Női európai kupák: Egypontos vereséggel kezdett Franciaországban a DVTK
09
2024
2024. október 9.  |  22:30

Drámai végjátékban egypontos vereséget szenvedett a DVTK a Basket Landes otthonában

A 2024/25-ös Euroliga szezon első mérkőzését idegenben játszotta a DVTK HUNTHERM, ahol 54-55 arányban alulmaradt a Basket Landes ellen - írja a Wbasket.hu.

A DVTK most először a főtáblán kezdhette meg a szereplését, így a selejtezőkkel való ráhangolódás most elmaradt. Nem könnyű ellenfelet kapott első mérkőzésnek a DVTK, a Basket Landes csarnokában sosem egyszerű pályára lépni. A 4-0-s hazai kezdést követően Charles szerezte meg az első diósgyőri pontokat, majd Lelik egy szép triplával 5-4-re fordított. A hangulatra most sem lehetett panasz, Lacan 4 pontjával került újból előnybe a Landes (8-5). Már többször is jól védekezett a DVTK, de támadásban kicsit megtorpantunk, Tadic öt perces kosárcsend után volt eredményes (8-7). Egyelőre nem estek be a kinti dobások egyik oldalon sem. Kányási kosarára Ewodo válaszolt, majd Macquet ziccere zárta az első negyedet (12-9).

Beragadt a második etap elején a DVTK, 6-0-s futással növelte tovább előnyét a Basket Landes (18-9). A DVTK hibáit azonban a franciák megbüntették, Slocum tripláját követően 10 pont fölé kúszott a differencia (21-9). Továbbra sem találta a megoldást a Landes védelme ellen a Disógyőr, hiába voltak meg a helyzetek, azok rendre kimaradtak. Hibák váltották egymást mind a két oldalon, és hosszú percek után Grigalauskyte megszerezte a DVTK első pontjait a második negyedben (21-11). Időkérés után a hazai csapat kapott újabb lendületre, 26-11-re léptek el. Charles hármasa törte meg a francia rohanást (26-14). A félidő Tadic ziccerével zárult, 28-18.

Gulbe kosarával folytatódott a játék, de továbbra is elég pontszegény volt a találkozó (28-20). A második félidő első francia kosarára egész sokat kellett várni, közel három perc után Bussiere volt eredményes (30-20). A DVTK csapatának jót tett a szünet, támadásról támadásra faragott a hátrányából, 30-28-ra zárkóztunk. Több kihagyott helyzet után sem sikerült az egyenlítés (32-28), de Gulbe triplája nem adott esélyt a franciáknak a nagyobb előny kialakítására (32-31). Kicsit elszabadultak az indulatok, Lelik Réka harcolt ki büntetőket, amivel 35-34-re fordított a DVTK. Ez az előny nem tartott ki sokáig, Slocum ziccerével ismét a Landes vezetett (36-35).

Jovanovic a legjobbkor süllyesztette el a triplát a hazaiak gyűrűjében, majd a következő támadásnál három büntetőt is kiharcolt, 40-36-ra vezettünk. Djaldi-Tabdi is betalált kintről, szoros végjáték volt kilátásban (39-40). Grigalauskyte mind a két büntetőjét bedobta, de nem tudott elszakadni a DVTK, 41-42-re tapadt a Landes. Felváltva estek a kosarak mind a két oldalon, egyszer a DVTK, máskor a Basket Landes vezetett, de egy-két pontnál nagyobb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni (48-47). Lelik egyenlített, majd Charles hárompontosa után hazai időkérés következett (48-51). 50-51 után ismét kaotikus helyzetek uralkodtak a pályán, jó védekezés, eladott labdák és pontatlanság váltotta egymást. Grigalauskyte büntetői következtek, 50-54. A mérkőzés utolsó 30 másodpercét a Basket Landes támadással kezdhette, és hiába hibáztak a franciák, Slocum javított, 53-54. Eladta a labdát a DVTK, míg a túloldalon Slocum kapott ajándék faultot, így két büntetővel fordított a Landes (55-54). Két másodperce maradt a Diósgyőrnek, azonban a dobás kimaradt, így a Basket Landes 55-54-re megnyerte a találkozót.

Basket Landes - DVTK HUNTHERM 55-54 (12-9, 16-9, 8-17, 19-19)

EuroLeague Women 2024-25
Mont de Marsan, Espace Francois Mitterrand - Franciaország

Basket Landes: Fuehring 7/3, Djekoundade 4, Djalbi-Tabdi 9/3, Slocum 10/6, Lacan 13/3. Csere: Macquet 6, Ewodo 2, Bussiere 4, Pardon-.

DVTK HUNTHERM: Charles 15/9, Grigalauskyte 9, Jovanovic 7/3, Kányási 2, Lelik 10/3. Csere: Aho T.-, Gulbe 5/3, Miklós-, Tadic 6.

Fölényes szekszárdi siker Görögországban

Az Európa Kupa 1. fordulójában a TARR KSC Szekszárd kiütéses 111-34-es sikert aratott a görög Iraklis STIHL otthonában.

Egy olyan riválishoz látogatott a Szekszárd, melyről az előzetes esélylatolgatások azt mutatták, hogy várhatóan nem lesz harcban a továbbjutó helyekért. A fölényét igyekezett a KSC rögtön az első percekben egyértelművé tenni. Marena Whittle duplájára még érkezett válaszul két hazai büntető, de ezt követően 9-2-re elszakadtak a mieink. A különbség 13-3-nál érte el a 10 pontot, majd az első negyed hajrájában 27-8-nál már a 20 pontot ostromolta. Nagy tudáskülönbség mellett zajlott a találkozó, de kifejezetten jó energiával kosárlabdázva jó ritmust diktált a KSC. Az első szakasz végére meg is lett a 20 pontos különbség 32-12-nél. A 27 mezőnykísérletéből 12-t értékesített a magyar csapat, mely 10 perc alatt 9 támadólepattanót és 6 szerzett labdát is jegyzett. Önmagában ez mindent elmond a játék képéről.

A gyorsan kialakult nagy különbségnél mindig óriási kérdés, hogy a második negyedben merre indul el a találkozó. Itt pedig a Szekszárd még nagyobb fölénye felé indult el. A mieink 20-2-es sorozattal 52-14-re léptek el. A félidő hajrájában szépített az Iraklis, így 54-19-nél Magyar Bianka időt is kért. Végül Baa Dominika triplája zárta le az első 20 percet. Az 57-19-ről induló harmadik negyedben 10-0-val jelezte a Szekszárd, hogy az óriási fölénye ellenére nem lankadt a figyelme. Sőt, ekkor már a 26. mezőnykosarát értékesítette a KSC, amihez 10 játékos járult hozzá. Szépen megoszlottak a terhek. A folytatásban is hasonló ütemben nőtt a differencia. A különbség Theodoreán Alexandra 2+1-es megoldása után 75-22-nél az 50 pontot is átlépte.

A harmadik negyed végén már 84 szerzett pontnál járt a Szekszárd. A 69 mezőnykísérletéből 31 volt sikeres, melyből 10 volt tripla. Ehhez 42 lepattanó és 17 szerzett labda párosult. A záró szakasz elején Szücs Gréta is megszerezte az első pontjait, majd Boros Julcsi és Sara Bejedi vette át a főszerepet. Felváltva szereztek kosarakat és a vezetésükkel a 100. szerzett pont felé robogott a KSC. Ezt végül a finn irányító indításos pontja után érte el a magyar csapat. A végjátékból érdemes kiemelni Szücs Gréta 2+1-es helyzetét, Baa Dominika sokadik remek villanását vagy éppen Horváth Bernadett tripláját. A 111-34-es végeredményt pedig Mányoky Réka alakította ki.

Iraklis STIHL - TARR KSC Szekszárd 34-111 (12-32, 7-25, 7-27, 8-27)

Európa Kupa, 1. forduló
Ivanofio, Görögország

Iraklis STIHL: Giapitzoglou 5, Paparoidami 6, Dickie 9/3, Westbrook 10, Sioumoureki. Csere: Gorjanácz 1, Kakatsiou, Gkompetzisvili 4, Rimpa.

TARR KSC Szekszárd: Baa 19/3, Horváth 6/6, Johnson 4, Westbeld 13/3, Whittle 18/12. Csere: Bejedi 15/3, Bernáth 2, Boros 19/9, Mányoky 4, Szücs 5, Theodoreán 6.

Nagyot hajrázott Olaszországban a Pécs, de nem tudta legyőzni a Campobassót

Az Európa Kupa 1. fordulójában az NKA Universitas Pécs 72-65-ös vereséget szenvedett a La Molisana Campobasso otthonában.

Kifejezetten ponterősen indult a mérkőzés, négy perc után már 9-8 állt az eredményjelzőn. A hazaiaknál Sara Madera, a mieinknél Julia Reisingerova dominált támadásban. Az első negyed második felében az olaszok ragadták magukhoz a kezdeményezést, így 16-8-nál már Zseljko Djokics időkérése állította meg a játékot. A különbség 5-7 pont között állandósult, de a rövid eligazítás után mezőnykosarat az első negyedben már nem engedélyezett riválisának a védekezését rendező Pécs. 10 perc után 19-13-ra mentek a hazaiak. A második etap elején Alexa Held és Julia Reisingerova 20-17-re felhozta a pécsieket. Erre azonban 5 hazai pont érkezett válaszul. Nadija Smailbegovic két triplájával ismét kapaszkodott a magyar csapat, a felzárkózási kísérletekre azonban rendre feleltek az olaszok.

A vezetésük ellenére a Campobasso stábja a második negyed felénél 31-27-nél időt kért. Ezt követően tudták is növelni az előnyüket, így 35-27-nél a mieink állították meg a játékot. Ettől függetlenül 37-27-nél elérte a 10 egységet a differencia. A félidőt Alexa Held duplája zárta, így a nagyszünetben 37-29-es állást rögzíthettünk. A pécsieknél a 8 pontot és 4 lepattanót jegyző Julia Reisingerova volt a legeredményesebb, ugyanakkor a négy faultja jelentősen korlátozta a játékát. Mezőnyből 29-ből mindössze 11-et dobott be a Pécs, de az eladott labdái számát alacsonyan tartotta és ennek köszönhetően látótávolságban követte a telt házas közönség által buzdított kifejezetten masszív olasz alakulatot. A harmadik negyed elején Julia Reisingerova 4 pontjával szépített a Pécs, de 43-33-nál újra elérte a 10 egységet a különbség. Sőt, 48-36-nál ezt át is lépte.

A mieink kosárcsendjét a harmadik negyed második felében Studer Ági és Alexa Held törte meg. A negyed végére azonban tovább növelte előnyét a Campobasso. Az utolsó 10 percnek 56-40-ről futottak neki a csapatok. A Pécs tartását dicséri, hogy egy pillanatra nem adta fel. Nadija Smailbegovic triplájával indította a negyedik negyedet. Ez egy 10-0-s futást alapozott meg, Studer Ági is betalált távolról, illetve megvillant Tóth Orsi. Három perc alatt 56-50-re szépített a magyar csapat és teljesen nyílttá tette a csatát. A felzárkózásra két olasz tripla érkezett válaszul, így 62-52-nél újra 10 pont választotta el a feleket. Ugyanakkor ez teljesen más 10 pont volt, mint a harmadik negyedben. Rendkívül éles, feszült meccs kerekedett. 64-54 után Török és Studer Ági talált be, majd Alexa Held triplát értékesített. Török Ági két remek villanását követően 66-65-nél egy pontra olvadt a különbség Ekkor még 1 perc 18 másodperc volt hátra. Óriási adok-kapok alakult ki a végjátékban, melyből a hat büntetőt hibátlanul értékesítő hazaiak jöttek ki győztesen.

La Molisana Campobasso - NKA Universitas Pécs 72-65 (19-13, 18-16, 19-11, 16-25)

Campobasso, Molisana Arena

La Molisana Campobasso: Ziemborska 13/3, Kunaiyi-Akpanah 14, Scalia 3/3, Madera 18/9, Morrison 8. Csere: Giacchetti, Kacerik 5. Trimboli 5/3, Meldere 6.

NKA Universitas Pécs: Held 15/6, Studer 9/3, Zsebe-Weninger 2, Kiss 2, Risingerova 14. Csere: Laczkó, Smailbegovic 10/9, Rátkai, Török 8, Olawuyi 3, Tóth 2,