U20: A Honvéd vagy az NKA Pécs lesz a bajnok
26
2024
2024. május 26.  |  08:00
Az 5-8. helyért rendezett keresztjáték mérkőzéseire és a két elődöntőre került sor szombaton a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság országos döntőjében.

Az alsó ág első találkozóján nagyszerűen kezdett a Biber Áron Benedek (21 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 31 VAL), Pintér Dávid (24 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 8 eladott labda), Kovács Levente Hetény (18 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 7 eladott labda), Tóth Vilmos Károly (21 pont, 7 pattanó) és Matejovics Máté (9 pont, 8 pattanó) vezette Újbuda MAFC U20. A folytatásban már fel tudta venni a kesztyűt a leginkább Kékesi Kolos (19 pont, 7-7 pattanó és szerzett labda), Imre Milán (20 pont, 5 pattanó) és Pajor Kristóf (18 pont, 4 pattanó) játékára építő Atomerőmű SE U20, de hiába nyerte meg az utolsó felvonást, nem tudta igazán szorossá tenni az összecsapást (97-89).

A másik alsó ági összecsapáson nagy küzdelmet vívott egymással a Kometa Kaposvári KK U20 és a KTE-NJE U20. A Halmai Dániel (18 pont, 8 pattanó, 5-5 gólpassz, szerzett és eladott labda, 34 VAL), Paár Márk (13 pont, 10 pattanó) és Bogdán Dávid Bence (12 pont, 4 pattanó) fémjelezte kaposváriak a negyedik negyed elején tudtak úgy ellépni, hogy onnan már csak egyszer engedték vissza ellenfelüket, de akkor is csak 5 pontra, így nyerni tudtak (72-62). A kecskeméti együttes legjobbjai Tóth Barna (21 pont), Szemerédi Levente Béla (8 pont, 10 pattanó) és Ladovszky János lászló (10 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) voltak.

Az első elődöntőben nagyszerűen kezdett a Major Bulcsú (16 pont, 9 pattanó) és Reizinger Máté (17 pont, 4 pattanó) húzta Budapesti Honvéd SE U20, amely a nagyszünetben 13 pontos előnnyel rendelkezett. A fordulást követően Czermann Patrik Ákos (16 pont, 9 pattanó) és Hegedüs Brúnó (11-11 pont és pattanó) vezetésével mindent megpróbált a DEAC KA U20, amely azonban elfáradt a felzárkózási kísérletben. A záró 10 percben a Honvédnek volt válasza a debreceni rohamokra, így összességében magabiztos sikert aratott a fővárosi együttes (51-68).

A második elődöntőben nagyon meglepte a CKE U20 a házigazda NKA Universitas Pécs U20-at - a Zsók Áron (11 pont, 15 pattanó), Horváth Máté (17 pont, 8 gólpassz, 5 eladott labda) és Horváth Ádám (10 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) vezette ceglédiek 16 ponttal, 30-14-re nyerték az első 10 percet. A Bor Gábor (18 pont, 9 pattanó), Mezőfi Márk (13 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda) és Szita Márton (16 pont, 4 pattanó) fémjelezte pécsiek még a félidőben is le voltak maradva 10 ponttal, aztán a fordulást követően ritmust váltottak. Az NKA 50-16-ra nyerte a második 20 percet, így összességében nagy különbséggel nyert (55-79), mégsem simán.