Férfi NB I B: Erődemonstrációval indított a Kaposvár
01
2024
2024. október 1.  |  10:00

Nagy izgalmak, egyoldalú összecsapások - dióhéjban így lehetne jellemezni a férfi másodosztály nyitó fordulójában történteket. A piros csoportban Miskolcon a Megyeri Tigrisek együttese közel 20 pontos hátrányból felállva nyert minimális különbséggel, a jól kezdő, de szünetben 8 pontos hátrányban lévő Nyíregyháza pedig fordulatos mérkőzésen győzte le 2 ponttal a Vasast. A Kaposvár fölényes győzelmet aratott a TF-BP ellen, a DEAC pedig a Salgótarjánt verte viszonylag simán. A BKG - Jászberény és a Dávid Kornél KA - Óbuda összecsapáson is  hazai siker született. A zöld csoportban a legtöbb izgalmat a győri találkozó hozta, amelyen a Nagykőrös 15 pontos félidei hátrány után fordított és aratott értékes idegenbeli győzelmet. A jelentősen megerősödő Százhalombatta meglepetésre fölényes győzelmet aratott az elég nagy átalakuláson áteső SMAFC ellen és a Dunaharaszti a Hódmezővásárhely, a Veszprém pedig az Eszterházy csapatát verte biztosan. A PTE-PEAC a mérkőzés nagy részében el tudta tüntetni azt a különbséget, amely egy NB II-ből feljutó, illetve egy piros csoportból kieső csapat közötti lehet, ám a megilletődött kezdése miatt hamar nagy hátrányba került, így a Budafok örülhetett. Békéscsabán az előző kiírás döntőjének vesztese, a Tiszaújváros a mérkőzés végére őrölte fel a viharsarkiak ellenállását és aratott közel 20 pontos győzelmet

Piros csoport:

MEAFC-Peka Bau - Phoenix MT Fót 84-85

Lehengerlő 13-5-ös három és fél perccel kezdte a mérkőzést és a szezont az elsősorban Gadus B. (22/3 p., 3 lep., 4 ea.). Meleg K. (14/3 p., 10 lep.4 gp.) és Lippai Sz. (10 p., 6 lep.) eredményességére építő MEAFC, amely a szakasz derekára 10 pont fölötti (20-8) előnyt épített magának. A 2. etap közepére tetemes, 17 pontos előnyt szerzett a MEAFC, ám a félidő hajrájában egy 13-2-es rohammal 2 pontra felzárkóztak a vendégek, szünetben 6 pontos volt a miskolci előny. A 3. negyed derekán 2 pontra feljöttek a fótiak, ám fordítani nem tudtak, a záró etap 4 pontos hazai vezetésről indult. Ennek elején a vendéglátók rendre csak 1-1 büntetőt értékesítettek, a szakasz felénél egy 7-0-s rohammal fordított a leginkább Dancsecs A. (22/6 p., 4 lep., 8 gp.), Gulyás M. (19/6 p.) és Juhos L. (10 p., 11 lep., 4 bl.) pontjaiban bízó Phoenix. Nem tört meg a MEAFC, hanem a hajrában egy 9-2-vel visszaszerezte a vezetést. Az izgalmas végjátékban váltva vezettek a csapatok, végül Dancsecs duplája a vendégek javára döntött. Abban, hogy végül alulmaradt a MEAFC közrejátszott a meglehetősen gyenge (3/20, 15%) "találati aránya" a hárompontos köríven kívülről.

Dávid Kornél KA - Óbudai Kaszások 79-73

Szünetre Z. Duric (23/9 p., 4-4 lep. és gp.), Szabó Zs. (17/9 p., 5 lep., 3 gp.) és Simon B. (12/3 p.) vezérletével 14 pontos előnyt szerzett a zöld csoportból felkerülő újonc hazai együttes. A DKKA egészen a hajráig őrizte magabiztos 10 és 15 pont közötti előnyét. Az utolsó bő 2 percben az elsősorban Radics G. (22/12 p., 5 lep.), Madár A. (11/9 p., 3 gp.) és Lakosa Á. (11/3 p., 5 lep., 4 gp.) pontjaiban bízó óbudaiak egy 15-6-os rohammal végül "tisztesre kozmetikázták" vereségüket, de igazán nem tudtak közel kerülni az újonchoz.

Hübner Nyíregyháza BS - Vasas Akadémia 74-72

A nyitó negyedben egyértelműen a vendéglátók akarata érvényesült, akik 10 pont fölötti előnyre tettek szert. A 2. etapot egy 13-2-es "száguldással" indítva 3 perc alatt ledolgozta hátrányát a Vasas, amely ebben a szakaszban leginkább Andrássy G. (23/3 p., 7 lep., 4 ea., 3 gp.), Karosi G. (18/12 p., 5 lep., 7 ea., 4 gp.) és Fekete V. (12/3 p., 6 lep., 4-4 eaa. és gp.) jóvoltából nyomasztó fölényben játszott, és a negyed előtti 11 pontos hátrányát a szünetre 8 pontos előnnyé alakította a 2. etapban gyakorlatilag leblokkoló nyírségiekkel szemben. A 2. félidő elején váltva estek a kosarak, majd a szakasz derekán egy 5-0-s "részhajrával" 13 pontosra növelte előnyét a Vasas. Utána egy 8-0-lal 5 pontra feljött a Nyíregyháza, a záró etapnak 7 pontos vendég vezetéssel vágtak neki a felek. Ezt egy parádés, fordítást érő 11-2-es rohammal kezdte a Nagy S. (19/12 p., 3 lep.)-T. Lource (18/6 p. - 21 mk. -, 3-3. szl. és gp., 4 ea.)-Bonifert B. (15/3 p., 4 lep., 3-3 szl. ea. és gp.)-Tarján I. (13-13 p. és lep., 5 ea.) kvartett vezette hazai gárda. Az ekkor dobott fővárosi tripla sem törte meg a nyíregyházi lendületet, a vendéglátók a szakasz első felét 17-5-tel hozták le, és ezt követően - bár a Vasasnak több lehetősége is akadt egyenlíteni, majd fordítani - már nem adták ki a kezükből a vezetést.

Kométa Kaposvári KK - TF-BP 109-61

A nyitó negyedben 30-12-es erődemonstrációt tartott az élvonalból kieső Kaposvár, ám ez nem törte meg az elsősorban Tichov D. (20/12 p., 4 ea.) és Baki S. (11 p., 4 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó fővárosiakat, akik jó második negyedükkel szünetre a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték vissza magukat. A második félidőben már végig nagy fölényben játszott és végül fölényes győzelmet aratott a Kaposvár, amelynek végül 5 játékosa is - D. Trammel (21/9 p., 4 lep., 5 szl., 3-3 ea. és gp.), Markovic L. (17/3 p., 5 lep.), Paár M. (15/6 p., 4 lep.), Kis R. (14/3 p., 6 lep.) és Szőke B. (13 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp.) - 10 pont fölé jutott.

BKG Príma Akadémia - Jászberényi KSE 96-84

A Jászberény J. Kinney (26 p., 15 lep., 9-9 ea. és gp.), Csaba Gy. (21/3 p., 7 lep., 4 ea.), Pintér D. (17/9 p., 3-3 lep. és gp.), valamint Boka-Mágó Á. (13/9 p., 4 lep.) révén a 3. negyed derekáig tartotta a lépést a hazaiakkal. Ekkor egy 9-2-es rohammal 10 pont fölé növelte előnyét a Nagy Bo. (37/15 p., 3-3 lep. és szl., 8 ea., 4 gp.), T. Winn (23/6 p., 8 lep., 4 szl.) és Nagy Be. (17/15 p., 4 szl., 8 gp,) ponterős játékára építő hazai együttes, majd állandósult a 10 pont körüli különbség. A záró etap első felében még jött egy 11-0-s BKG roham, amellyel közel 20 pontra nőtt a vendéglátó előnye, és ezzel eldőlt a találkozó.

DEAC U23 - Salgótarjáni KSE 77-55

A páros negyedben nyújtott egyértelműen hatékonyabb, pontosabb, továbbá leginkább Kovács Á. (20 p., 4 lep.), Szentkuti Á. (17/3 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.) és Flasár B. (13 p., 11 lep., 3 szl., 7 gp., 2 bl.) eredményes  játékának köszönhetően győzték le biztosan a debreceni fiatalok a jórészt Kazy B. (20 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea.) és Kalassai M. (16/12 p.) találataira támaszkodó Salgótarjánt.

Zöld csoport:

Agrofeed UNI Győr - Nagykőrösi Sólymok 78-80

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig 15 pontos előnyt szerzett a Kámán B. (20 p., 4 lep., 3 gp.)-Horváth Á. (12/9 p.)-Bakon Cs. (11/9 p. - 14 mk. -, 5 lep.) trió vezette győri gárda. A fordulás nagy fordulatot hozott, a vendégek elsősorban Csorvási M. (25 p., 10 lep., 5 ea.), Mári G. (19/9 p., 13 lep., 3 ea.) és Fehér P. (12/6 p.) jóvoltából már a záró etap elején fordítottak. Ezt követően váltott vezetéssel haladtak a felek, s az izgalmas végjátékból az alföldiek kerültek ki győztesen a kisalföldiekkel szemben.

Békéscsabai KK - Tiszaújvárosi Phoenix KK 67-85

Nagyot téved, aki azt gondolja, hogy az előző kiírás döntőjének vesztese sima, magabiztos győzelmet aratott - bár a végeredmény erre utal, sőt még a félidőben is így tűnt. A nagyrészt Boinitzer D. (21 p., 16 lep., 3-3 szl. és ea.), Bán T. (16/9 p., 3-3 lep. és szl.), Bata O. (16/3 p., 5-5 lep. és gp.), valamint Lakatos M. (10/6 p., 3-3 ea. és gp.) kosaraira alapozó Tiszaújváros szünetre 14 pontos előnyt szerzett. A hazaiak azonban Hajdu M. (19 p., 9 lep.), Vágvölgyi Á. (17/9 p., 11 lep., 7 gp.) és Balog G. (15/6 p., 7 lep., 6 gp.) ponterős játékával parádés, 26-14-es 3. negyedet produkálva a záró etap előtt 2 pontra felzárkóztak, sőt ennek elején két duplával a vezetést is átvették. A viharos fordítás azonban a jelek szerint túl sok erőt emésztett fel a viharsarki alakulatnál, az utolsó 8 percet ugyanis 23-3-ra nyerve végül 18 ponttal győzött a Phoenix.

Dunaharaszti MTK - Vásárhelyi Kosársuli 88-58

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban két remek dobóformát kifogó játékosa, Burai R. (29/15 p. - 5/6 du. és tr.), és a mezőnyből dobást nem is hibázó Tóth K. (16/3 p. - 5/5 du., 1/1 tr. -, 4 lep.), valamint Pafféri P. (10 p., 3 szl., 5 gp.) eredményességére építve fölényes, kerek 30 pontos győzelmet a Dunaharaszti az ellenfélhez és a feladathoz nagyrészt Bálint E. (19/15 p., 7 lep., 4 ea.), Orgona G. (14/6 p., 6 lep., 5 ea., 4 gp.) és Balogh L. (13 p., 10 lep., 4 ea.) kosaraival csak a 3. negyedben felnőni képes Hódmezővásárhely ellen.

Veszprémi KK - Eszterházy SC 100-47

Végig nagy fölényben játszva aratott M. Dupree (23/9 p., 3 lep., 6 szl., 7 gp.), Polster A. (19/9 p., 8 lep., 3 gp.), Kocsis A. (15 p., 10 lep.), Geiger B. (12/6 p., 6-6 lep. és gp., 4 szl., 3 ea.) és Okoh V. (12 p., 7 lep.) vezérletével sima, magabiztos győzelmet a Veszprém, a vendég egri együttesből egyedül Takács E. (10/3 p. - 12 mk. - 8 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Százhalombattai KSE - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 100-62

A 35-14-re megnyert nyitó negyedre, továbbá nagyrészt Farkas D. (24/12 p., 4 lep.), Láncos K. (14/3 p., 6 lep.), Tóth B. (12/12 p., 3 lep.), Kovács S. (12/6 p., 7 lep., 3 gp.) és Csík R. (10/3 p., 3 lep., 6 szl.) kosaraira alapozva aratott váratlanul sima és fölényes győzelmet s Százhalombatta, az igazán jól csak a 3. negyedben játszó soproni  együttes részéről egyedül Rátvay B. (16 p., 4 lep., 5 gp.) ért el kétszámjegyű pontot.

PTE-PEAC - Budafok 69-75

Csupán az első percekben látszott, hogy az előző évadban még a zöld csoport, mint "szakadék" ott tátongott a két együttes között, a nyitó negyed derekán 12-3-ra vezetett a piros csoportból a zöldbe lekerülő Budafok az NB II-ból ide felkerülve kissé megilletődötten kezdő pécsi csapattal szemben. Ezt követően Váits O. (24/6 p., 7 lep., 3 szl.) és Bor S. (15/3 p., 3 ea.) ponterős játéka révén rendezte sorait és szünetre 5 pontra zárkózott föl a PTE-PEAC. A 3. negyedben ismét inkább a Varga D. (26/3 p., 6 lep., 4 ea.)-a tripladupla közelében záró Lados E. (18 p., 10 lep., 9 gp.)-Varga B. (10 p., 13 lep., 3-3 ea. és gp.) trió vezette Budafok akarata érvényesült. A záró szakaszban nagy hajrát indított a vendéglátó, amely egy huszáros, 12-0-s rohammal az utolsó percben 2 pontra megközelítette ellenfelét, de fordítani már nem tudott.