U16-os B divíziós fiú Eb: Fájó vereség Svájc ellen a nyitányon
08
2024
2024. augusztus 8.  |  18:37
Serreau triplája szédült be a mérkőzés elején, Asztalos szerezte az első magyar pontokat a tornán, Halasy ziccerével vettük át a vezetést - írja a bb1.hu. Zumstein nehéz dobást értékesített, Rebetez kosarára Asztalos felelt. Rebetez törte fel a védelmünket, Bigirindavyi büntetett meg egy eladott labdát (11-6). Bartik süllyesztett el egy hármast, Halasy egy szerzett labdából egalizált, ráadásul oda is ütöttek neki, a plusz egyet is mellé tette. Serreau ziccerezett, aztán Kurfis kettesét is ő dobta vissza, Bartik ismét betalált kintről (15-17). Pariat tett fel a bejátszást, Zöldi triplájára Serreau dobott egy tempót. Inalegwu a második büntetőjét dobta be, Anyamele egyenlítése után a mieink időt kértek. Anyamele zsákolt egy labdaszerzés után, Rebetez dobta a büntetőit, majd egy gyorsindítást is befejezett, Faragó Péter ismét magához hívta tanítványait. A negyedet két Puskás büntető zárta. 27-23

Pariat hármasával folytatódott a játék, Bartik válaszolt azonnal a sarokból, Asztalos folytatta a triplák sorát, Bartik három pontja után pedig időt kért Svájc (30-32). Burony tett vissza egy támadólepattanót, aztán Asztalos következett, Bigirindavyi zárta le a 13-0-s magyar futást (32-36). Bartik küldött helyére két büntetőt, Halasy is, Rebetez csak a másodikat. Zumstein faulttal együtt talált be, de a plusz egy kimaradt, Bigirindavyi lépett be jó ütemben a festékbe, Asztalos dobott be két büntetőt, majd a félidő a ziccerével ért véget, így 20 perc után a mieink 7 ponttal vezettek Svájc ellen. 37-44

Rebetez büntetőjével indult a második félidő, Halasy köszönt be a sarokból, újabb hármasával pedig már 10 pont fölé kúszott a differencia. Zumstein kettesével és Serreau hármasával zárkózott Svájc, Puskás dudaszóra talált be nagyon messziről (43-53). Zumstein értékesített két büntetőt, Bartik egyet, Serreau ziccerezett, aztán egy gyorsindítást is befejezett, így a mieink öt pontos különbségnél kértek időt (49-54). Rebetez egy 2+1-et mutatott be, Serreau pedig kiegyenlített, Bartik triplája zárta le a rossz sorozatunkat. Anyamele egy támadólepattanót tett vissza, Puskás egy pontot a vonalon hagyott, a negyedet Serreau ziccere zárta, így döntetlenről vártuk a záró etapot. 58-58

Pavlik háromból egy büntetőt dobott be, Rebetez kettőből kettőt, majd a svájci ismét hibátlanul dolgozott a vonalról. Halasy kosarára is Rebetez felelt, Keredzin tempója után időt kértünk (66-61). Anyamele üres triplát vágott be, Rebetez egy büntetőt dobott be, ezt követően viszont mindkét csapat rengeteg lehetőséget szalasztott el, eladott labdák és rontott dobások jellemezték a felek játékát, de az idő Svájcnak dolgozott, 3 perccel és 17 másodperccel a vége előtt a mieink ismét időt kértek, 9 pontos hátrányban (70-61). Bartik újabb hármast süllyesztett el, Rebetez csak az első büntetőjét dobta be, egy szerzett labda után Pariat zárta le a lényegi kérdéseket. 77-69

Svájc - Magyarország 77-69 (27-23, 10-21, 21-14, 19-11)

U16-os, B divíziós Európa-bajnokság, csoportkör, 1. mérkőzés
Skopje, Sports Centre Boris Trajkovski, Észak-Macedónia
Játékvezetők: Orhan Cagri Hekimoglou (török), Sergiy Chaykovskyy (ukrán), Ngadhnjim Shabani (koszovói)

Svájc: Rebetez 21, Serreau 24/6, Cokara -, Zumstein 8, Bigrindavyi 6. Csere: Keredzin 2, Anyamele 9/3, Pariat 7/3, Dimic -, Diallo -.

Magyarország: Bartik 21/18, Halasy 15/6, Zöldi 3/3, Puskás 7/3, Asztalos 15/3. Csere: Gáspár -, Pavlik 1, Inalegwu 3, Burony 2, Körtvélyessy -. Kurfis 2, Szafkó -.