U16-os B divíziós fiú Eb: Hullámzó meccsen vereség Portugália ellen
09
Aug
2024
2024. augusztus 9.  |  16:02
Halasy triplájával kezdődött a válogatott második csoportmérkőzése, Sousa faulttal együtt is betalált, de a plusz egyet kihagyta - írja a bb1.hu. Prado már megcsinálta a 2+1-et, Körtvélyessy is pontosan célzott távolról, majd Puskás folytatta a magyar triplák sorát. Prado ismét faulttal együtt sem tudtuk megállítani, majd kettőből egy büntetőt dobott be, Faragó Péter még a második előtt magához hívta tanítványait, nyomatékosítva, hogy kerüljék a faultokat. Asztalos két pontjára ki más, mint Prado felelt, Puskás egy pontot a vonalon hagyott, viszont egy ziccerrel javított (14-11). Prado növelte tovább pontjai számát, így a mieink 14-14-es állásnál időt kértek. Inalegwu tört be, Sousa robogott végig a pályán lepattanója után, majd névrokona Miguel Souza II verte meg emberét könnyedén. Kurfis egalizált, Oliveira talált be a sarokból így 10 perc után Portugália állt jobban. 18-21

Cordeniz triplájával folytatódott a játék, Körtvélyessy szerzett két pontot, Queiroz pedig első pontjait. Oliveira küldött a helyére két büntetőt, Queiroz révén már 10 ponttal állt jobban Portugália, így a mieink időt kértek (20-30). Asztalos saját rontott dobását tette vissza, Greno a támadóidő legvégén süllyesztett el egy hármast, Souza II tett fel egy bejátszást. Kurfis ziccerezett, Zöldi volt pontos kintről, Asztalos kosara után pedig a portugáloknak kellett időt kérniük (29-35). Asztalos triplájával 3 pontra zárkóztunk fel, Prado egy pontot a vonalon hagyott, Sousa II maradt üresen a palánk alatt. A félidőt Puskás büntetője zárta le. 33-38

Pavlik hozta kihagyhatatlan helyzetbe Kurfist, Gáspár egy büntetőt dobott be, Kurfis aztán viszont egyenlített. A magyar játékos újabb kosarával átvettük a vezetést, Prado faulttal együtt tette fel a ziccert, a büntetőt viszont elrontotta (40-40). Kurfis nagyon elkapta a fonalat, Pavlik törte fel a portugál védelmet, Halasy triplája után időt kért Portugália. Conceicao könnyű ziccert dobott, aztán egy nehezebbet, Teixeira két büntetőjével egy pontra jött fel ellenfelünk (47-46). Conceicao újabb kosarával már a portugáloknál volt az előny, így a mieink ismét időt kértek. Sousa nagyon nehéz triplát vágott be, Puskás egy büntetőt, majd a negyedet előbbi kettese zárta. 48-53

Moreira használta ki, hogy a duplázásunkba hiba csúszott, Gáspár és Kurfis révén zárkóztunk, Cordeniz a sarokból volt pontos. Moreira lépettbe üresen a festékbe, ezzel 8 pontra hízott ellenfelünk előnye, Faragó Péter pedig magához hívta játékosait (52-60). Asztalos egy pontot a vonalon hagyott, aztán egy 2+1-el javított, Teixeira tett vissza egy rontott dobást, Conceicao szerzett három pontot. Asztalos verte meg az emberét, Sousa dobott be két büntetőt, Zöldi egyet, Teixeira dolgozott jól a festékben, a mieink pedig időt kértek (59-69). Conceicao bravúrhármast dobott dudaszóra, Teixeira tempója is jó volt, ezzel pedig szűk két és fél perccel a vége előtt 15 ponttal állt jobban Portugália. Innen már nem volt visszaút a magyar csapat számára, amelyik így második csoportmérkőzését is elvesztette. 76-85

Magyarország - Portugália 76-85 (18-21, 15-17, 15-15, 28-32)

U16-os, B divíziós Európa-bajnokság, csoportkör, 2. mérkőzés
Skopje, SRC Kale, Észak-Macedónia
Játékvezetők: Marek Kukelcik (szlovák), Andrej Zlatevski (macedón), Urfan Bayramli (azeri)

Magyarország: Bartik 6/6, Halasy 8/6, Körtvélyessy 5/3, Puskás 8/6, Asztalos 17/3. Csere: Gáspár 7, Pavlik 5/3, Inalegwu 2, Zöldi 4/3, Kurfis 14.

Portugália: M. Souza 11/3, Greno 8/3, Prado 18, Conceicao 15/3, Teixeira 8. Csere: Cordeniz 6/6, Querioz 4, Oliveira 5/3, Silva -, Moreira 4, M. Souza II 6.