02
Jun
2024
2024. június 2.  |  20:34
Ma rendezték a Nemzeti Fiú Kadett Bajnokság országos "A" döntőjének helyosztóit.

A 7. helyért lejátszott találkozón a két páratlan negyedben nyújtott jobb játékának köszönhetően győzött a Hódos Patrik (23 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), valamint Csanyik Balázs (16 pont, 9 pattanó, 6 eladott labda) vezette BASKETBAJA SE/A (69-49). A MAFC/A legjobbjai Turcsányi Nándor (21 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) és Irk Nándor (8 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) voltak.

Az 5. helyért rendezett összecsapáson három negyed után egyetlen ponttal még a Pap Gergő (17 pont, 8 pattanó) és Czermann Zétény (15 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) fémjelezte MVM-OSE Lions U16/A állt jobban. A záró 10 percet azonban 13 ponttal megnyerte, így az összecsapást és az 5. helyet is behúzta a Dékány Boján Bendegúz (23 pont, 19 pattanó, 40 VAL), Kóbor László (25 pont, 11 pattanó, 37 VAL) és Bartik Zalán (32 pont, 5 pattanó, 4 szerzett és 5 eladott labda) húzta AKMÉ Körmendi Törpördögök együttese (86-74).

A bronzmeccsen 20 percnyi játékot követően 5 ponttal vezetett a KASI/A Bakai Barnabás (19 pont, 7 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) és Kreka Balázs (9 pont, 5 pattanó) vezetésével. Ezen a mérkőzésen a harmadik negyed döntött: ezt 21 ponttal hozta a leginkább Pavlík Benjamín (21 pont, 4 pattanó, 6 eladott labda), Amidzic Sergej (20 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda), Szalontai Máté (10 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz) és Burony Bálint (10 pont, 11 pattanó, 4 eladott labda) játékára építő NKA Pécs/A, és ezzel megszerezte a bronzérmet.

A fináléban jobban kezdett a Zöldi Péter András (12 pont, 8-8 pattanó és gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda) és Halasy Örs (12 pont, 14 pattanó, 5 eladott labda) húzta Vasas Akadémia/A, amely a második negyed közepén 20-12-re vezetett. Itt váltott ritmust a Puskás Kadosa Kán (19 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Nagy Ágoston (12 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda) és Verasztó Vilmos (7 pont, 8 pattanó, 6 szerzett és 4 eladott labda) vezette Budapesti Honvéd SE/A, amely egy 15-2-vel fordított, félidőben pedig 4 ponttal vezetett (29-33). A fordulást követően megint jött a pasaréti gárda, amely a záró 10 perc előtt 5 pontos előnyre tett szert (47-42). A piros-kékek 54-53-ra még vezettek, az utolsó bő három percet viszont 10-1-re hozta a Honvéd, amely ezzel bajnoki címet nyert (55-63).