U20-as női válogatott: Vereség után győzelem a portugálokkal szemben
16
Jun
2024
2024. június 16.  |  09:35
Pénteken felkészülési mérkőzést vívott Portugáliával U20-as női válogatottunk. A két csapat első székesfehérvári találkozóját 66-54-re nyerték a portugálok - írja a wbasket.hu.

Pontszegény negyeddel indult az összecsapás. Az első percekben 5-1-es előnyre tettünk szert, majd innen 9-7-re fordítottak a vendégek. Fej-fej melletti küzdelem végén Katona Boglárka duplája zárta az első szakaszt, amivel 14-13-ra mentünk. A második negyed hasonlóan indult, mint az első. Pár pontos előnyt építettünk fel, Zsámár Panna triplája után 19-13-ra szakadtunk el. Ezt követően viszont 9-2-es sorozattal ismét a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést.

Kemény, fizikális küzdelem zajlott a pályán. A félidő hajrája is pontszegény mederben haladt. A nagyszünetben 24-24 állt az eredményjelzőn. Négy játékos, Oláh Fruzsina, Katona Boglárka, Gyöngyösi Janka és Strausz Edina 4-4 pontnál járt a mieinknél. A harmadik etapban fordult az addig megismert forgatókönyv. Ezúttal a vendégek kezdtek jobban és 39-33-ra szakadtak el.

A magyar lányok nagyot harcoltak, Holcz Rebeka állt a gárda élére támadásban és egy 6-0-s futással 39-39-nél egyenlítettünk. A harmadik negyed zárszava a portugáloké volt, így az utolsó 10 percnek 41-39-ről vágtak neki a csapatok. Itt gyorsan kinyílt az olló. Távoli dobásokkal ugrottak meg a vendégek, a 7 triplakísérletükből 4 sikeresnek bizonyult ebben a 10 percben. A portugálok ezen generációjának legismertebb játékosa, a UConn növendéke Inês Bettencourt remekelt, aki végül 17 ponttal zárt.

A különbség 57-43-nál már 14 egység volt. Mindkét oldalon fellazult a védekezés, messze nekünk is ez a szakasz hozta a legjobb mezőnymutatót (6/10), de a ritmusba kerülő portugálok kézben tartották az irányítást és végül 66-54-es sikert arattak. A magyar válogatott legeredményesebbje a 14 pontos Strausz Edina volt. Folytatás szombat délután.

MAGYARORSZÁG U20 - PORTUGÁLIA U20 54-66 (14-13, 10-11, 15-17, 15-25)

Felkészülési mérkőzés
Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont
Major Ádám, Szőts Dávid István, Paulo Pereira

Magyarország: Laczkó 6/6, Bajzáth, Oláh 6/3, Holcz 10, Strausz 14. Csere: Katona 7/3, Dávid, Aho T. 4, Zsámár 3/3, Papp, Gyöngyösi 4, Dobó.

Portugália: Djalo 6/3, Bettencourt 17/6, Roseiro 5/3, Falcao 3, Silva 15. Csere: Neto 9, Dias 2, Freitaa 3/3, Santo, Silva 2, Urbano 2, Peixinho 2.

A litvániai Európa-bajnokságra készülő U20-as női válogatottunk 53-48-ra legyőzte Portugáliát a szombati felkészülési mérkőzésen - számolt be a meccsről a wbasket.hu.

A péntek esti mérkőzés után szombat délután ismét összecsapott Magyarország és Portugália U20-as válogatottja Székesfehérváron az MKOSZ Edzőközpontban. Pénteken pontszegény találkozón 66-54-es vereséget szenvedtünk. Ahhoz a találkozóhoz képest a portugálok egyet cseréltek, nálunk három változtatást eszközölt a szakmai stáb.

Laczkó Sára triplája vezette fel a találkozót, de jellemzően abban a mederben haladt a küzdelem, melyben pénteken az első három negyedben. Sok kis apró pontatlanság tette töredezetté a játékot mindkét oldalon. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de inkább a vendégek jártak előrébb minimális különbséggel. Az első negyed végén Bajzáth Lili duplájával szereztük a vissza vezetést. 10 perc után 12-10 állt az eredményjelzőn. A második etapot 8-0-val indították a portugálok, de a kisebb hátrányt gyorsan ledolgoztuk. Onnantól kezdve, hogy tudott indulni válogatottunk és festékből is betaláltunk, máris jobb ritmust kapott a mérkőzés. Amikor Holcz Rebeka büntetője célt ért, 25-21-nél 13-3-as futásban voltunk.

A megszerzett előnyét végig tartotta csapatunk. A félidő hajrájában Laczkó Sára triplát értékesített, ez volt a harmadik sikeres távoli dobásunk ezen a délutánon. Ráadásul mindössze öt kísérletből, ami lényegesen jobb helyzetkihasználást mutat, mint a pénteki. Válogatottunk csapatkapitánya a félidő hajrájában is betalált, a 11. pontját szerezve. 20 perc után 35-27 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed elején nem sokat kellett várni és a 10 pontot is elérte a differencia.

Szépen megoszlottak a terhek támadásban. A harmadik etap végére már 10 pontszerzője volt válogatottunknak. A legnagyobb differenciát ebben a periódusban 46-32-nél regisztrálhattuk. A negyed végén még egy duplát értékesítettek a portugálok, így 12 pontos előnyünkről érkezett el a záró szakasz. Az utolsó 10 percre kijött az elmúlt időszak fáradtsága. Támadásban ismét több lehetőség kimaradt, mindössze 7 pontot szereztek a mieink. A portugálok fokozatosan ledolgozták a hátrányukat, de védekezésünk stabil maradt, így fordítani nem tudtak. Igaz, az utolsó percben egy triplával 49-48-ra szépítettek.

Jó büntetőzéssel zárta a meccset nemzeti csapatunk, ennek köszönhetően a mieink végül 53-48-as sikert arattak. A felkészülés továbbra is Székesfehérváron folytatódik, jövő héten pénteken és szombaton Szlovéniával mérkőzik az U20-as válogatott.

PORTUGÁLIA U20 - MAGYARORSZÁG U20 48-53 (10-12, 17-23, 7-11, 14-7)

Magyari Viktor, Koller István, Paulo Pereira

Portugália U20: Neto, Bettencourt 5/3, Silva 2, Falcao 2, Silva 12. Csere: Dias 2, Djalo 13/6, Freitaa 2,Peixinho 6, Santos 1, Roseiro 3, Urbano

Magyarország U20: Aho T. 5, Laczkó 15/6, Holcz 5, Gyöngyösi 2, Strausz 9. Csere: Katona 3, Takács, Gelei 6, Halmágyi, Oláh 5/3, Dobó 1, Bajzáth 2.