Fiú kadett döntő: Vasas-NKA Pécs és KASI-Honvéd elődöntőket rendeznek
31
2024
2024. május 31.  |  20:35
Ma délelőtt, a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián elkezdődött a Nemzeti Fiú Kadett Bajnokság országos "A" döntője - a négy negyeddöntőt rendezték a mai napon.

A nap első találkozóján a Zöldi Péter (14 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 5-5 szerzett és eladott labda), Korompay Hunor Levente (20 pont), Halasy Örs (10 pont, 11 pattanó), Kiss Balázs (6 pont, 5-5 gólpassz és szerzett labda) és Reményi Benedek (12 pont, 7 pattanó) vezette Vasas Akadémia/A gyakorlatilag végig kontrollálta a meccset, nagyon sima sikert aratott a BASKETBAJA SE/A ellen (81-39). A bajaiak legjobbja Pálkerti Ádám volt (7 pont, 11 pattanó).

A második negyeddöntőben jól kezdett az AKMÉ Körmendi Törpördögök, amely Kóbor László (14 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) és Dékány Boján Bendegúz (12 pont, 8 pattanó) vezetésével három ponttal meg is nyerte az első felvonást. Ezt követően aztán a házigazda NKA Pécs/A akarata érvényesült, amely leginkább Burony Bálint (18 pont, 11 pattanó) és Szalontai Máté (11 pont, 4 pattanó) jó játékára, és több hasznos kiegészítő teljesítményre alapozva a végére több mint 30 pontos győzelmet szerzett (85-51).

A harmadik összecsapás első fele lényegében csak a Czeibert Soma Gergő (15 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda), Vajda Ferenc Buda (13 pont, 4 szerzett labda) és Trombitás Marcell (9 pont, 5 pattanó) fémjelezte, de mellettük is kifejezetten egységes csapatteljesítményt nyújtó KASI/A-ról szólt, amely az első 20 percet 52-15-re, a mérkőzést pedig 92-50-re nyerte. A Pap Gergő (18 pont, 8 pattanó) és Kaiser Zoltán (12 pont, 6 pattanó) húzta MVM-OSE Lions U16/A a második félidőt már kiegyenlítetté tette, de nem volt esélye a szoros meccsre.

Az utolsó mérkőzésen jobban kezdett a Puskás Kadosa Kán (15 pont, 12 pattanó, 7 gólpassz, 5 eladott labda) és Baráth Titusz (15 pont, 8 pattanó, 6 eladott labda) vezette Budapesti Honvéd SE/A, amely 7 ponttal hozta az első negyedet. Ezt követően azonban nagyon megállt a Honvéd támadásban, 20 perc alatt mindössze 17 pontot dobott a középső két felvonásban - a MAFC/A ekkor egyértelműen irányította a meccset, és Szekeres Teó (8 pont, 5 gólpassz, 4 szerzett és 7 eladott labda) vezetésével a harmadik negyedben fordított. A záró 10 perc felénél 10 ponttal vezetett a MAFC, 42-52-es állás után viszont a Honvéd futott egy 15-0-t. A MAFC mindent megpróbált, a végén volt is esélye egy ziccerrel a hosszabbításra, de végül győzött a Honvéd (57-55).