Az 5-8. helyért játszhat válogatottunk az U18-as női Európa-bajnokságon
08
2024
2024. augusztus 8.  |  17:06
A portugáliai U18-as Európa-bajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott 95-46-os vereséget szenvedett Spanyolországtól - írja a wbasket.hu.

A spanyol válogatottal az Európa-bajnokság előtt a ribadeói nemzetközi tornán találkoztunk, és akkor 58-54-es győzelmet arattak a mieink. Azóta a magyar keret nem változott, a spanyol csapathoz viszont többek között az U20-as Európa-bajnokság MVP-je, Awa Fam is csatlakozott.

Riválisunk veretlenül jutott nyolc közé, és a végső győzelemre is reális esélyeik vannak itt Portugáliában, ezt pedig villámgyorsan igazolták, a második perc végére 9-0-ra léptek el. Fárbás Eliza triplájából születtek az első magyar pontok, de a folytatásban 22-7-re ellépett ellenfelünk. Rátkai Eszter hármasával szépítettünk, de 10 perc után így is 24-11-re mentek a spanyolok. A döntést a második szakasz eleje hozta el, amikor a tavalyi U19-es világbajnokság MVP-je, Iyana Martin és Awa Fam egy 21-0-s futást vezényelt.

Négy perc volt a nagyszünetig, amikor Josepovits Kinga büntetőivel és Rátkai Eszter villanásával megtört a magyar kosárcsend. A hajrában Toman Réka 5 pontját is feljegyezhettük, a különbség azonban 30 egység környékén látszott állandósulni. A félidőben 52-22 állt az eredményjelzőn. A spanyolok 40 mezőnykísérletből 19-et értékesítettek, mi 21-ből 7-et.

A harmadik negyed első felében egy 12-2-es sorozattal erősítette tovább fölényét a spanyol gárda, 64-24-nél elérte a 40 pontot a differencia. Josepovits Kinga négy pontja és Kókai Patrícia triplája még behozta a csapatunkat ezen 40 pontos határ alá, de így is 70-31-ről futottunk neki a záró szakasznak. Az utolsó 10 percben már nem lehetett kérdés a győztes kiléte, a spanyolok előnye 83-35-nél az 50 pontot ostromolta - ezt két tripla után, 89-39-nél el is érte. A végjátékban Toman Réka és Szücs Gréta hárompontosait jegyezhettük fel, de a vége így is 95-46-os vereség lett.

A magyar válogatott a hétvégén az 5-8. helyért játszhat, első ellenfelünk a Finnország – Szerbia negyeddöntő vesztese lesz. A tét továbbra is nagy, hiszen az 5. helyezett még részvételi jogot szerez a jövő évi U19-es világbajnokságra.

Spanyolország - Magyarország 95-46 (24-11, 28-11, 18-9, 25-15)