A horvátok elleni két sikerrel hangolt az Eb-re U20-as női válogatottunk
01
2024
2024. július 1.  |  13:50
A magyar U20-as női válogatott hétvégén lejátszotta utolsó két felkészülési mérkőzését is a héten kezdődő, litvániai korosztályos Európa-bajnokság előtt. A mieink Székesfehérváron, az MKOSZ Edzőközpontban fogadták a horvátokat.

Nagy lendülettel kezdtük a mérkőzést, ha nem tudnánk, hogy az Európa-bajnokság előtti utolsó hétvégén járunk, a játék intenzitásából, keménységéből és egyáltalán abból, amilyen fókuszáltsággal kezdtek a lányok, következtethettünk volna erre - írja a wbasket.hu.

Komoly adok-kapokkal indult a találkozó, de hamar magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Katona Boglárka és Gyöngyösi Janka triplái, illetve Laczkó Sára 2+1-es megoldása után öt perc elteltével 15-5-re  léptünk el. Kiváló ritmust diktáltak a mieink. Az első negyed utolsó két percébe érve már 27-7-re mentünk és már a második vendég időkérés szakította meg a játékot. Joggal kért nagyobb keménységet a játékosaitól a horvátok edzőnője és intelmei nyitott fülekre találtak. Keményített védekezésén Horvátország és a negyed végére 30-16-ra szépítettek. A második etapból nem telt három perc és már megszületett a negyedik triplánk, illetve az ötödik szerzett labdánk ezen a mérkőzésen. A különbség pedig visszaugrott 20 pontra.

Kiváló csapatteljesítményt láthattunk, az utolsó három percbe fordulva már 11 pontszerzője volt csapatunknak. Állandósulni látszott a 20 pontos differencia. A szerzett pontokat nézve elsőként Gyöngyösi Janka lépett a kétszámjegyű tartományba, amikor a harmadik triplakísérlete is célt ért, már 11 egységnél járt. A félidő hajrában is megvillant Janka, így 50 pont fölé jutottunk. A félidőben végül 52-28-ra mentünk. Gyöngyösi Janka mellett Laczkó Sára 9, Bajzáth Lili 6 egységnél járt. A horvátoknál a 10 pontos Lucija Banović volt a legeredményesebb. A harmadik negyed elején Holcz Rebeka és Gyöngyösi Janka találataival 57-28-ra léptünk el. Ezt követően viszont a horvátok egy 13-2-es futással szépítettek. 59-41-nél már Tursics Krisztián kért időt. Feljavult távolról riválisunk és az eladott labdákat is megbüntették. 61-47 után jó pillanatban érkezett Katona Boglárka triplája.

Bár a vendégek 19-14-re megnyerték a harmadik szakaszt, de a játékrész végére visszatornázta 20 pont környékére az előnyét csapatunk. Sőt, a záró szakasz elején ezt Bajzáth Lili duplájával át is léptük. A stáb bő rotációt alkalmazott és 23 percnél többet egyetlen játékos sem töltött a pályán. A hajrában Zsámár Panna is triplát értékesített, így minden nevezett játékosunk szerzett pontot ezen a délutánon. Az utolsó percekre a védekezés némileg fellazult. Amikor a hatodik horvát tripla is célt ért a sarokból, időkérése alkalmával erre Tursics Krisztián is felhívta a figyelmet. Ellenfelünket 14 pontnál közelebb nem engedtük és a magyar siker nem forgott veszélyben. Összességében egy héttel a kontinenstorna rajtja előtt egy hasznos mérkőzésen van túl csapatunk. Végül 79-63-as magyar siker született. Gyöngyösi Janka 16, Bajzáth Lili 10 ponttal zárt.

MAGYARORSZÁG U20 - HORVÁTORSZÁG U20 79-63 (30-16, 22-12, 14-19, 13-16)

Felkészülési mérkőzés
Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont

Magyarország U20: Aho T. 2, Laczkó 9, Katona 6/6, Baa 4, Strausz 6. Csere: Zsámár 3/3, Takács 8, Gelei 4, Oláh 5/3, Gyöngyösi 16/12, Bajzáth 10, Holcz 6.

Horvátország U20: Novak 6/3, Nejašmić 4, Rodek 2, Zaja 11, Šarić 3/3. Csere: Brandić, Prtenjača, Rimarčuk 4, Nekić 14/12, Deidda, Banović 19/3, Crnjac.

A tegnapi nappal ellentétben elég pontatlanul kezdtük a mérkőzést, de szerencsénkre ellenfelünk sem talált be az első percekben - számolt be a vasárnapi mérkőzésről a wbasket.hu. A kosárcsendet Aho Tyra törte meg (0-3). A horvátok is megszerezték első pontjaikat, de Baa szemfülességének köszönhetően 5-2-re vezettünk. Jól használták ki a horvátok a kisebb hibánkat, és 4-6-ra zárkóztak. Oláh Fruzsina két triplájával egy nagyobb előnyre tettünk szert, így horvát időkérés következett (4-12). Már egymás után többször is jól védekezett válogatottunk, de támadásban továbbra is voltak kisebb pontatlanságok. Ellenfelünk a festéken belüli fizikális előnyét igyekezett kihasználni, egyelőre nem volt távoli dobásuk (8-14). Szép összjátékot mutattunk támadásban, és egy kisebb rohanásba hajszoltuk ellenfelünket (10-18). 12-20-as eredménnyel ért véget az első 10 perc.

A második etap elején 12-22-nél érte el a 10 pontot a differencia. Baa hárompontosa után tudtunk elmozdulni a 8-10 pontos különbségről (16-27). Időkérést követően új lendületre kapott a horvát csapat, és 21-27-re zárkóztak. Ellenfeleink is elkapták a fonalat a hárompontos vonalon túlról, második triplájukat szerezték ebben a 10 percben (24-27). Oláh Fruzsina dobott könnyű ziccert, de egyből érkezett a válasz a túloldalon (26-29). Egészen agresszív lett a mérkőzés, mind a két csapat keményen védekezett. A félidőben 30-26-ra vezettünk.

A nagyszünet után triplával folytattuk a játékot, Katona Boglárka szerzett 3 pontot (26-33). Megindult az adok-kapok, egymás után estek a kosarak mind a két oldalon, nálunk Bajzáth és Holcz volt egymás után eredményes (31-37). A mérkőzés során már sokadik alkalommal “adtuk el” az add-fuss játékunkat, a lányok szépen találták meg passzal az üres befutó embert (33-41). Egyelőre nem tudtunk leszakadni ellenfelünktől, újabb triplával közeledett Horvátország (38-42). Nem csak nálunk, de a horvátoknál is több büntető kimaradt, így a “könnyű” pontokkal nem tudtak faragni a különbségen a vendégek (41-45). A horvát csapat továbbra is center poszton dominált, 46-45-re fordítottak.

Az utolsó játékrész elején egy sportszerűtlen hibát követően Zsámár Panna dobhatott büntetőt, majd Bajzáth betöréséből lett szép kosár, így 49-46-ra fordítottunk. Oláh Fruzsinát hagyták üresen a triplán, akinek a keze nem remegett meg, 46-52-nél jött a vendég időkérés. Védekezésben egy zónával újítottunk, amit végül egy triplával dobott át a horvát csapat (49-52). Támadásban szépen játszottak össze játékosaink, így Oláh révén újabb triplával nőtt az előnyünk (52-58). A játék intenzitása továbbra sem csökkent, minden dobott kosarunkra érkezett válasz (59-62). Egy percen belülre érkezve egy pontra zárkózott a horvát csapat, de Bajzáth ziccerével három pont maradt az előnyünkből (61-64). Oldal bedobást követően Holcz Rebeka állhatott a büntetőre, 61-66. A mérkőzésen nem esett több kosár, így másodszorra is legyőztük a horvát válogatottat.

Legközelebb már szombaton, július 6-án Vilniusban, tétmérkőzésen lép pályára az U20-as magyar válogatott az Európa-bajnokságon.

HORVÁTORSZÁG U20 - MAGYARORSZÁG U20 61-66 (12-20, 14-10, 20-15, 15-21)

Horvátország U20: Novak 5/3, Nejašmić 12/6, Rodek 4, Zaja 24, Deidda -. Csere: Brandić -, Prtenjača -, Rimarčuk 2, Nekić 3/3, Banović -, Crnjac-, Šarić 11/9.

Magyarország U20: Aho 5, Takács -, Oláh 16/12, Gyöngyösi 4, Baa 5/3. Csere: Katona 10/3, Zsámár 6, Gelei -, Papp -, Dobó 5, Bajzáth 6, Holcz 9.