U20-as férfi válogatott: Két vereség a bulgáriai tornán
21
2024
2024. június 21.  |  09:20
U20-as férfi válogatottunk szerdán és csütörtökön két felkészülési mérkőzést vívott Bulgáriában - előbb Nagy-Britannia, majd a házigazda volt az ellenfelünk.

A szerdai összecsapást jól kezdték a mieink, az első negyedben 9 pontos előnyt építettünk ki magunknak (16-25). A második felvonás első fele aztán rémálomszerűen alakult a magyar csapat szempontjából, ezt az 5 percet ugyanis 16-0-ra nyerték a britek, akik ezzel fordítottak, és a nagyszünetben 8 ponttal vezettek (42-34).

A fordulást követően tovább nőtt a hátrányunk, 53-34-nél volt a legnagyobb különbség a két együttes között, 19 pont. Ezután rendeztük a sorokat, 13 pontra visszajöttünk a harmadik felvonás végére (66-53), de nem tudtunk közelebb kerülni a végjátékban, 13 ponttal győztek a szigetországiak (87-74).

A mieink jobban dobták a büntetőket, de kevesebbet, mint ellenfelük (23/40, 57.5% vs. 13/18, 72.2%), a triplákban viszont sokkal jobbak voltak a britek (8/20, 40% vs. 7/34, 20.6%), és hiába voltunk jobbak eladott labdákban (17-8), a lepattanózásban alulmaradtunk (52-41). A magyar csapatból Cseh Botond (14 pont, 4 pattanó), Bor Gábor (11 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Meszlényi Róbert (10 pont, 3-3 pattanó, gólpassz és szerzett labda) jutottak 10 pont fölé.

Nagy-Britannia U20 - Magyarország U20 87-74 (16-25, 26-9, 24-19, 21-21)

U20-as férfi válogatottak felkészülési tornája
Bulgária
V.: Horozov, Petrov, Mincheva

Nagy-Britannia U20: Cholevinskas 9/3, Campbell-Deeble 2, Joses 10/6, Perry-Hoggins 6, Davis 22. Csere: Lacey 14/3, Buchanan 9/6, Campbell -, Russell-Walters -, Hosten 8/6, Oborah 1, Akinsiku 6.

Magyarország U20: Csendes 4, Reizinger 4, Cseh 14/6, Hajdu 8/3, Csuti 6. Csere: Meszlényi 10/3, Csátaljay 2, Schmera 4, Halmai 7/3, Bor 11/3, Kaye 4, Radó -.

Tegnap este a házigazda Bulgária ellen léptünk pályára. Itt az első félidő volt szoros: egy negyed után itt is vezettünk (16-21), és a félidő végén is csak 4 pont volt a hátrányunk (37-33). A második negyedet egy 5-0-val zárták a bolgárok, a harmadikat pedig egy 7-0-val kezdték, így 1 pontos előnyből gyorsan 10 pont fölötti hátrány alakult ki számunkra (44-33).

A harmadik felvonás egyértelműen a hazaiaké volt, akik ebben a szakaszban 20 ponttal is vezettek már 63-43-nál - 19 pont volt a differencia 10 perccel a vége előtt (63-44). A záró felvonás első felében visszajöttünk 12 pontra (71-59), a találkozó utolsó 5 percében viszont nem szereztünk kosarat, így a végén kerek 20 pont lett a különbség a két gárda között.

Ezen a meccsen lepattanózásban jobbak voltunk (35-44), főleg a 23 támadólepattanónknak köszönhetően. A bolgárok viszont jobban dobták a triplákat (8/26, 30.8% vs. 6/26, 23.1%), és büntetőzésben alakult még ki nagy különbség a hazaiak javára (19/26, 73.1% vs. 9/14, 64.3%). A magyar csapatból ezúttal minden pályára lépő pontot szerzett, de egyedül Csendes Péter jutott el 10 pontig (10 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda).

Bulgária U20 - Magyarország U20 79-59 (16-21, 21-12, 26-11, 16-15)