Fiú kadett döntő: A Vasas vagy a Honvéd lesz a bajnok
01
2024
2024. június 1.  |  20:02
Ma délelőtt folytatódott Pécsett, a Nemzeti Kosárlabda Akadémián a Nemzeti Fiú Kadett Bajnokság országos "A" döntője - az 5-8. helyért rendezett keresztjáték meccsein kívül a két elődöntő volt ma terítéken.

A nap első összecsapásán végig szoros mérkőzést vívott egymással a Bánóczky Bence (18 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz), Csorba Levente (24 pont, 12 pattanó) és Hódos Patrik (19 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) vezette BASKETBAJA SE/A, illetve a Bartik Zalán (35 pont, 5-5 gólpassz és szerzett labda, 6 eladott labda), Kóbor László (12 pont, 13 pattanó) és Dékány Boján Bendegúz (8-8 pont és pattanó) húzta AKMÉ Körmendi Törpördögök. A negyedik negyedben azért végig a vasiak álltak jobban, akik 3 pontot meg is tartottak előnyükből (70-73).

A másik alsóági meccs még szorosabban alakult, hiszen hosszabbítást játszott egymással az MVM-OSE Lions U16/A, illetve a leginkább Turcsányi Nándor (34 pont, 13 pattanó, 5 eladott labda, 37 VAL) és Szele Tamás László (12 pont, 14 pattanó) jó játékára építő MAFC/A. Az oroszlányiak, akiknek a legjobbja Pap Gergő (24 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda, 34 VAL), Kaiser Zoltán (13 pont, 9 pattanó) és Czermann Zétény (12 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 6-6 szerzett és eladott labda) voltak, szinte végig hátrányban voltak a negyedik negyed utolsó perceiben, de Vorsléger Zoltán Márton duplájával egyenlítettek a rendes játékidő végén (70-70). A ráadást 8-1-gyel nyitotta az OSE, és bár a MAFC megint nagyot hajrázott, egyetlen pontra meg is közelítette ellenfelét, de nem tudott fordítani (80-77).

Az első elődöntő félidejében még az NKA Pécs/A vezetett Burony Bálint (15 pont, 8 pattanó) és Pavlík Benjamín (10 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) vezetésével. A fordulás után minimális előnybe került a Halasy Örs (20 pont, 12 pattanó), Zöldi Péter András (15 pont, 6 pattanó, 9 szerzett és 6 eladott labda), Kiss Balázs (8 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) és Korompay Hunor Levente (12 pont, 7 pattanó) fémjelezte Vasas Akadémia/A, amely előnyét az egész negyedik negyedben végig tudta vinni. A pasarétiek nem engedték 4 pontnál közelebb a házigazdát, így bejutottak a fináléba (74-67).

A nap utolsó találkozóján jobban kezdett a Baráth Titusz (18 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Puskás Kadosa Kán (10-10 pont és pattanó, 8 gólpassz), Albert Dániel Benjámin (14 pont, 8 pattanó) és Nagy Ágoston (14 pont) vezette Budapesti Honvéd SE/A, amely 14 pontos előnyt épített ki magának. A leginkább Czeibert Soma Gergőre (10 pont, 15 pattanó, 8 eladott labda) építő KASI/A rendezte sorait a második 10 perc során. A fordulást követően, főleg a harmadik negyed második felétől kezdve azonban megint a Honvéd irányított, amely így összességében nézve nagyon magabiztosan jutott be a holnapi döntőbe (55-87).