A Budapesti Honvéd az idei U20-as bajnok
26
2024
2024. május 26.  |  21:22
Ma rendezték a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság országos döntőjének helyosztóit.

A 7. helyért rendezett találkozón nagyszerűen kezdett a Kékesi Kolos (28 pont, 5 pattanó, 30 VAL) vezette Atomerőmű SE U20, amely az első negyed után 13, a félidőben pedig 12 ponttal vezetett. A fordulást követően nagyot fordult a játék képe, hiszen a harmadik negyedet 18 ponttal (12-30) nyerte a Ladovszky János László (19 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Tóth Barna (20 pont, 4 pattanó), Szemerédi Levente Béla (10 pont, 15 pattanó) és Gera Ferenc (17 pont) húzta KTE-NJE U20, amely ezzel át is vette a vezetést. A végén hatalmasat küzdött a paksi alakulat, a végjátékban végig ott volt ellenfele nyomában, de nem tudta megfordítani az összecsapást, egyetlen ponttal nyert a Kecskemét (80-81).

Az Újbuda MAFC U20 nagyszerűen játszott az 5. helyért megrendezett mérkőzésen, hiszen az első három negyedben 21 pontos előnybe került Biber Áron Benedek (21 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 37 VAL), Kovács Levente Hetény (20 pont, 8 pattanó) és Matejovics Máté (16 pont, 4 pattanó) vezetésével. A Kometa Kaposvári KK U20, melynek legjobbjai ezúttal is Halmai Dániel (14 pont, 4 pattanó, 8 szerzett labda) és Paár Márk (16 pont, 10 pattanó) voltak, a záró felvonást meg tudta nyerni, de nem volt esélye szorossá tenni a találkozót, kerek 20 ponttal győzött a fővárosi alakulat (84-64).

A bronzmeccsen a nyitó játékrészt egyetlen ponttal még megnyerte a Fodor Máté (9 pont, 15 pattanó) és Zsók Áron (9 pont, 4 pattanó) hasznos játékára építő CKE U20. A folytatásban viszont a Hegedüs Brúnó (7 pont, 12 pattanó, 4 szerzett labda), Varga Sándor (14 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Balázsi Ákos Milán (16 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Czermann Patrik Ákos (6 pont, 8 pattanó) fémjelezte DEAC KA U20 akarata érvényesült, amely főleg a két páros negyedben mutatott játékára építve közel 20 pontos sikert aratott, és ezzel megszerezte a harmadik helyet (80-61).

A döntőben kiegyenlített első 10 perc után a Reizinger Máté (18 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz), Karda Dominik (14 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Vámos Ádám (12 pont, 6 pattanó, 4 blokk) és Dócs Benedek András (10 pont, 5 pattanó) vezette Budapesti Honvéd SE U20 egy 31-14-es második negyeddel ellépett a házigazda NKA Universitas Pécs U20-tól. A fordulás után rendezte sorait a Mezőfi Márk (23 pont, 5 pattanó) húzta hazai alakulat, és 67-64-nél három pontra megközelítette ellenfelét. Itt azonban jött Dócstól egy támadópattanó után visszatett ziccer, Kardától pedig egy hát mögött csel után egy sima közeli, innen pedig már nem tudta igazán szorossá tenni a meccset a házigazda - 79-69-re győzött, így országos bajnok a Honvéd.