02
2024
2024. június 2.  |  18:00

A Kecskemét az 5., a Szekszárd a 7. helyezett a serdülőknél

A Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság “A” döntője alkalmával vasárnap a déli órákban rendezték a 7. és az 5. helyért kiírt találkozókat.

Az 5. helyet a Kecskeméti KA szerezte meg, miután 55-47-re legyőzte a BEAC-Újbudát. A 7. pozícióban pedig a TARR KSC Szekszárd zárt, akik a Darazsak Sportakadémiánál 69-47 arányban bizonyultak jobbnak.

7. HELYÉRT

TARR KSC Szekszárd – Darazsak Sportakadémia 69-47 (18-10, 11-18, 21-6, 19-13)
Legjobb dobók
TARR KSC Szekszárd: Szabó Dorka 27 pont, 15 lepattanó, Pomsár Anna 27 pont, 18 lepattanó, Makovics Nóra 6 pont
Darazsak Sportakadémia: Szabó Jázmin 13 pont, Banitz Boróka 12 pont, Horváth-Csepregi és Schekulin Flóra 5-5 pont.

5. HELYÉRT

Kecskeméti KA/A – BEAC-Újbuda KA/A 55-47 (10-17, 20-13, 18-9, 7-8)
Kecskeméti KA/A: Kállai Boglárka 16 pont, 11 lepattanó, Forray Patrícia 12, Baranyi Hella 8 pont, 8 lepattanó
BEAC-Újbuda KA/A: Samson-Érckövi Éva Omozele 16 pont, 12 lepattanó, Schmiedl Anna 5 pont

A DVTK Akadémia a bronzérmes a serdülőknél

A Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság bronzmérkőzésén a DVTK Akadémia 62-49-re legyőzte a Vasas Akadémiát.

A DVTK gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. Nem telt el öt perc és már 15-2-re vezettek a piros-mezesek. Az első szakaszban 17 pont volt a legnagyobb differencia. Ez éppen a játékrész végére alakult ki. 10 perc után 26-9 állt az eredményjelzőn. A második negyed elején a Vasas 9-2-vel szépített, így 28-18-nál már diósgyőri időkérés állította meg a játékot. A Vasas nagy sorozata egészen 28-24-ig tartott és ez a négy pont maradt a félidőre is. A nagyszünetben 32-28 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején 8 ponttal ismét megugrott a DVTK, de ezt követően 5-0-val teljesen nyílttá tette a találkozót a Vasas. A játékrész utolsó három percébe érve 45-35-nél állították vissza a 10 pontos differenciát a diósgyőriek. Innentől jellemzően 6-8 egység között mozgott a különbség. Az utolsó 10 percnek 45-38-ról futottak neki a csapatok. A záró szakaszban gyorsan kinyílt az olló, 56-41-nél már 15 pont választotta el a két gárdát. Becsülettel küzdött a Vasas, de összeségében magabiztosan tartotta kézben a meccset a DVTK és megérdemelten szerezte meg a bronzérmet.

VASAS AKADÉMIA/A - DVTK AKADÉMIA/A 49-62 (9-26, 19-6, 10-13, 11-17)

Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság "A" döntő 2024 - Bronzmérkőzés
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Korpás Máté, Darai Zoé Grèta (Gátiné Müller Zsuzsanna)

DVTK Akadémia: Varga, Bogyó 1, Angyal 2, Jakó-Szalai, Horváth R. 15. Csere: Dávid, Éber 8, Kövesdi 4, Mayr 1, Horváth M. 2, Käfer 15/3, Nedu 2

Vasas Akadémia: Varkoly 8, Onder 5, Balogh, Molnár 2, Mogyoródi 31/12. Csere: Ocsenás, Diószegi, Juhász, Merkel 9, Hegymegi, Szécsy 1.

A Csata DSE a serdülő bajnok 2024-ben

A Csata DSE nyerte a Nemzeti Leány Serdülő Bajnokságot  2024-ben. A döntőben a fővárosi gárda 67-42-re múlta felül az UNI-Győr NKA együttesét.

Az első negyedben 6-4-ig fej-fej mellett haladt a két alakulat. Ezt követően a játékrészt 8-0-val zárta a Csata DSE és így 10 perc után 14-4 állt az eredményjelzőn. A második negyed első találatát a Győr szerezte és az első szakaszhoz hasonlóan három-négy percig fej-fej mellett haladtak az együttesek. Végül 22-10 után 9-2-val lépett el a Csata és ez megalapozta a végeredményben látható különbséget.

A félidőben 37-14 állt az eredményjelzőn. A Csata DSE-nél a 8 pontos Toman Zsófia, a győrieknél a 4 pontos Németh Nelli volt a legeredményesebb 20 perc után. A harmadik etapban is hasonló forgatókönyv mellett zajlott a küzdelem. A negyed eredményét nézve 39-18-ig fej-fej mellett haladt a két alakulat, majd a Csata futott egy 9-3-as szériát, amivel tovább erősítette fölényét.

A harmadik negyed hajrájában 49-27-nél még volt egy győri felzárkózás. Erre azonban jött válaszul egy 6-1-es csatás futás. Az utolsó 10 percnek 55-28-ról futottak neki a csapatok. A legnagyobb különbséget 67-38-nál regisztrálhattuk. A Csata szervezett és higgadt játékkal tartotta kézben a végjátékot, ahogy az egész tornát, sőt az egész évadot is. Toronymagasan kiemelkedve a mezőnyből maximálisan megérdemelte a bajnoki címet a Csata DSE!

UNI GYŐR NKA/A - CSATA DSE/A 42-67 (4-14, 10-23, 14-18, 14-12)