Férfi NB II: A négyes döntőt veretlenül nyerve bajnok a Honvéd Ludovika
16
2024
2024. június 16.  |  21:00
Az NB II négyes döntőjében mindhárom mérkőzésén diadalmaskodva lett bajnok a Honvéd Ludovika együttese. A másik három gárda "körbe verte" egymást, s ebből a bajnokot leginkább megszorongató PTE-PEAC csapata jött ki a legjobban.

1. nap

TF-BP - Honvéd Ludovika SE 71-102

A TF-BP tehetséges fiataljai Varga Á. (22/6), A. Habel (15) és Borsodi M. (10) révén az első negyedben még tartották a lépést fővárosi riválisukkal. A második negyedtől azonban fokozatosan elhúzott, és végül fölényes győzelmet aratott Bencze L. (21/15), Garai G. (15/9). Kovács D. (15), Széphelyi T. (12) és Szalay Á. (11/3) vezérletével a Honvéd Ludovika.

TFSE - PTE-PEAC 55-51

Nagyon kemény, küzdelmes találkozót nyert meg a 15-8-cal "behúzott" második etapnak, valamint jórészt Vámos L. (17/9), Alcser D. (13/3) és Vígh M. (11) kosarainak köszönhetően a házigazda TFSE csapata a Mezei M. (16)-Fülöp Zs. (9) kettős vezette pécsi gárdával szemben.

2. nap

TFSE - Honvéd Ludovika SE 50-70

Az első nap két győztesének összecsapásán a 18. percben 17 ponttal vezetett az elsősorban Széphelyi T. (23/6), Steier R. (11), Garai G. (9/6) és Szalay Á. (9) eredményességére építő Honvéd Ludovika. A félidő hajrájában egy 8-2-es rohammal a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a vendéglátó. A második félidő elején, ha úgy tetszik, lendületben maradt, és egy 8-0-s két perccel egyetlen triplányira közelítette meg riválisát a leginkább Vámos L. (14/12) és Pozsik Zs. (13/3) találataira támaszkodó TFSE gárdája. Ekkor egy hármassal megduplázta előnyét a Honvéd Ludovika, majd állandósult egy 5 pont körüli különbség a felek között. A negyed végén 9 ponttal ellépett a nyitó mérkőzésén fölényes győzelmet arató Honvéd Ludovika. Az öszecsapás a záró etap derekán dőlt el, amikor egy 16-0-t "repesztett", és végül 20 pontos győzelmet aratott a Honvéd.

PTE-PEAC - TF-BP U23 96-55

A fővárosi fiatalok - akik közül végül egyedül Simon B. (16/9) jutott 10 pont fölé, A. Habel pedig 9/3-mal zárt  - előző napi mérkőzésükhöz hasonlóan az első negyedben egyenrangú ellenfelei voltak a pécsieknek. A folytatásban viszont már Schuj M. (21/12), Nagy K. (18/12), Bor S. és Mezei M. (12-12), valamint A. Altekreuse (11) jóvoltából egyértelműen a PTE-PEAC akarata érvényesült, amely végül sima, magabiztos győzelmet aratott.

3. nap

TF-BP U23 - TFSE 79-62

A két nagy különbségű vereséggel álló TF-BP U23-as együttese a záró napra nagyon összekapta magát arra a mérkőzésre, amelynek a bajnoki cím megszerzése szempontjából már nem volt tétje. Jól kezdtek a TF-BP fiataljai, és 9 pontos előnyt szereztek az előző két találkozója után elég fáradtnak tűnő TFSE ellen. Az eddig "egynegyedes" TF-BP-fiatalok ellen a második felvonásban átvette az irányítást a házigazda, és szünetig két pontra feljött. Térfélcsere után azonban újítani tudott a TF-BP U23-as legénysége, amely Varga Á. (17/9), A. Habel (16/3), Simon B. (15/15) és Kódor T. (15/9) ponterős játékával frissebben, pontosabban kosárlabdázva verte biztosan a leginkább Pozsik Zs. (16/12) és Vígh M. (15/3) pontjaiban bízó TFSE együttesét.

Honvéd Ludovika - PTE-PEAC 74-65

A bajnokság döntőjévé előlépő összecsapás - aki nyer, az a bajnok - 19. percére 12 pontos előnyt hozott össze a tornát két forduló után veretlenül vezető Honvéd Ludovika. A félidő hajrájában egy 8-3-as rohammal 7 pontra feljött a pécsi gárda. A harmadik negyedet 9-3-mal kezdve ismét "tízen túli" előnyhöz jutott a Honvéd Ludovika, ám a szívósan küzdő pécsiek Bor S., Schuj M. (19/3-19/3), valamint Fülöp Zs. (12/9) vezérletével a negyed végén 5 pontra feljöttek. A záró etap elejét ismét "megnyomta" az ezúttal a Széphelyi T. (22/3)-Bea B. (16)-Kovács D. (11/3) trió vezette Honvéd Ludovika együttese, amely egy 10-2-vel megint 10 pont fölötti vezetést mondhatott magáénak. Ezzel el is dőlt a találkozó és a bajnoki cím sorsa: a PTE-PEAC 7 pontra még megközelítette ellenfelét, de igazán nem tudta szorossá tenni a hajrát, így a Honvéd Ludovika veretlenül nyerte a négyes döntőt és lett az NB II bajnoka.