Győzelemmel kezdte az Európa-bajnokságot női U20-as válogatottunk
06
2024
2024. július 6.  |  14:45

A litvániai női U20-as Európa-bajnokság nyitónapján a magyar válogatott 78-77-re legyőzte Izraelt - írja a wbasket.hu.

Baa Dominika duplája és Aho Tyra sikeres büntetője vezette fel magyar szempontból a kontinenstornát. Jól kezdtünk a tavaly történelmi sikert elérő és egészen a 7. helyig menetelő Izrael ellen. Amikor Laczkó Sára triplája célt ért, már 12-5-re mentünk. Sőt, Baa Dominika még tovább növelte az előnyt. Az első szakasz legnagyobb különbségét 14-5-nél jegyezhettük fel. Nagy erőket mozgósított Izrael, hogy a negyed végére szépítsen. 19-11 után az utolsó két percben 20-19-re zárkóztak fel. Az első etapot azonban Strausz Edina duplája zárta, amivel 22-19-re vezettünk. A második negyed elején Holcz Rebeka erősítette meg a lépéselőnyünket. Triplát és duplát is értékesített az első két percben. A félidőig 12 pontig jutó Baa Dominika révén pedig ismét megugrottunk 8 ponttal.

Sokáig úgy nézett ki, ha ez a 8-9 pont nem is, de 4-6 egység környékén állandósulhat a vezetésünk. Ahogy azonban az első szakasz végén, úgy a második etap utolsó két percében is riválisunknak jött ki jobban a lépés. 38-32 után a félidő végére 38-37-re kapaszkodtak vissza. Ráadásul éppen egy dudaszós triplával zártak, ami lélektanilag mindig speciális. A 12 pontos Baa Dominika mellett Laczkó Sára és Holcz Rebeka járt 7-7 pontnál. A mieink a 29 mezőnykísérletükből 12-t értékesítettek az első 20 percben. 12 eladott labdánk volt, de lepattanókban 25-16-ra vezettünk és a szerzett labdákat hatékonyan váltottuk pontokra, 12 gyorsindításos pontot rögzítettek a statisztikai lapunkra. A harmadik negyed elején Laczkó Sára triplájával gyorsan igyekeztünk rendezni a sorokat a félidő előtti kisebb megingást követően. A folytatásban azonban két hármassal 45-44-nél fordított Izrael. Innentől egy fordulatos, ide-oda, fej-fej melletti küzdelem bontakozott ki.

Volt egy pillanat, amikor 51-51 után Laczkó Sára triplájával és Baa Dominika újabb villanásával 56-51-re megugrottunk. Innen azonban 9-0-val 60-56-ra fordított Izrael a 34 pontos Dorian Dahan vezetésével. Ahogy indult, úgy is zárult a harmadik negyed, egy-egy triplával. Ennek megfelelően 63-59-ről futottak neki a csapatok a záró szakasznak. Elképesztő fordulatokat láthattunk. Nem telt el egy perc, amikor Oláh Fruzsina hármasa után 64-63-nál újra vezettünk.

A végig kiélezett csatában az utolsó négy percbe 72-72-ről fordultunk. Helyükön voltak a fejek és a szívek, talán így lehetne összefoglalni azon két támadásunkat, amikor előbb Oláh Fruzsina, majd Laczkó Sára hármast értékesített. 78-74-re megugrottunk ezzel. Ekkor még közel három perc volt vissza és senki nem gondolta, hogy mindössze már csak egy izraeli hárompontost fogunk feljegyezni, pedig így történt. Az utolsó két percben nem találtak be a csapatok. Ez idő alatt nekünk a meccs lezárására, Izraelnek a fordításra nyílt volna több esélye.  A thriller sem maradt el a végére: 18 másodperccel a vége előtt támadtunk, de Izrael még megszerezte a labdát. Nekik is volt egy támadásuk, a betörésük azonban lejött a gyűrűről. 78-77-re behúztuk a győzelmet!

Óriási küzdelemben, de teljesen megérdemelten nyerte meg az első mérkőzését válogatottunk. Nagyon kellett ez a lelkeknek! Szép volt lányok!

Folytatás vasárnap 14 óra 30 perctől  Németország ellen.

MAGYARORSZÁG - IZRAEL 78-77 (22-19, 16-18, 21-26, 19-14)