29
Jun
2024
2024. június 29.  |  17:06
Veretlenül, ráadásul éppen egy hazai, olasz csapat ellen nyerte meg a senior Európa-bajnokság döntőjét a Magyar Angyalok együttese, amely minden negyedet megnyerve múlta fölül milánói riválisát, és lett 100%-os teljesítménnyel Európa-bajnok az 50+-os korosztályban. A Retro férfi együttese is győzelemmel zárta a tornát.

Nők, 50+, döntő

Maxibasket Milánó (olasz) - Magyar Angyalok 27-38 (5-10, 9-10, 7-8, 6-10)

A magyar pontszerzők: Kranjecz 21, Szilágyi N. 6, Turnár, Ujváry 3-3. Szilágyi G., Viszota 2-2, Dénes 1.

Az "angyali" magyar csapat végig kiválóan védekezve, minden negyedben 10, összességében pedig 30 pont alatt tartva ellenfelét, végig vezetve nyerte meg a kontinensviadalt. Támadásban Kranjecz Zsuzsa tarthatatlan volt. A nagyon kemény, küzdelmes fináléban a magyar hölgyek minden játékrészt megnyerve diadalmaskodtak, és veretlenül lettek Európa-bajnokok. Gratulálunk!

Férfi, 55+, a 13. helyért

Flamenders (cseh)- Magyarország Retro 52-65

A magyar pontszerzők: Fejes 16/9, Mészáros N. 11/3, Szőke 11, Vámosi 7, Cserniczky 6/6, Mészáros Gy. 6, Dorogi 4, Kiss M. 3, Varga K. 1.

A negyedik negyed derekáig a Retro futott az eredmény és a cseh csapat után. A záró etap közepén, 52-52-es állásnál a magyar csapat utolérte ellenfelét, és ez akkora lökést adott az együttesnek, hogy ezt követően egy szédületes 13-0-s hajrával megnyerte a mérkőzést, és végül a 13. helyen végzett.