Férfi NB I: Az Alba és a Szolnok is győzött
02
2024
2024. október 2.  |  07:03
Keményen megdolgozott a sikerért az Oroszlány ellen a Szolnok

Carter büntetőivel vette kezdetét az összecsapás, Pallai maradt tisztán egy hármasra, amit be is vágott, egy eladott labdát Ruják büntetett meg. Jovanovic tört be remekül, Lewis ziccerezett, a tempó magas volt ebben az időszakban, de ez inkább eladott labdákat és rontott dobásokat eredményezett, mintsem szép megoldásokat. Ruják kiosztásából Kenic egyenlített egy hármassal, Dickersonnal szemben szabálytalankodott Krnjajski, a kosár jó volt, de a plusz egy kimaradt (9-7). Jovanovic tempója ért célt, Burton egy pontot a vonalon hagyott, a Szolnok légiósa viszont bedobta mindkettőt, Carter üres hármast süllyesztett el a sarokból, Szubotics mutatott be 2+1-et. Krnjajski szerzett két pontot, Kenic egyet, Carter törte fel könnyen az Olaj védekezését, Lewis dudaszós kosara zárta a negyedet. 18-16

Szubotics két pontjával folytatódott a játék, Lewis Takács faultja ellenére is betalált, Váradi Kornél időt kért. Lewis a büntetőt is bedobta, Burton maradt üresen egy tempóra, Dickerson saját rontott dobást tette vissza és a Szolnok is időt kért (23-22). Aimaq szerezte meg első pontjait amire Burton felelt, Jovanovic tört be Szabadfi mellett. Szubotics tett helyére a büntetőit, Dickerson csinált egy 2+1-et, Aimaq javított a túloldalon, Kenic hozta fel két pontra az Oroszlányt (31-29). Peringer volt jókor jó helyen, Carter felelt erre, Burton tempójával utolérte a vendég csapat az Olajt. Peringer következett ismét, Kenic megint nem rontott a vonalról, Krnjajski és Lewis kosaraival lépett el négy pontra a Szolnok, az Oroszlány pedig időt kért (39-35). Csuti dudaszóra dobott tempót, Carter hármasával átvette a vezetést az OSE, nem meglepő módon Oliver Vidin időt kért. A félidő hátralévő részében mindkét csapat két-két pontot szerzett, így félidőben Váradi Kornél csapata állt jobban. 41-42

Burton nevéhez fűződött a második félidő első két pontja, Lewis nehéz ziccert tett fel, Dickerson egy büntetőt dobott be, Jovanovic tört be. Dickerson fejezett be egy 2-2-t, Szubotics a második büntetőjét értékesítette, Kenic mindkettőt (46-49). Jovanovic egyenlített egy triplával, Lewis dobott be két büntetőt, Kenic volt pontos kintről. Krnjajski dobta ez vissza azonnal, majd megint Jovanovic villant (56-52). Pallai ziccere után 6 pontos hátrányban kért időt az Oroszlány, Csuti köszönt be a sarokból, Carter hármasa után azonnal időt kért a Szolnok is. A negyedet Lewis kosara zárta, így két pontos előnyből várta az utolsó 10 percet az Olaj. 60-58

Kenic hármasával a záróetap elején átvette a vezetést a vendég gárda, Lewis zsákolt hatalmasat, Szabadfi tett fel üres ziccert. Jovanovic emelt be egy tempót, Carter egy pontot a vonalon hagyott, egy hosszabb kosárcsendet Aimaq zárt le, 4:37-tel a vége előtt (66-64). Szubotics szerzett két pontot, az Oroszlány pedig továbbra is teljesen stagnált támadásban, Lukács zsákolása után érkezett Váradi Kornél időkérése. Krnjajski floatere már 8 pontos előnyt jelentett az Olajnak, Carter két büntetője törte meg a vendégek rossz sorozatát, Jovanovic sem rontott, az OSE pedig időt kért 74-66-nál. Kenic fejezett be egy szép figurát, utána viszont a triplája kimaradt, a Szolnok pedig innen már nem engedte ki a kezéből a találkozót és második hazai meccsét is behúzta. 78-71

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - MVM-OSE Lions 78-71 (18-16, 23-26, 19-16, 18-13)

Bajnokság, 3. forduló
Szolnok, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, dr. Mészáros Balázs, Nyilas István (Hartyáni Zsolt)

Szolnok: Jovanovic 21/3, Lewis 17, Pallai 5/3, Szubotics 12, Aimaq 8. Csere: Krnjajski 9/3, Lukács 2, Peringer 4, Rudner -.

Oroszlány: Ruják 2, Burton 11, Carter 18/9, Kenic 21/12, Dickerson 12. Csere: Takács -, Illés -, Szabadfi 2, Csuti 5/3.

114 pontig jutott az Alba a Körmend ellen

Andrew Smith ziccere jelentette a találkozó első találatát, Vuckovic válaszolt azonnal, Vojvoda verte meg emberét és szép ziccert tett fel. Horne dobta be a büntetőit, Williams okos sarkazással hozta magát kihagyhatatlan helyzetbe, Filipovity zsákolt (8-4). Vojvoda dobott be egy üres triplát a sarokból, Forray Gábor így 11-4-es hátrányban kért először időt. Vojvoda a vonalról sem rontott, Horne nagyon távolról vágott be egy hármast, Smith újabb könnyű kosarat szerzett (18-4). Durázi pofozott a gyűrűbe egy rontott dobást, Filipovity köszönt be távolról, Kountz zsákolt hatalmasat, Williams dobhatott kettőt egy szerzett labda után, mindkettőt be is dobta (21-10). Thomas tempója ért célt, Gáspár eladott labdáját Filipovity használta ki, Ferencz saját rontása után javított. Filipovity újabb triplát süllyesztett el, Thomas büntetői voltak jók, Kountzéi is, Williams dobását későn blokkolta Smith, majd a körmendi légiós kintről is betalált. Vuckovic tolta be Krivacevicet, Thomas üres trojkát dobott be, Durázi két büntetőt, a negyedet Kountz tempója zárta. 33-25

Nichols hármasával folytatódott a játék, Vuckovic egy büntetőt dobott be, Thomas rángatta meg a gyűrűt. Vuckovic ezúttal is 50%-kal dolgozott a vonalról, Krivacevic csent labdát, faulttal együtt betalált, de a plusz egy kimaradt, Kountz villant (40-29). Filipovity már a harmadik tripláját emelte be, Vojvoda nagyon nehéz ziccert tett fel, a Körmend pedig ismét időt kért. Pipiras üres triplát vert be, majd Kiss Benedek is, Horne részéről jött a válasz, ráadásul duplán (51-35). Kountz verte meg emberét, Durázi csak a második büntetőjét dobta be, Nichols is, a körmendi mezőnyből javított. Krivacevic tett egy pontot a közösbe, Nichols találta meg Thomast egy hármasra, Kountz szerezett két pontot. Vojvoda akrobatikus ziccert tett fel, Ferencz a sarokból volt pontos, aztán Kasst is megverte az alapvonal felé. Thomas nehéz fadeaway-t értékesített, Vuckovic lépett be jó ütemben a festéket, a félidő Vojvoda hármasával ért véget. 63-50

A második félidő első két percében Vojvoda 5, Kountz egy és Vuckovic két pontot szerzett, Nichols második esélyből dobott triplát a sarokból, Williams büntetett meg egy eladott labdát. Nichols saját rontott dobását javította egy duplával, Vuckovic dobott be két büntetőt, Horne maradt teljesen üresen középen, be is vágta a hármast. Pipiras volt közelről eredményes, Smith húzott be egy alley-oopot, majd faulttal együtt köszönt be, amivel már 20 pont fölé kúszott a differencia, Forray Gábor időt kért (80-59). Az Alba centere a plusz egyet is rátette, Nichols tört be, Smith zsákolt megint. Ferencz adott nagy passzt Pipirasnak, Filipovity újabb hármast szórt, Williams 2+1-e után még egyet. Gáspár szabálytalankodott sportszerűtlenül Krivaceviccsel szemben, a magasember egy büntetőt értékesített, Vuckovic a büntetőt hibázta el a 2+1-hez, Thomas viszont kíméletlen volt a sarokból. 95-66

Nichols már a 13. gólpasszát osztotta kit Smith-nek, Kountz a dudaszóra dobott középtávolit, Williams pedig egy bravúros tempót, aztán egy pöcit, Alejandro Zubillaga időt kért. Kountz szerzett újabb két pontot, ebben az időszakban érezhetően lankadt az Alba élessége, Horne hármasára Pipirastól jött a válasz egy 2+1 formájában (100-77). Williams okos ziccert tett fel, Kountz zsákolt, Vuckovic egy pontot a vonalon hagyott. Smith és Nichols játszott ismét össze, majd az irányító Horne-nak is adott egy gólpasszt, aki később egy hármassal növelte 25-re a hazai előnyt. A maradék három percben már érdemben nem változott a játék képe, az Alba magabiztos hazai győzelemmel kezdett a bajnokságban. 114-86

Alba Fehérvár - Egis Körmend 114-86 (33-25, 30-25, 32-16, 19-20)

Bajnokság, 1. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Benczur Tamás, Söjtöry Tamás Ferenc (Páli dr. Kálmán)

Alba Fehérvár: Nichols 11/6, Vojvoda 19/9, Filipovity 19/15, Horne 25/21, Smith 17. Csere: Simon 2, Krivacevic 4, Párkányi -, Kass -, Kertész -, Thomas 17/9.

Körmend: Williams 22/3, Kountz 19, Kiss 3/3, Pipiras 10/3, Vuckovic 15. Csere: Bartik -, Gáspár 2, Nagy -, Doktor -, Geröly -, Durázi 8/6, Ferencz 7/3.