Női Amatőr NB I: 7 pontos előnyt szerzett a Sportdarázs a döntőben
22
2024
2024. május 22.  |  11:30
Hullámzó, fordulatos mérkőzéssel kezdődött a Női Amatőr NB I döntő párharca Sopronban. A Dávid Kornél KA csapata kezdett jobban, de a második negyed elején egy nagy soproni roham következett. A harmadik negyedben a vendégek ismét fordítottak, de a felvonás végén és a negyedik elején újra "robbantott" a Sportdarázs, amely így 7 pontos előnnyel várhatja a visszavágót. Érdekesség, hogy megint született egy döntetlen: Pécsett a Vasas II-nek volt jó az x a hazai pályán szerzett 11 pontos előnye után.

Döntő, 1. mérkőzés

Sportdarázs-SMAFC - Dávid Kornél KA 73-66

Az első percek kiegyenlített játéka után a vendégek kaptak hamarabb lábra, és a nyitó negyed közepén egy 13-4-es rohamot "kivágva" 7 pontos előnyt szereztek a szakasz végére. A második etap elején leblokkolt a DKKA csapata, a soproniak pedig egy 19-4-es "száguldással" nemcsak fordítottak, hanem 8 ponttal el is léptek. A félidő végén egy 6-2-vel szünetre 4 pontra csökkentette hátrányát a vendég együttes. Ahogy a második negyedet, a második félidőt is remekül kezdték az elsősorban J. Jevtovics (20 p., 9 lep., 3-3 szl. és gp.), valamint Toman D. (12/9 p., 7-7 lep. és gp., 4-4 szl. és ea.) kosaraira alapozó soproniak (7-0), és 10 pont fölötti vezetést szereztek.

Erre egy 10-2-vel reagálva a harmadik negyed közepén újra szorossá tették a finálé első felvonását a jórészt Varga S. (24/18 p., 3 lep., 5-5 szl. és ea.) és Laufer G. (22/9 p. - 23 mk. -, 10 lep., 5 ea.) ponterősségében bízó vendégek, sőt kisvártatva egy 9-4-es "részhajrával" vissza is szerezték a vezetést. A negyed egy 6-0-s soproni rohammal és 5 pontos Sportdarázs vezetéssel zárult. Ezt az előnyét duplázta meg a vendéglátó a záró szakaszt egy gyors 5-0-lal indítva. A folytatásban állandósult egy 5 és 10 pont közötti hazai vezetés, a Sportdarázs 7 pontos előnnyel utazhat a székesfehérvári visszavágóra.

Az 5. helyért

NKA Universitas Pécs II. - Vasas Akadémia II. 64-64

A Vasas 11 pontos előnnyel érkezett a visszavágóra, amelyből az első negyed végére 4-et ledolgoztak a pécsiek. Ennél azonban érdemben közelebb nem tudtak kerülni a fővárosiakhoz, a záró etap előtt a visszavágón 1 pontra zsugorodott a pécsi, a párharc összesítését tekintve pedig 10-re nőtt a Vasas előnye. A negyedik negyedet 10-2-vel kezdve összesítésben egyetlen pontra zárkózott föl az A. Olawuyi (19/3 p., 16 lep., 4 szl., 5 ea.) és Bojtár B. (17/9 p., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) ponterősségében bízó NKA, s felcsillant előtte a fordítás esélye.

Ez azonban a jelek szerint sokat kivett a pécsiekből: a szakasz derekán következett egy 17-4-es fővárosi roham, amellyel a visszavágót megfordította, a párharcot pedig lezárta a Budácsik D. (13/3 p., 4 lep., 3 ea.)-Czirkos A. (13 p., 5 lep., 4 szl.)-Madár E. (12/3 p., 4-4 lep. és gp.) trió vezette Vasas. A visszavágó hajrájában a pécsiek visszaszerezték a vezetést, s a találkozó végül döntetlennel zárult, a Vasasnak pedig jó volt az x idegenben.

A párharc végeredménye: 140-129 az NKA Universitas Pécs II. javára.

A 7. helyért

MTK-TFSE - MAFC 33-81

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nagy, mondhatni nyomasztó fölényben játszva győzött Szörényi L. (20/6 p.), Aradi Zs. (20 p., 10 lep., 4 szl.)., Karlócai J. (12/12 p., 8 lep., 3 szl., 4 ea.) és Jánosi V. (10 p., 4 szl., 3 gp.) eredményességére építve simán a MAFC az MTK-TFSE otthonában. A hazai csapat legjobb pontszerzője Csoma P. (9 p., 4 lep., 6 ea.) volt.

A 9. helyért

UNI Győr SZESE - DVTK U23 55-70

A páros negyedekben nyújtott egyértelműen hatékonyabb, pontosabb játékának köszönhetően győztek 15 ponttal a diósgyőri fiatalok a győri együttes otthonában.

A 17. helyért

ELTE Fortis - Bajai NKK 73-83

Az első percek váltott vezetése után a nyitó szakasz második felében inkább a hazaiak akarata érvényesült, akik 5 pontos előnyre tettek szert. A második szakasz első felét azonban 15-5-re nyerte az ekkor igen jó dobóformát mutató bajai együttes, amely így 5 pontos előnnyé alakította a negyed végi ugyanekkora hátrányát. Az egész szakaszban a vendégek akarata érvényesült, így szünetben kerek 10 ponttal járt ellenfele előtt a Baja. A második félidő összességében kiegyenlített játékot hozott - a Fortis a hajrában még feljött 5 pontra, de a végén megduplázta a különbséget, és 10 ponttal nyert a Baja.