FIBA Europe Cup: 17 pontos hátrányba került az Alba
25
Sep
2024
2024. szeptember 25.  |  07:25
Daishon Smith kezdte nagyon erősen a mérkőzést, előbb zsákolt majd egy triplát is bevágott a hazaiak játékosa, a kettő között Nichols, a második után Thomas szerezte meg első pontjait az Alba színeiben. Andrew Smith második esélyből dobott könnyű ziccert, amivel a mérkőzés folyamán először vezetett az Alba, Jordan viszont faulttal együtt bedobott egy tempót középről és a plusz egyet is mellé tette (8-6). A Prievidza játékosa aztán közelről büntetett egy védelmi megingást, Andrew Smith a nadrágjánál fogva ragadta meg Denis Krestinin, így sportszerűtlent fújtak rá, a korábban Oroszlányban is megforduló center mindkét büntetőjét értékesítette. Jordan ziccere után magyar szempontból 14-6-os hátrányban kért időt Alejandro Zubillaga. Vojvoda zárta le a Fehérvár rossz sorozatát, Jordan továbbra is nagyon élt, Nichols szólt hozzá újra az összecsapáshoz (17-10). Vojvoda találta meg a sokakkal egyetemben debütáló Krivacevicet, Dean egy pontot a vonalon hagyott, Horne csinált magának remekül helyzetet egy dobócsellel és nem rontott. Daishon Smith küldte helyére a büntetőit, Vojvoda csak a másodikat, majd ezúttal a hazai irányító is. Andrew Smith ezúttal két ponttal vetette észre magát, Dean zsákolt hatalmasat, Vojvoda egy pontot a vonalon hagyott. 23-18

Thomas tört be remekül, Vojvoda dobott be két büntetőt, Jackson a saját rontott dobását szedte vissza és másodikra már nem rontott. Andrew Smith egy technikaival a kiállítás sorsára jutott nyolc játékperce után, Jackson bedobta a büntetőt, majd Horn szerzett sorozatban négy pontot. Jackson saroktriplája után Alejandro Zubillaga megint időt kért, próbálta megnyugtatni fiait (33-22). Horn zsákolt újfent, Krivacevic faulttal együtt elért kosara úgy kellett a magyar csapatnak, mint egy falat kenyér, pláne, hogy a büntetőt is bedobta. Krestinin a másodikat, Thomas és Horne játszott össze, Krestinin mezőnyből javított (38-27). Nichols tempója ért célt, Filipovity ziccere után a hazaiak kértek időt. Jordan szerzett két pontot, Nichols csak egy büntetőt dobott be, viszont aztán labdát szerzett, amiből Filipovity tett fel könnyű ziccert, majd hasonlóan Horne is, így a szlovákok megint időt kértek (40-36). Nichols hozta fel két pontra az Albát, Daishon Smith verte meg emberét, Nichols viszont egy triplát is elsüllyesztett.  Erre Hlivak válaszolt a túloldalon, Jackson pedig egy kézzel fejezett be nagyszerűen, Vojvoda második büntetője ment be. A félidőt két hazai pont zárta, így 20 perc után 7 ponttal állt jobban a Prievidza. 49-42

Daishon Smith egy saroktriplával szerezte meg a második félidő első pontjait, amivel ideiglenesen megint kétszámjegyű volt a differencia, de Horne azonnal válaszolt a túloldalon. Jackson két pontja után Filipovity hozott össze egy 3+1-es akciót, amivel 5 pontra jött fel a Fehérvár (54-49). Mrvis folytatta a hármasok sorát, Krestinin pengés megoldással juttatta magát üres ziccerig, Vojvoda viszont átdobta kintről a következő támadásnál. Krestinin megint villant, az Alba Fehérvár pedig ismét időt kért. Jordan tett vissza egy rontott dobást, megcsinálta ezt Horne a másik palánk alatt, ő ráadásul faulttal együtt és a büntetőt is értékesítette. Nichols talált be a sarokból, majd a túloldalról két pontra hozta fel az Albát, nem csoda, hogy a Prievidza időt kért (63-61). Nichols tovább folytatta remeklését és egyenlített, Jackson ziccerezett, Dean harmadikra már a gyűrűbe gyömöszölte a labdát. Jackson lépett be jó ütemben a festékbe, Bolek triplájával pedig már 9 ponttal lépett meg a házigazda. A negyed Jordan dudaszós ziccerével ért véget. 74-63

Bolek hármasával indult a negyedik negyed, erre azonnal felelt Nichols, viszont Krestinin is eredményesen célzott távolról. Vojvoda 2+1-et csinált, Dean egy pontot a vonalon hagyott, Thomas és Jordan váltottak kosarat (83-71). A hazaiak játékosa aztán a sarokból büntette meg, hogy megfeledkezett róla a fehérvári védelem, Alejandro Zubillaga így 86-71-nél, 15 pontos hátrányban hívta magához játékosait. Krestinin kipontozódott, Filipotvity 2+1-et mutatott be, Dean váltott két pontra egy bejátszást. Daishon Smith dobta be a büntetőit, Mrvis triplája után megint időt kért a magyar csapat (93-74). Thomas 2+1-e után Dean dobott be két büntetőt, Vojvoda lépett ki remekül egy ziccert, a szlovákok is időt kértek. Mrvis a második büntetőjét küldte a helyére, Nichols szórt egy hármast, aztán egy újabbat. Daishon Smith háromból két büntetőt dobott be, Jackson zsákolt, ráadásul Smith még egy tempót is bedobott, ami tovább rontotta az Alba visszavágós esélyeit, hiszen így 17 pont lett közte végül. 102-85

BC Prievidza - Alba Fehérvár 102-85 (23-18, 26-24, 25-21, 28-22)

FIBA Europe Cup, selejtező, 1. mérkőzés
Prievidza, Városi Sportcsarnok, Szlovákia
Játékvezetők: Ciprian Stoica (román), Tolga Edis (török), Ioannis Agrafiotis (görög)

Prievidza: D. Smith 21/6, Jackson 10/3, Jordan 27/3, Raitanen -, Krestinin 12/3. Csere: Bolek 6/6, Dean 16, Hlivak 3/3, Jass -, Kincel -, Mrvis 7/6.

Alba Fehérvár: Nichols 26/15, Thomas 9, Filipovity 11/3, Horne 15/6, A. Smith 4. Csere: Kass -, Krivacevic 5, Vojvoda 15/3.