Női Amatőr NB I: Székesfehérvári döntetlenjével lett bajnok a Sportdarázs
25
2024
2024. május 25.  |  11:42
Érdekesen alakult a Női Amatőr NB I döntőjének visszavágója. A Sopronban 7 pontos vereséget szenvedő Dávid Kornél Akadémia csapata az első negyedben fordított, és ha akkor fújták volna le a finálét, a fehérváriak ünnepelhetnék a bajnoki címet. A játék viszont folytatódott, a második negyedben a Sportdarázs minden tekintetben fordított. A kiegyenlített játékot hozó második félidő után a visszavágó végül döntetlennel zárult, így a Sportdarázs lett a Női Amatőr NB I bajnoka.

Döntő

Dávid Kornél KA - Sportdarázs-SMAFC 58-58

A 7 pontos soproni előnyről induló visszavágó első negyede után összesítésben 2 ponttal már azok a fehérváriak álltak "nyerőre" a bajnoki címet illetően, aki közül végül csak a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Laufer G. (23/6 p., 6 lep.) ért el kétszámjegyű pontot. A második negyedben nemcsak az összesített párharcot, hanem a visszavágót is a maga javára fordította az egységes csapatjátékra, azon belül pedig leginkább J. Jevtovics (13 p., 6 lep., 3 ea., 2 bl.), Toman D. (11/3 p. - 12 mk. -, 9 lep., 4 szl., 3 gp.), Kókai P. (10/6 p., 4 gp.) és Sitku Zs. (10 p., 5 lep., 3 ea.) eredményességére építő Sportdarázs. A második félidő végig szoros volt - végül döntetlen eredménnyel zárult a visszavágó, és a Sportdarázs csapatának idegenben jó volt az x.

A párharc győztese: a Sportdarázs-SMAFC 131-124-es összesítéssel.

A 3. helyért

BKG Príma Szigetszentmiklós II. - BEAC Újbuda 74-78

Fordulatos mérkőzést nyert meg Drahos L. (25/9 p., 8 lep., 7 ea., 3 gp.), Gábor L. (20 p., 12 lep.) és Orosz Zs. (11/3 p., 7 lep., 3 ea., 4 gp.) vezérletével, no meg jobb hajrájával a BEAC a Gróf J. (17 p., 7 lep., 5 szl.)-Takács D. (15/3 p., 4 lep.)-Zsámár P. (11/3 p., 10 lep., 3 szl., 5 gp.)-Bajzáth L. (10 p., 6 lep, 7 ea., 5 gp.) kvartett vezette BKG II otthonában.

A 11. helyért

Ajka - Zsíros Akadémia Kőbánya 77-71

Fordulatos mérkőzést nyert meg elsősorban a 26-18-ra megnyert harmadik negyednek, no meg főként Farkas F. (21 p., 12 lep., 5 ea.), Varga A. (20/12 p., 4-4 lep. és gp., 5 ea.), Shirian F. (14 p., 15 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.) és Mátyás E. (11 p. - 15 mk. -, 4 lep.) kosarainak köszönhetően az Ajka az igazán hatékonyan Pásztor A. (22/3 p., 4 ea.), Fodor L. (10 p. - 15 mk. -, 12 lep., 4 ea.) és Tatár H. (10 p. - 13 mk. -, 4 lep., 3 szl., 5 gp.) jóvoltából csak a második negyedben játszó kőbányai együttes ellen.

A 13. helyért

Nyíregyházi Kosársuli - ZTE NKK 66-77

A 28-13-ra megnyert harmadik negyednek, továbbá elsősorban Kovács G. (31/21 p., 6 lep., 5 szl., 3 ea., 9 gp.), Ács A. (10/6 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.) és Jurkó N. (10 p. - 11 mk. -, 5 lep.) kosarainak köszönhetően győzött a ZTE a nagyrészt a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Dobó L. (23/3 p., 10 lep., 5 szl., 9 gp.), valamint M. Vukicsevics (19 p., 4 ea.) és Karakó D. (12 p., 10 lep., 3-3 ea. és gp., 3 bl.) pontjaiban bízó Nyíregyháza otthonában.

A 19. helyért

TFSE-MTK U23 - Kiss Lenke KA 87-91

Látványos, színvonalas, fordulatos mérkőzést nyert meg a jobb hajrájának, valamint szinte kizárólag Ozsvárt K. (25/12 p., 4 lep., 5 ea., 6 gp.), Keszte S. (24 p., 6 lep., 4 szl., 3 bl.), Herjeczki P. (15/3 p., 3 lep., 6 gp.), Szabó E. (12/3 p., 3-3 lep. és ea., 5 szl., 8 gp.) és Szarvas P. (11/3 p., 3 lep., 5-5 szl. és gp.) kosarainak köszönhetően a KLKA a nagyrészt Kelemen B. (26 p., 3 lep., 6 gp.), Barbarics T. (20 p., 5 lep., 3 ea.), Takács E. (19/9 p., 3 lep., 5 ea., 7 gp.) és Galli-Hirling B. (14/3 p., 9 lep., 3 ea.) ponterősségében bízó TFSE-MTK fiataljainak otthonában.

A 25-30. helyért

TARR KSC Szekszárd II. - Kecskeméti KC 69-46

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzték le Szűcs G. (23/3 p., 12 lep., 4 szl., 5-5 bl. és gp.), Nyári D. (15/3 p., 4-4 lep. és ea.), valamint Csákvári V. (15/3 p. - 17 mk. -, 7 lep.) eredményességére építve a szekszárdi fiatalok az elsősorban Nagy Zs. (12/3 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea.) és Bagi E. (10/6 p., 4 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó kecskemétieket.

A párharc nyertese: a TARR KSC Szekszárd II. kettős győzelemmel.