U18-as férfi válogatott: Egy győzelem, egy vereség Bulgáriában
10
Jul
2024
2024. július 10.  |  13:30
U18-as férfi válogatottunk vasárnap és hétfőn Bulgáriában játszott edzőmérkőzéseket a B divíziós Európa-bajnokságra készülve.

A vasárnapi találkozón a bolgárok gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést. 12 pont volt a legnagyobb előnyük, de a harmadik negyed elejét leszámítva végig ott loholtunk a nyakukban - végül 62-55-ös sikert aratott a házigazda.

A dobóteljesítményekben volt a legnagyobb különbség: mi a duplákat dobtuk sokkal jobban (11/39, 28.2% vs. 21/41, 51.2%), míg a hazaiak triplákban (8/20, 40% vs. 1/21, 4.8%) és a büntetőknél is jócskán fölénk nőttek (16/22, 72.7% vs. 10/17 58.8%). A magyar csapatban Flasár Zalán (6 pont, 4-4 pattanó és blokk, 12 VAL), Rosta Péter (7 pont, 8 pattanó, 10 VAL) és Angyal Medárd (6 pont, 8 pattanó) nyújtották a legjobb teljesítményt.

Bulgária U18 - Magyarország U18 62-55 (19-13, 12-14, 17-15, 14-13)

U18-as férfi válogatottak felkészülési mérkőzése
Bulgária, Botevgrad, Arena Botevgrad
V.: I. Marinov, V. Zanev, I. Metodiev

Bulgária U18: Trifonov 6/3, Kalinov 5/3, D. Hinkov 8/6, Dyalov 2, Vasilev 7. Csere: Bozhkov 9/3, S. Hinkov 5/3, Dimitrov 6, Mustafa 3/3, Jelev 3/3, Antov 4, Stanev 4.

Magyarország U18: Kékesi 8, Szita 3, Buglyó 5, Rosta 7/3, Angyal 6. Csere: Flasár 6, Márkus 8, Keller -, Tallós 4, Szemerédi -, Mezőfi 8.

Hétfőn teljesen más mérkőzést játszott a két gárda, hiszen a bolgárok egy pillanatig sem vezettek, mi viszont 39 és fél percig. Az első félidőben sokkal jobban játszottunk, mint ellenfelünk, aztán a 13 pontos félidei előny apadt, a harmadik felvonásban mindössze 5 pontot dobtunk. Ennek ellenére 3 pont megmaradt fórunkból a végére is, nyerni tudtunk (55-58).

A triplaszázalék teljesen megfordult (2/21, 9.5% vs. 6/25, 24%), cserébe a büntetőknél továbbra is volt gondunk (17/20, 85% vs. 8/17, 47.1%). A legjobbunk ezen a találkozón Buglyó Barna volt (19 pont, 8 pattanó, 22 VAL), mellette Keller Bendegúz (13 pont, 3 pattanó, 9 VAL) jutott még 10 pont fölé.

Bulgária U18 - Magyarország U18 55-58 (16-23, 7-14, 11-5, 21-16)