Két meccset játszott Lengyelországban U20-as női válogatottunk
10
2024
2024. június 10.  |  09:05
Pénteken és szombaton két felkészülési mérkőzést játszott egymással a magyar U20-as női válogatott és a lengyelek korosztályos csapata Walbrzychben. A mieink az első napon 71-66-os vereséget szenvedtek, másodjára viszont közel 40 ponttal verték a házigazdát.

Pénteken este mindkét csapat az első nyári találkozóját vívta, ennek megfelelően hullámzó játék jellemezte a mérkőzést - írja a wbasket.hu. Az első negyedben jellemzően fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül 15-10-es lengyel előny után 13-2-es sorozattal fordítottunk. 10 perc játékot követően 23-19-re vezettünk. A második negyedben sem alakult ki nagy különbség, a félidő hajrájáig 34-33-ig őrizte előnyét a magyar csapat. Az utolsó percekből viszont a hazaiak jöttek ki jobban, így a nagyszünetben 37-34-re mentek. 20 perc után Gyöngyösi Janka 8, Bajzáth Lili 7 pontnál járt a mieinknél.

A harmadik negyedben 39-36 után 10-0-s futással erősítette meg a vezetését a lengyel alakulat. Ezt követően 49-44-re szépítettünk, de a játékrész hajrájában ismét a hazaiak akarata érvényesült. Az utolsó 10 percnek 56-45-ről futott neki a két gárda. A lengyelek tovább növelték az előnyüket. A legnagyobb differencia 15 pont volt, melyet 69-54-nél jegyezhettünk fel. Az utolsó három percben viszont nagy erőket mozgósítva komoly hajrával szépítettek a magyar lányok. Egészen pontosan 12-2-es sorozattal zártuk a találkozót, így alakult ki a 71-66-os végeredmény.

A mieinknél minden nevezett játékos pályára lépett. A szakmai stáb 10 és 25 perc között osztotta el a játékidőt. A legeredményesebbek 11-11 ponttal Aho Tyra és Gyöngyösi Janka voltak.

Lengyelország U20 - Magyarország U20 71-66 (19-23, 18-11, 19-11, 15-21)

Felkészülési mérkőzés
Wałbrzych, Hala Widowiskowo-Sportowa Aqua Zdrój

Lengyelország U20: Piasecka 1, Mielnicka 14/9, Makurat 17/6, Ułan 15, Adamczuk 6. Csere: Gilmajster 3/3, Furman, Ullmann 5/3, Tomasik 6, Batura 2, Lubecka, Goszyńska 2.

Magyarország U20: Bajzáth 7, Laczkó 5/3, Dobó, Katona 7/3, Strausz 4. Csere: Aho T. 11, Zsámár P. 5/3, Takács, Gelei 7, Oláh 5/3, Gyöngyösi 11/6, Holcz 4.

Szombaton délelőtt ismét összecsapott Walbrzych városában a lengyel és a magyar U20-as válogatott. A két gárda pénteki mérkőzése után, melyet 71-66-ra nyertek a lengyelek, ezúttal végig a mieink akarata érvényesült. A mérkőzés elején három perc alatt 9-0-ra léptünk el, az ekkor megszerzett előny pedig a negyed végéig kitartott. 10 perc után 20-9-re mentünk. A második etap első felében tovább növeltük a differenciát. A játékrész felénél 30-16 állt az eredményjelzőn.

A félidő hajrájába 34-20-ról fordultunk, innen szépítettek a hazaiak - a nagyszünetben 36-25 állt az eredményjelzőn. Az első félidőben válogatottunk a 35 mezőnykísérletéből 15-öt értékesített, és 21-16-ra vezettünk a lepattanókban. A 8-8 pontos Strausz Edina és Oláh Fruzsina voltak a legeredményesebbek. A harmadik negyedben 41-32-ig nem alakult ki nagyobb különbség, ezt követően viszont 21-0-val hagytuk állva riválisunkat.

A harmadik negyedet végül 26-7-re nyerte a magyar válogatott. Az utolsó 10 percben is hasonló ponterős játékkal folytattuk. A második félidőben végig 50% környékén mozogott a mieink mezőnymutatója. A legnagyobb előnyünk 39 pont volt, melyet 88-49-nél regisztrálhattunk. A magyar válogatott végül végig vezetve 90-53-as sikert aratott.

A magyar csapatban ezúttal is minden nevezett játékos lehetőséget kapott. A legeredményesebb a 16 pontos Oláh Fruzsina lett, Katona Boglárka 13, Holcz Rebeka 12 ponttal zárt.

Lengyelország U20 - Magyarország U20 53-90 (9-21, 16-16, 7-26, 21-28)

Walbrzych, Hala Widowiskowo-Sportowa Aqua Zdrój

Lengyelország U20: Piasecka 2, Mielnicka 4, Makurat 12/6, Ułan 6, Adamczuk 5. Csere: Nassissi, Gilmajster 5/3, Furman 13/9, Ullmann, Kozik, Batura 2, Goszyńska 4.

Magyarország U20: Laczkó 8/3, Aho T. 7, Gyöngyösi 7/3, Strausz 8, Holcz 12/6. Csere: Katona 13/9, Zsámár 6/6, Takács 7/3, Gelei 2, Oláh 16/12, Dobó 2, Bajzáth 2.

“Két hasznos mérkőzésen vagyunk túl.” – kezdte villámértékelését Tursics Krisztián szövetségi edző. "Két teljesen ellentétes találkozót vívtunk. Az elsőn nagyon szenvedtünk a védőoldali teljesítménnyel, nem tudtuk megoldani a védőfeladatot. Ez a második mérkőzésre feljavult, és csapatban elkezdtünk úgy védekezni, amit szeretnénk látni. A támadójátékunk szintén feljavult. Azzal számolni kell, hogy nem mindig fogunk ilyen százalékkal dobni, de ha a védekezést megtartjuk hosszú távon, akkor rendben leszünk, sikeresek és eredményesek lehetünk."

Az U20-as válogatott Székesfehérváron folytatja a munkát, ahol jövő héten pénteken és szombaton Portugália lesz a rivális.