Kétszer is legyőzte a lengyeleket U18-as női válogatottunk
07
2024
2024. július 7.  |  09:00
Az Európa-bajnokságot megelőző közvetlen felkészülési időszakban lejátszotta első mérkőzését U18-as női válogatottunk. A mieink 77-60-ra múlták felül Lengyelországot - írja a wbasket.hu.

A mérkőzés elején a lengyelek kerültek kisebb lépéselőnybe, 16-9-re is elszakadtak az első negyedben. Ezt követően azonban 15-1-es futással zártuk ezt az etapot, amivel 24-17-es előnyre tettünk szert. A második szakasz elején pontszegényebb mederben haladt a küzdelem, de 29-19-nél így is elérte a 10 egységet a differencia. A folytatásban 30-25-nél, majd a félidő hajrájában 38-35-nél akadt egy-egy felzárkózásuk a vendégeknek. A nagyszünetben 40-35-re mentünk. A mieinknél Drahos Leila 9, Josepovits Kinga és Gábor Lili 6-6 pontnál járt.

A harmadik negyed elején 41-40-ig tartott a lengyelek felzárkózása. Ezt követően gyorsan kinyílt az olló. Egészen pontosan 10-1-es sorozattal 51-41-re léptünk el. A különbség a harmadik negyed végéig meg is maradt a csapatok között. Az utolsó 10 percnek 61-49-ről vágtunk neki. Gyorsan nőtt a szakadék: 75-56-nál már 19 egységgel jártunk előrébb. Minden nevezett játékos pályára lépett. A stáb jellemzően 10 és 22 perc között osztotta el a játékidőt és végül 11 pontszerzővel zártunk a 77-60-as siker alkalmával. Folytatás szombaton délelőtt.

MAGYARORSZÁG U18 - LENGYELORSZÁG U18 77-60 (24-17, 16-18, 21-14, 16-11)

Felkészülési mérkőzés
Sopron, Novomatic Aréna

Magyarország U18: Rátkai 10/3, Toman D. 7/3, Gábor 8, Szücs 8, Josepovits 10. Csere: Kókai 3/3, Drahos 13/3, Gréts, Halmágyi 4, Fárbás 5/3, Janzsó 7, Szikszai 2.

Lengyelország U18: Burliga 7, Koryzna 5, Keller 16, Brzustowska 5/3, Wiklak 4. Csere: Kloska 10/6, Napierala 2, Glowczak 2, Rakowska, Wysocka 7, Malawy 2, Maj.

Szombaton ismét összecsapott a magyar és a lengyel U18-as válogatott Sopronban. A pénteki 17 pontos sikerünk után ezúttal még nagyobb arányban, 83-58-ra diadalmaskodtak a magyar lányok - számolt be a wbasket.hu.

Villámrajtot vettek a mieink és két perc alatt 8-1-re léptünk el. A folytatásban felzárkóztak a lengyelek, sőt 13-13-nál egyenlítettek is. Innen az első negyedben már nem alakult ki nagy különbség, 10 perc után 19-18-nál a vendégek jártak előrébb egy ponttal. A második negyed elején sem változott a játék képe, 26-25-ig nem alakult ki nagy különbség. Innen azonban 10-1-es sorozattal 36-26-ra elléptünk. A félidőig meg is maradt ez a differencia. 20 perc után 41-30-ra mentünk. Toman Dóra 10, Drahos Leila 8 pontnál járt.

A harmadik negyedben kidomborodott a két csapat közötti differencia. Ebben a szakaszban 8 mezőnykosarat értékesítettünk, megnyertük a lepattanócsatát és jó védekezéssel hat eladott labdába kényszerítettük a riválist. Ennek köszönhetően 43-37 után 17-2-vel zárták a mieink ezt a szakaszt. Az utolsó 10 percnek 60-39-ről vágtak neki a csapatok. Itt már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. 65-52-nél még volt egy felzárkózásuk a vendégeknek. Erre azonban 12-4-es futással válaszoltak a magyar lányok. A mieink végül 83-58-as sikert arattak.

MAGYARORSZÁG U18 - LENGYELORSZÁG U18 83-58 (18-19, 23-11, 19-9, 23-19)

Magyarország U18: Toman D. 14/3, Drahos 11/3, Gréts 6/6, Fárbás 15/3, Janzsó 3. Csere: Halmágyi 5, Kendelényi 4, Albert 2, Szücs 14, Szikszai 9/9

Lengyelország U18: Burlinga 9/3, Koryzna, Rakowska 3/3, Keller 13, Wiklak 16/3. Csere: Kloska, Napierala, Glowczak 4, Wysocka 7, Brzustowska 5, Malawy 1, Maj.