Két magyar győzelemmel kezdődött a pesarói senior Eb
24
2024
2024. június 24.  |  11:45
Négy magyar csapat részvételével elkezdődött az olaszországi Pesaróban a senior kosárlabda Európa-bajnokság. Női 55+-os együttesünk kerek 70 pontos győzelemmel kezdett, és remek hajrájával a Bravos gárdája is sikerrel vette az első akadályt a férfi 50+-os mezőnyben. Az 55+-os férfi együttesünk, a Retro és a 60 fölötti hölgy alakulatunk, a Turbó Csigák csapata nagy küzdelemben alulmaradt első összecsapásán.

Nők

50+

Magyarország Angyalai - Big Basket Roma 93-23 (16-7, 34-4, 21-4, 22-8)

A magyar pontszerzők: Szilágyi G., Radnóty 18-18, Ujváry 13, Turnár 12, Szilágyi N. 11, Kranjecz 8, Nyitrai 6, Dénes, Viszota 4-4.

Az első percek ismerkedő jellegű játéka után a nyitó negyed derekától nyomasztó fölényben játszottak "angyalaink", és kiütéses győzelemmel kezdték a tornát.

60-65+

Német Balerinák - Turbó Csigák 34-32 (10-12, 14-6, 6-8, 4-6)

A magyar pontszerzők: Lámala 12, Szűcs M. 9, Kiss L. 4, Koncsag, Tarkovács, Winter 2-2.

Bár az igen küzdelmes találkozón három negyedet is megnyert szűken a magyar együttes, a második szakaszban a magyar csapat játékosainál "alsó hangon" legalább 6-8 évvel fiatalabb német hölgyek akarata érvényesült, akik ekkor nagyobb előnyre tettek szert. Bár a hajrában sikerült ledolgozni a hátrányt, az utolsó szó végül az ellenfélé volt.

Férfiak

50+

Németország B - Bravos 61-71 (19-23, 15-17, 15-7, 12-24)

A Bravos pontszerzői: Munteán 20/9, Parády 17/15, Filótás 13/6, Brunyánszky 10/3, Soós 3, dr. Varga Z., Katona, Pólik, Varga L. 2-2.

Jól kezdett, és a nyitó negyed után 23-19-re vezetett a Bravos gárdája, amely a küzdelmes játékot hozó második etapban ezt 2 ponttal "megfejelte". Szünet után nagyon összekapta magát - főleg védekezésben - a német gárda, amely 7 ponton tartva a magyar együttest átvette a vezetést. A záró etapra azonban új erőre kapott a Bravos, és a közelről, távolról egyaránt veszélyes Munteán András, valamint a parádés dobóformát kifogó Parády Péter vezérletével végül 10 ponttal győzött.

55+

Magyarország Retro - Nagy Britannia 51-61 (7-20, 9-12, 18-17, 17-12)

A magyar pontszerzők: Szőke P. 20/3, Vámosi 7/3, Fejes 6/6, Cserniczky 5, Kiss M., Mészáros N. 3/3-3/3, Szűcs 3, Szánki, Mészáros Gy. 2-2.

Az 55 év fölötti csapatunk lámpalázasan, elfogódottan kezdve egy negyed előnyt adott ellenfelének. A második felvonástól már kiegyenlített volt a játék, de a britek végig tartották 10 pont körüli előnyüket.