Női Amatőr NB I: Bronzérmes a BEAC Újbuda
10
Jun
2024
2024. június 10.  |  14:00
Befejeződött a Női Amatőr NB I. A bronzérmet a BEAC fiataljai szerezték meg, a bajnokság pedig egy drámai, hosszabbításos párharccal zárult. A Radobasket 12 pontos előnnyel várhatta a hazai visszavágót a SzPA ellen, de szünetben egálra állt az összevetés. A folytatásban úgy tűnt, ha a visszavágót nem is, a párharcot megnyerheti a második mérkőzés második félidejét remekül kezdő törökbálinti társulat. Az SzPA azonban magára talált, és a rendes játékidő végére visszaállította a 12 pontos különbséget, így jöhetett a hosszabbítás. Ezt jobban kezdte a Radobasket, de a vége a SzPA együtteséé volt, amely összesítésben egyetlen ponttal győzött.

A 3. helyért

BEAC Újbuda - BKG Príma Szigetszentmiklós II. 102-55

Végig nagy fölényben játszva úgy győzte le Drahos L. (17/9 p., 4-4 lep. és gp.), Milkovics R. (16/3 p., 5 lep.), Katona B. (12/9 p., 3-3 lep., szl. ea. és gp.) és Orosz Zs. (11/9 p., 7 lep., 3 ea.) vezérletével simán a BEAC a BKG II csapatát - amelyből egyedül Takács D. (15/3 p., 5 lep., 4 ea.) ért el kétszámjegyű pontot -, hogy a hazaiaktól mind a 11 játékos szerzett kosarat.

A párharc nyertese: a BEAC Újbuda kettős győzelemmel.

A 7. helyért

MAFC - MTK-TFSE 77-63

Közel 50 pontos idegenbeli sikere után a visszavágón a nyitó és a záró negyedben jobban és pontosabban játszva győzte el elsősorban Aradi Zs. (18 p., 8 lep., 3 gp., 2-2 bl. és ea.), Szörényi L. (14/6 p., 4 lep.), Horváth E. (14/6 p.), Karlócai J. (13/3 p., 10 lep., 3 ea., 3-3 bl. és szl.) és dr. Varga B. (11/3 p. - 13 mk. -, 10 lep., 5-5 ea. és gp., 2-2 bl. ás szl.) révén a MAFC a főként Vígh B. (17/9 p., 13 lep., 3 gp.), Varga P. (13/9 p.) és Csoma P. (11/3 p., 3-3 lep., ea. és gp.) találataira támaszkodó MTK-TFSE együttesét.

A párharc nyertese: a MAFC kettős győzelemmel.

A 9. helyért

DVTK U23 - UNI Győr SzESE 80-59

Minden negyedet megnyerve arattak magabiztos győzelmet főleg Vég-Dudás A. (18 p., 23 lep., 2-2 bl. és szl., 3 ea.), Tózer-Nemes B. (14/6 p., 3 lep.) és Fárbás E. (12 p., 11 lep., 3-3 ea. és gp., 2 bl.) eredményességére építve a diósgyőri fiatalok a Küllős K. (14 p.)- Molnárová L. (13/3 p. - 15 mk. -, 5 lep.) kettős vezette győri lányok ellen.

A párharc nyertese: a DVTK U23 kettős győzelemmel.

A 11. helyért

Zsíros Akadémia Kőbánya - Ajka 74-80

A 6 pontos ajkai sikerrel végződő első összecsapást követően a visszavágó szünetében 3 ponttal összevetésben már az elsősorban Tálas L. (18 p., 8 lep., 4 gp.) és Tatár H. (17/9 p, 7 lep., 4 ea.) ponterősségében bízó kőbányaiak álltak jobban. A harmadik negyedben úgy tűnt, "döntő csapást" mér a szinte kizárólag Shirian F. (17/3 p., 11 lep.), Tóth T. (16 p., 8 lep., 3 gp., 2 bl.), Varga A. (15/9 p., 3 ea., 4 gp.), Farkas F. (14 p. - 15 mk. -, 8 lep.) és Mátyás E. (13/9 p., 4-4 lep. és szl.) kosaraira alapozó Ajka az akadémiai együttesre, ám a záró etapot 10-0-lal kezdve ismét felcsillantotta magának az esélyt a párharc megnyerésére a Zsíros Akadémia. Ez a nagy roham azonban sokat kivett a kőbányaiakból: az Ajka egy 14-4-es rohammal a visszavágót is a maga javára fordította.

A párharc nyertese: az Ajka kettős győzelemmel.

A 13. helyért

ZTE NKK - Nyíregyházi Kosársuli 70-64

A Nyíregyházán 11 ponttal diadalmaskodó zalaiak Kovács G. (21/12 p., 3 lep., 4 szl., 9 gp.), Óházy J. (14/3 p., 5 lep., 4 szl., 3-3 ea. és gp.) és Jurkó N. (12 p., 6 lep.) kosarainak köszönhetően a visszavágó szünetében már 16 ponttal vezettek. A Nyíregyháza becsületére legyen mondva, hogy Karakó D. (24 p., 5-5 lep. és ea.), Vukicsevics M. (18 p., 4 lep., 6 gp.) és Dobó L. (13 p. - 14 mk. -, 13 lep., 3 ea., 5 gp.) eredményességére építve alaposan feljavult, szorossá is tette a visszavágót, de fordítani nem tudott.

A párharc nyertese: a ZTE NKK kettős győzelemmel.

A 15. helyért

Mecsek-PVSK U23 - Törekvés SE 55-73

A hazaiak - akiktől végül egyedül Mayer D. (18/12 p., 4 lep., 3 ea., 6 gp.) jutott 10 pont fölé - a harmadik negyed derekáig tapadtak a fővárosiakra. Ezt követően azonban Darázsi D. (14/6 p. - 16 mk. -, 5 lep., 3 szl.), Dobos K. (14/3 p.), Mohos E. (13 p., 11 lep.) és Stelczer V. (10 p., 5 lep.) jóvoltából fokozatosan elhúzott és végül 18 ponttal nyert a Törekvés.

Törekvés SE - Mecsek-PVSK U23 68-64

Pécsi közel 20 pontos sikere után hazai pályán az első félidőben erre az előnyre, valamint főként Darázsi D. (27/9 p., 3-3 lep. ás ea., 8 szl., 5 gp.), Mohos E. (13 p., 3 lep., 4 gp.) és Dobos K. (10 p. - 12 mk. -, 3 lep., 4 gp.) kosaraira alapozva rátett még közel 20 pontot a Törekvés. Szünet után tetemes előnye birtokában nagyon kiengedett a hazai gárda, és a szívósan küzdő pécsiek Mayer D. (19/6 p., 6 lep., 3 gp.), Csiki H. (17/3 po., 4 szl., 7 ea.) és Kovácsfi B. (11 p. - 13 mk.) révén a második félidőben szorossá tették a visszavágót, de fordítani nem tudtak.

A párharc nyertese: a Törekvés SE kettős győzelemmel.

A 17. helyért

Bajai NKK - ELTE Fortis 90-58

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban nagy fölényben játszva győzte le Tamás G. (23/6 p., 6 lep., 5 gp.), Hilcz A. (15/6 p., 5 lep.), Scherer D. (15 p., 19 lep.) és Szakony K. (12/6 p. - 13 mk. - 6-6 lep. és ea., 3 gp.) vezérletével biztosan a Baja a Bogdán R. (18/6 p. - 19 mk. -, 4 lep., 3-3 szl. és gp.)-Nagyi T. (12/6 p. - 13 mk.)-Levente Zs. (12 p., 8 lep.) trió vezette Fortis csapatát.

A párharc nyertese: a Bajai NKK kettős győzelemmel.

A 19. helyért

Kiss Lenke KA - TFSE-MTK U23 76-61

Az első félidőben Takács E. (20/9 p. - 22 mk. -, 3-3 lep. és gp., 4 ea.), Kelemen B. (18/6 p. - 20 mk. -, 13 lep., 4 ea., 3 gp.) és Galli-Hirling B. (12 p., 18 lep., 3 ea.) jóvoltából a TFSE-MTK fiataljai még tartották a lépést a hazaiakkal. Szünet után viszont Ozsvárt K. (23/9 p.) és Szarvas P. (17/12 p. - 19 mk. -, 3 lep., 5 gp.) ponterős játékával fokozatosan elhúzott, és végül 15 ponttal nyert a KLKA.

A párharc nyertese: a Kiss Lenke KA kettős győzelemmel.

A 21-24. helyért

PINKK Pécs - Radobasket Törökbálint 67-85

Göbölös R. (23/6 p., 6 lep.), Budai D. (22/3 p., 11 lep., 3 ea.) és Kurucz R. (11/6 p., 4 lep.) jóvoltából az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le biztosan a Radobasket a szinte kizárólag Bátai E. (21 p., 7 lep., 3 gp.), Horváth Zs. (14/3 p., 4-4 lep. és gp.) és Borbás P. (14 p. - 17 mk. -, 6 lep.) ponterősségében bízó PINKK csapatát.

A párharc nyertese: a Radobasket Törökbálint kettős győzelemmel.

A 21. helyért

SzPA-HSE - Radobasket Törökbálint 63-75

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a vendég Radobasket, de a 29-13-mal "elvitt" nyitó 10 perc, továbbá Göbölös R. (23/9 p., 13 lep., 4 ea., 6 gp.), Budai D. (21/3 p., 14 lep., 4 ea.) és Siklós D. (15 p., 3 lep.) ponterős játéka elegendő volt neki a sikerhez a nagyrészt Kocsis F. (16/6 p., 3 ea.), Kiss-Balsay R. (11/3 p., 12 lep., 4 gp.) és Óvári F. (10/6 p.) eredményességére építő SzPA otthonában.

Radobasket Törökbálint - SzPA-HSE 58-71 hosszabbítás után

A hazai pályán "összeszedett" 12 pontos hátrányának felét az első, a másik felét pedig a második negyedben dolgozta le a Balsay A. (18/9 p. - 21 mk. -, 8 lep., 5 szl., 3-3 bl. és ea.), Kiss-Balsay R. (17/3 p. - 20 mk. -, 9 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) és Opitz K. (10/6 p., 3-3 lep. és gp.) kosaraira alapozó SzPA, így a visszavágó szünetében összesítésben döntetlenre állt a párharc. A harmadik negyed első felét 13-2-re nyerve egyetlen pontra zárkózott föl a Göbölös R. (18/12 p., 12 lep., 4 szl., 6 ea., 3 gp.)-Budai D. (16-16 p. és lep.)-Siklós D. (15/6 p., 3 ea., 5 gp.) trió vezette Radobasket, ami azt jelentette, hogy ekkor összesítésben 10 pont fölötti előnye volt a vendéglátónak. A negyed végén 5 ponttal vezetett, de összesítésben 7 pontos hátrányban volt a SzPA együttese.

A folytatásban tovább fokozódtak az izgalmak, a negyedik negyed derekán 9 pontra nőtt, összesítésben 3-ra csökkent a különbség, két és fél perccel a visszavágó befejezése előtt pedig ismét egyenlő volt az összesített állás. Ez a rendes játékidő végén is így maradt, s a kuparendszerű párharcok szabályainak megfelelően hosszabbításra került sor. Ez egy törökbálinti triplával indult - szerzője, Göbölös egymaga "vezetett elő" egy 8-3-as Radobasket rohamot a túlóra első felében. Utána azonban három duplával a ráadás hajrájában a maga javára fordította a drámai a párharcot a SzPA.

A párharc nyertese: az SzPA-HSE 134-133-mal.

A 23. helyért

DEAC - PINKK Pécs 69-72

Érdekes, fordulatos mérkőzést nyert meg az éppen egy csapatnyi játékossal felállva szünetben Horváth Zs. (33/3 p., 9 lep., 5 szl., 4 ea., 3 gp.), Zsilinszki L. (14 p. - 23 mk. -, 12 lep., 4 ea., 7 gp., 6 (!) bl.) és Simon D. (14 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea.) kosaraira alapozva még 7 ponttal vezető pécsi együttes. A második félidőben úgy tűnt, a Szabó G. (19 p. - 20 mk. -, 7 lep., 4 szl.)-Balogh T. (18/12 p., 3 lep.)-Gaál G. (13/3 p. - 15 mk. -, 14 lep., 4 ea., 3 gp.)-Szabados D. (12 p., 3-3 lep. és ea., 3 gp.) kvartett vezette DEAC felőrli a pécsi együttes ellenállását, a záró etap derekára 6 pontos vezetést szerzett. A hajrában azonban újított a PINKK, és egy 13-4-es utolsó bő 5 perccel a maga javára fordította az összecsapást.

PINKK Pécs - DEAC 74-47

A 3 pontos pécsi sikerrel végződött debreceni összecsapás után a visszavágón minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet Borbás P. (21/3 p., 7 lep.), Horváth Zs. (17 p., 9 lep., 3 szl., 5 gp.) és Asztalos F. (10/3 p., 4 gp.) vezérletével a PINKK. Debreceni részről egyedül Holinka-Miklós H. (19/9 p. - 20 mk. -, 10 lep., 3-3 ea. és gp.) jutott 10 pont fölé.

A párharc nyertese: a PINKK Pécs kettős győzelemmel.

A 25. helyért

Szegedi KE - Tarr KSC Szekszárd II. 72-34

Az első negyedben a Nyári D. (12 p. - 18 mk. -, 5 lep., 6 ea.) és Baka N. (11/9 p., 10 lep., 3 ea.) eredményességére építő szekszárdiak még tartották a lépést a hazaiakkal. A második negyedtől viszont nagy fölénybe került, és simán győzött a Földing A. (12/6 p., 3 lep., 5 szl.)-Antal H. (12/6 p. 3-3 lep. és ea.)-Vér A. (10 p., 4 lep.) trió vezette Szeged.

Tarr KSC Szekszárd II. - Szegedi KE 64-69

A csaknem 40 pontos szegedi sikerrel záruló összecsapás után Földing A. (12/6 p. 3 lep., 5 szl., 6 gp.), Vér A. (12 p., 6 lep.), Váradi N. (11 p. - 14 mk. -, 14 lep., 3 szl.) és Lovrity D. (10 p. - 11 mk. -, 3 lep.) vezérletével a végig kiélezett, szoros visszavágót is megnyerték a szegediek a Nyári D. (24/12 p., 17 lep., 4 gp.) és Rácz N. (19/6 p., 8 lep., 3 ea.) ponterősségében bízó szekszárdi együttes otthonában.

A párharc nyertese: a Szegedi KE kettős győzelemmel.

A 27. helyért

Kecskeméti KC - Kanizsai Vadmacskák SE 69-62

A 19-4-re megnyert nyitó negyednek, valamint elsősorban Bagi E. (16/6 p., 3 lep.) és Máté-Tóth E. (11 p., 8 lep.) kosarainak köszönhetően győzte le a Kecskemét a nagyrészt Szilágyi L. (28 p., 13 lep., 3 szl., 4-4 ea. és gp.) és Rezsek R. (10 p - 11 mk. -, 5 lep., 3-3 szl. és ea.) pontjaiban bízó Nagykanizsát.

Kanizsai Vadmacskák - Kecskeméti KC 85-52

A 7 pontos kecskeméti előnyről induló visszavágót - ahogy a párharcot is - a 29-4-re megnyert második negyedre alapozva nyerte meg jórészt Kiss S. (23/3 p., 7 lep.), Rezsek R. (13 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea.), Németh L. (15 p., 7-7 lep. és gp., 8 szl.), Kékesi K. (11-11 p. és lep., 3 ea.) és Szilágyi L. (10 p. - 19 mk. -, 12 lep., 6-6 szl. és gp.) eredményességére építve a Nagykanizsa azok ellen a kecskemétiek ellen, akiktől ezúttal egyedül Bagi E. (17/9 p.) ért el kétszámjegyű pontot.

A párharc nyertese: a Kanizsai Vadmacskák SE 147-121-gyel.