U20: DEAC KA-Honvéd és CKE-NKA Pécs elődöntőket rendeznek
24
2024
2024. május 24.  |  19:54
Ma délelőtt, a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián elkezdődött a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság országos döntője, a negyeddöntőket rendezték a mai napon.

A nap első találkozóján az Újbuda MAFC U20 Biber Áron Benedek (15 pont, 9 pattanó) vezetésével nagyszerűen kezdett, 10 ponttal nyerte az első negyedet, és még 30 perc játék után is jobban állt ellenfelénél, a DEAC KA U20-nál - igaz, csak egyetlen ponttal. A záró felvonást aztán 19 ponttal behúzta a Varga Sándor (9 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Várszegi Ádám (14 pont, 8 pattanó) húzta hajdúsági alakulat, így meg is nyerte az összecsapást (65-83).

A második negyeddöntőben az Arnold Botond (17 pont, 12 pattanó, 4 eladott labda) és Kékesi Kolos (14 pont, 4 eladott labda) vezette Atomerőmű SE U20. A középső két felvonást viszont 47-19-re nyerte a Budapesti Honvéd SE U20, amely a Karda Dominik (21 pont, 4-4 pattanó és eladott labda), Dócs Benedek (14 pont, 7 pattanó), Vámos Ádám (9 pont, 7 pattanó), Reizinger Máté (9 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Laczházi Bence (8 pont, 6 pattanó) ötösfogatra építve nagyobb izgalmak nélkül győzött (82-65).

A harmadik mérkőzés végig rendkívül szoros volt. Nem tudott ellépni egymástól a Zsók Áron (10 pont, 15 pattanó), Horváth Máté (26 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Kertész Dávid (18 pont, 6 pattanó) fémjelezte CKE U20, valamint a Kometa Kaposvári KK U20, amelynek legjobbjai Halmai Dániel (28 pont, 13 pattanó, 5 gólpassz, 37 VAL) és Paár Márk (22 pont, 7 pattanó) voltak. A végjátékban 69-66 után fordított a somogyi alakulat, 69-72-re és 71-73-ra is vezetett, a végén azonban Kertész triplájával győzött a ceglédi alakulat (74-73).

A nap utolsó meccsén fokozatosan lépett meg ellenfelétől az A csoportos alapszakaszt megnyerő NKA Universitas Pécs U20, amely Bor Gábor (21 pont, 8 pattanó) és Rátgéber Tamás (10 pont, 6 gólpassz) vezetésével magabiztos sikert aratott (79-57). A Ladovszky János (10 pont, 4 gólpassz) húzta KTE-NJE U20 becsülettel küzdött végig, de nem tudta igazán megszorítani a házigazdát.