmadik etap elején közel három percig egyik fél sem talált be, majd két gyors kosárral ismét az olaszok kerültek lépéselőnybe. Hullámzott a küzdelem. Időt kért a Győr és 38-38-nál utolérte a velenceieket. Sőt, 41-40-nél újra vezettek is a mieink.

A harmadik negyed második fele az olaszoknak sikerült jobban. Awak Kuier és Francesca Pan 8-2-es futást vezényelt. Gyorsan kinyílt az olló. Amikor Kamiah Smalls is megvillant, 56-45-nél kétszámjegyűre nőtt a különbség. Az 58-45-ről induló záró szakaszban a 15-16 pontot is elérte a differencia. A Győr Darcee Garbin két triplájával igyekezett szépíteni. 63-53-nál időt kértek a vendégek, amivel új lendületet kaptak és 69-53-ra elszakadtak. Weronika Telenga, Bach Bogi és Dombai Réka révén még igyekezett kapaszkodni a Győr, de 69-57 után az utolsó percekben nagy fölénybe került a Velence és ekkor a különbség is megugrott. Az utolsó percben már 20 pont fölé nőtt a Reyer előnye. A vége 80-59-es olasz siker lett.

SERCO UNI Győr - Umana Reyer Venezia 59-80 (14-18, 20-16, 11-24, 14-22)

EuroLeague Women 2024-25
Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok

SERCO UNI Győr: Kiss 8, Dubei 10/6, Angyal, Bach 2, Telenga 4. Csere: Dombai 8/6, Garbin 10/6, Wentzel 4, Goree 13.

Umana Reyer Venezia: Smalls 14/9,Villa 11/3, Stankovic 6, Fassina, Kuier 14/6. Csere: Berkani 5, Nicolodi, Pan 13/9, Cubaj 15, Santucci 2.

A Sopron Basket hosszabbításban győzte le a Bodrum Basketbol csapatát az Európa Kupa első fordulójában

Az Európa Kupa 1. fordulójában a Sopron Basket hosszabbításban aratott 86-80-as győzelmet a Bodrum Basketbol otthonában.

A Sopron Basket egy év kihagyás után szerepel újra nemzetközi porondon, és az első fordulóban a Bodrum Basketbol volt az ellenfelük.
Reid kosarával indult a meccs, majd egymás után estek a kosarak mind a két oldalon. Jól kezdett Yeuru Li, a török csapat mind a hét pontját ő szerezte (7-4). Viszont soproni oldalon Reid is kiválóan játszott, a triplájával egyenlített a Sopron Basket (7-7). Jól védekezett a Sopron, és egy szép támadás végén Varga dobott középtávolit (10-11). Továbbra is felváltva vezettek a csapatok, majd a 14-16-os állás után a Sopron tudott ritmust váltani, Krivacevic 5 pontjával 21-14-re vezettünk. Kicsit meglepte a Bodrum a soproniakat a zóna védekezéssel, de negyed végéig rendeztük a sorainkat, 16-23.

A második etap elején a törökök megbüntették a soproni pontatlanságot, egy triplával faragott a hátrányából a hazai gárda (19-23). Gáspár Dávid időkérése után beesett még egy török hármas (22-23), de Böröndy könnyű ziccere a legjobbkor érkezett, megmaradt az előnyünk (22-25). Juskaite először 25-25-nél egyenlített, majd hosszú idő után 27-25-re fordított. Reid kiválóan használta a testi adottságait, bekígyózott a védelem közé, 27-27. Megvoltak a Sopron helyzetei, de egyelőre ezek kimaradtak, míg a túloldalon beestek a távoli dobások, 33-27-re vezetett a Bodrum. Soproni időkérés után gyors öt ponttal 33-32-re zárkózott a Sopron, és beindult az adok-kapok. Az első félidő 1 pontos hazai vezetéssel ért véget, 39-38.

Varga Alíz kosaraival folytatódott a játék (39-42), és hiába akart elszakadni ellenfelétől a Sopron, a hazai csapat mindig a legjobbkor dobott egy olyan triplát, ami megálljt parancsolt a soproni rohanásnak (45-44). Krajisnik a rutinjával könnyed szerrel szerezte a pontokat, de jól védekeztek a mieink, így nem nőtt tovább a két gárda közti különbség (49-44). Papp Dia egy hosszas soproni kosárcsendet tört meg (49-46), de egyből érkezett rá a válasz a túloldalon (52-46). A harmadik negyed utolsó perceit a hazai Bodrum uralta, 6-0-s futással 10 pontra növelték az előnyüket (58-48).

Monroe 58-50-re szépített, de kiváló dobóformát fogott ki a Bodrum, közel 65%-al dobták a hárompontosokat. Reid egy újabb lendületet vitt a játékba, az ő ziccerével és Friskovec triplájával már csak hat pont maradt a soproni hátrányból (61-55). Böröndytől is érkezett a tripla, tapadt ellenfelére a Sopron (63-58). Li-t továbbra sem tudtuk tartani (65-60), de szép összjátékot mutatva 3 pontra zárkóztunk (65-62). Nagy hátrányba került a Sopron azzal, hogy négy perccel a lefújás előtt már összegyűlt az öt csapathiba, így minden faultért dobhatott a Bodrum (68-62). Böröndy két büntetőjét követően időkérés következett, majd Reid nyílttá tette a találkozót (68-66). Pavlopoulou emelhető ki, zsinórban 5 pontot szerzett a játékos, így 71-68-ra fordítottunk. Krajisnik rutinja jól jött a hazaiaknak, centermunkával beküzdötte a ziccert, 70-71. Eladta a támadásban a labdát a Sopron, de ezt követően javított védekezésben, Reid harcolt ki büntetőket, amivel 70-73-ra módosult az állás. Négy másodperce maradt a Bodrum csapatának, és Juskaite bedobta az utolsó másodperces triplát, így hosszabbítás következett (73-73).

A hosszabbítás első kosarát Monroe szerezte, de Juskaite nem esett ki a ritmusból, ismét egál lett (75-75). Reid és Monroe volt eredményes, és a soproniak jól védekeztek, így tartottuk a négy pontos előnyt (75-79). Monroe igazi vezére volt a csapatának (75-81). Mikor már majdnem megnyugodhattunk volna, akkor Thomas dobott egy hatalmas hárompontost, így megfelezte a Bodrum hátrányát (78-84). Szerencsére a Sopron Basket csapatának van egy Zala Friskovec nevű játékosa, aki szintén elsüllyesztett egy triplát, 78-84. A mérkőzést Reid büntetői zárták, egy év kihagyás után egy fantasztikus győzelemmel mutatkozott be újra a nemzetközi porondon a Sopron Basket. 86-80-ra megnyerte a Sopron a találkozót!

Bodrum Basketbol - Sopron Basket 80-86 (16-23, 23-15, 19-10, 15-25, 7-13)