Férfi NB II: Három fővárosi és egy pécsi csapat küzd az NB I B-ért
12
Jun
2024
2024. június 12.  |  19:51
Befejeződött a keresztjáték az NB II-ben, kialakult a négyes döntő mezőnye. A négy közé jutásért minden párharcban kettős győzelemmel jutott a jobb csapat az NB II legjobb négy csapata közé. A keleti csoport legjobbjai nem jártak sikerrel: a négyes döntőbe három fővárosi alakulat (Honvéd Ludovika SE, TF-BP U23, TFSE) és a pécsi PTE-PEAC együttese jutott be.

Keresztjáték a négyes döntőért

Közgáz SC és DSK/B - PTE-PEAC 74-79

Hullámzó, fordulatos mérkőzést nyert meg Bor S. (34/6) és Schuj M. (13/12) eredményességére építve a nyitó negyed után 8 ponttal vezető nyugati bajnok pécsi gárda. A Közgáz B egységes csapatmunkájára, azon belül pedig leginkább O. Alfarag (15), Németh B. (13), Lénárt Z. (12/3), Pálházi R. (10/6) és Vágvölgyi Á. (10) kosaraira alapozva parádés, 28-15-ös második etapot produkálva fordított, és szünetben 5 ponttal vezetett. Ez a remek negyed a jelek szerint elég sokat kivett a hazaiakból - a második félidőben inkább a pécsi együttes akarata érvényesült, amely fordított, és 5 ponttal győzött idegenben, de érdekes visszavágóra lehetett számítani.

Tiszakécske VSE - TF-BP U23 76-85

A fővárosban összeszedett 9 pontos hátrányából a második negyed derekára hatot ledolgozott a Gál M. (19/9)-Molnár M. (14/3)-Fehér Á. (11/9) trió vezette Tiszakécske, ám ettől kezdve már a TF-BP fiataljainak akarata érvényesült. Szünetig 2 pontra feljött, a második félidőben pedig már kézben tartva az irányítást végül a visszavágón is 9 ponttal nyert a nagyrészt az extra dobóformát kifogó Simon B. (36/33) és A. Habel (20) ponterősségében bízó TF-BP U23-as együttese.

A párharc nyertese: a TF-BP U23 kettős győzelemmel.

TFSE - BKG-Príma Akadémia Debrecen 83-59

A Debrecenben szerzett 22 pontos előnyét a visszavágón szünetig elsősorban Vámos L. (13/3), Keresztesi D. (12/9), Körömi L. (12/3) és Pozsik Zs. (11) jóvoltából kerek 30-cal "fejelte meg" a TFSE gárdája, így másodszor is biztosan győzte le ellenfelét. A szünet után feljavuló debreceni legénység tagjai közül egyedül a végül a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Marosi O. (16) ért el kétszámjegyű pontot.

A párharc nyertese: a TFSE kettős győzelemmel.

Honvéd Ludovika SE - NEOsport-Kozármisleny 86-57

Idegenbeli közel 30 pontos sikere után a visszavágó első félidejében még nagyobb fölényben játszott a Honvéd Ludovika, amely Széphelyi T. (17/6 p. - 18 mk. -, 4 lep., 7 gp.), Kovács D. (14/6 p., 5 lep., 2 bl.), Bea B. (14/3 p., 6 lep.) és Bea G. (12 p., 8 lep., 4 szl., 6 gp.) vezérletével szünetig közel 40 pontos előnyre tett szert. A vendégeknek becsületükre legyen mondva, a záró szakaszban sokat "kozmetikáztak" vereségük mértékén. A baranyai együttesből egyedül Fehér B. (14/6 p., 4-4 lep. és ea.) jutott 10 pont fölé.

A párharc nyertese: a Honvéd Ludovika SE kettős győzelemmel.

PTE-PEAC - Közgáz SC és DSK/B 94-79

A fővárosban szerzett 5 pontos előnyére a nyitó negyedben még 13-at "rápakolt" a Schuj M. (21/6 p., 4 lep., 3 szl.), Fülöp Zs. (16/3 p., 3-3 lep. és ea., 6 gp.), Bor S. (16 p., 3-3 lep. és ea., 6 gp.), Mezei M. (15 p., 7 lep., 4 gp.) és Nagy K. (14/9 p., 3 szl.) ponterősségében bízó PTE-PEAC. A pécsi együttes ezzel gyakorlatilag el is döntötte a továbbjutást a Vágvölgyi Á. (15/3 p., 4 ea.)-O. Alfarag (13 p., 4-4 lep. és ea.)-Pálházi R. (12/9 p.,)-Lénárt Z. (11/3 p., 13 lep., 3 ea.) kvartett vezetted Közgáz B ellenében.

A párharc nyertese: a PTE-PEAC kettős győzelemmel.

A négyes döntőt a TFSE rendezi a Koltai Jenő Sportközpontban.