Fizikális mérkőzésen kapott ki női válogatottunk Csehországtól
08
2024
2024. augusztus 8.  |  21:55
A ruandai világbajnoki előselejtezőre készülő magyar válogatott 59-70 arányban alulmaradt a Csehország elleni első felkészülési mérkőzésen. A visszavágóra pénteken kerül sor - írja a wbasket.hu.

Török Ágnes triplájával indult a felkészülési mérkőzés, majd Csehország 3-3-nál egyenlített. Egyelőre támadásban nem nagyon találtuk a ritmusunkat, a helyzetek megvoltak, de a dobások kimaradtak (3-5). Kiss Virág és a Pécsre érkező Reisingerová kosárváltása következett, ami a cseheknek adott pár pontos előnyt (5-7). Török Ágnes a büntető vonalról fordította meg az eredményt, 8-7. Csehország zónára váltott védekezésben, és hiába nem szereztünk kosarat abban a támadásban, de jól védekeztünk, így az első gyorsindítást is elkönyvelhettük a magyar csapatnak (10-7). 12-9-es állásnál jött az első időkérés. Kisebb hullámvölgy következett a játékban, de mind a két oldalon egy harcosabb védekezést láthattunk. Dombai tempója törte meg ezt a rohanást (14-11). Csehország két büntetővel zárkózott, de a vezetést nem tudták átvenni (14-13). Támadásban még voltak pontatlan átadások, amit ellenfelünk egy triplával büntetett meg, így 14-16-os eredménnyel ért véget az első negyed.

A második etap Pospísilová hárompontosával folytatódott, majd Miklós Melinda csökkentette a hátrányunkat (16-19). Jól védekezett ellenfelünk, nehezen találtuk ez ellen a megoldást. Dubei Debóra dobta a második magyar kosarat, de ekkor Csehország már öt ponttal meglépett (18-23). Kimaradtak a helyzetek mind a két oldalt, így 20-25-nél kicsit megakadt az eredmény. Az egész pályás letámadás ellen szépen hoztuk át a labdát és egy kiváló összjáték végén Varga Alíz volt eredményes (22-25). Reisingerová a túloldalon azonban egyből válaszolt, Völgyi Péter kért időt (22-27). Ismét Varga dicsérhető, ezúttal egy triplával zárkóztunk 25-27-re. Sokáig Sípová kosara volt az egyetlen, amit láthattunk, percekig nem szereztek pontokat a csapatok. Kiss Virág és Cechová büntetőivel 28-30-ra módosult az állás. A félidőt Sotolová hárompontosa zárta (28-33).

A nagyszünet után ismét centerpárharc következett, Kiss és Reisingerová megmozdulásait láthattuk (30-35). A csehek egy távoli triplával és két gyors kosárral azonban 10 pont fölé növelték az előnyüket, 30-42. Időkérés után jött a cseh zóna, most azonban Kányási Vera dobta át (33-42). Védekezésben továbbra sem voltunk élesek, amit jól használt ki Csehország, így hiába szereztünk egy-két kosarat, a túloldalon beestek a cseh dobások (33-48). Csehország egyértelműen tempót váltott, már nem először rohanták le a magyar csapatot (33-50). Dubei Debóra törte meg a rossz sorozatunkat, gyorsindításból volt eredményes (35-52). Jól védekeztünk, míg támadásban Miklós harcolt ki büntetőt (36-54). Dombai dudaszós triplája után tovább faragtuk a hátrányunkat, és az pozitív, hogy a 20 pont körüli differenciáról visszajöttünk a harmadik negyed végére 15 pontra (39-54).

Az utolsó 10 perc elején pár kosárral közelebb kerültünk a csehekhez, de Vyoralová jó dobóformát fogott ki, és az ő vezetésével 41-59-es előnye volt Csehországnak. Szépen járt nálunk a labda támadásban, ami végén Török dobott triplát, de egyből érkezett a cseh válasz és egy gyorsindítás után 20 pontos különbségénél Völgyi Péter kért időt (44-64). Török Ágnes távolról engedte el a dobását, ami zóna ellen beesett, 47-64. Jól védekeztünk és Dombai csente el a labdát, és egy sportszerűtlen hiba miatt állhatott a vonalra (49-65). Kivédekeztük a cseh lerohanást, majd a visszatámadásból Kiss Virág szerzett két pontot (53-65). Ismét hibáztak a csehek, Lelik labdaszerzése után Mányoky dobott büntetőt (55-65). Most egy jó hullámot kaptunk el, Lelik villant meg, 57-65. Csehország a hetedik tripláját szerezte, de továbbra sem adtuk fel, a frissen beálló cserejátékosok is jól vették fel a meccs ritmusát. Nagyot harcolt a válogatottunk, de Csehország 70-59-es sikert aratott. A visszavágót pénteken 17:00-kor ugyanúgy zárt kapuk mögött rendezik a székesfehérvári MKOSZ Edzőközpontban.

Magyarország - Csehország 59-70 (14-16, 14-17, 11-21, 20-16)