Leány kadett: A Csata és a BEAC jutott döntőbe
11
2024
2024. május 11.  |  22:15

Az utolsó negyedben győzte le az UNI Győr NKA/A a TARR KSC Szekszárdot

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2024-es “A” döntő 5-8. helyért zajló küzdelme az UNI Győr NKA/A győzelmével indult, akik egy pontgazdag mérkőzésen arattak 90-68-as sikert a TARR KSC Szekszárd ellen. A Győr az ötödik, míg a Szekszárd majd a hetedik helyért játszhat holnap.

10-0-val indította a mérkőzést a győri csapat, majd 10-10-nél utol is érte ellenfelét a Szekszárd. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, és egy pontgazdag első negyedet követően 27-24-re vezetett a Győr. A második játékrész elején 30-26-nál volt a legnagyobb előnye az UNI Győr NKA/A lányainak, azonban Hencsik kosarával 32-31-re fordított a Szekszárd. A félidő előtt jó ritmusban voltak a szekszárdiak Rácz és Hencsik büntetői után 9 ponttal is vezetett a TARR KSC Szekszárd (34-43). Ekkor azonban 7-0-s futásával ismét szorossá tette a mérkőzést a Győr, a félidőben 41-43 volt az állás.

A nagyszünet után Lép büntetőivel kiegyenlített az UNI Győr (43-43), azonban Csapó vezetésével ismét ellépett pár pontra a Szekszárd (43-51). Rigó törte meg a győriek rossz sorozatát, majd újból ledolgozták hátrányukat (49-51). Rigó és Hencsik kosárváltásait láthattuk, majd a negyed 59-61-es eredménnyel ért véget. Az utolsó játékrészben zónára váltott mind a két csapat védekezésben, majd egy szekszárdi kosarat követően ismét Rigó egyenlített, majd fordította meg az eredményt (65-63). Németh kapta el a fonalat győri oldalon, 10 pontot szerzett zsinórban, ami kulcsmomentum volt a mérkőzésen (77-65). Ez egy akkora löketet adott a Győrnek, hogy a lefújásig csak tovább növelték a különbséget, és sikerült megnyerniük 90-68-ra a mérkőzést. A meccs legjobbja Rigó Dorina lett, aki 32 pontot dobott, míg a szekszárdi csapatból Hencsik Adriennt kell kiemelnünk 28 dobott ponttal. Az UNI Győr NKA/A az ötödik, míg a TARR KSC Szekszárd majd a hetedik helyért játszhat holnap.

UNI GYŐR NKA/A - TARR KSC SZEKSZÁRD 90-68 (27-24, 14-19, 18-18, 31-7)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2024 - 5-8. helyért
Szekszárd Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Kiss Márton Balázs, Nyíri Péter Patrik, Kovács Karina Erzsébet

UNI Győr NKA/A: Pálosi -, Rigó 32/3, Gálos 11/3, Bélafalvi 2, Lép 17. Csere: Takács 4, Németh 14/6, Fodróczi-, Smuk 5/3, Schaub 5/3.

TARR KSC Szekszárd: Hencsik 28/6, Pomsár 10, Csapó 4, Rácz 7/3, Nyári 9/6. Csere: Kófiás-, Schiefer-, Szabó 2, Kollár 8.

A DVTK lesz a Győr ellenfele az ötödik helyért a kadett döntőn

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2024-es “A” döntő 5-8. helyért zajló mérkőzésen a DVTK Akadémia/A 66-49-es sikert aratott Darazsak Sportakadémia/A ellen. Holnap a DVTK a Győr ellen az ötödik helyért, míg Sopron a Szekszárd ellen a hetedik helyért küzdhet majd meg.

A mérkőzés első negyede nem feltétlen a rengeteget kosárról szólt, 10-11-es állás volt a 10. perc végén. 14-13-nál fordított a DVTK Ocsenás kosarával, de Lengyel triplájával hamar soproni kézben volt ismét az irányítás. Csaplár-Nagy vezetésével 5 pontra léptek el ellenfelüktől (18-23), de ismét beesett egy távoli a diósgyőriektől, Fárbás dobott hármast (21-23). Varga triplája zárta az első félidőt, 21-26.

A nagyszünetet követően 3-5 pont körül állandósult a differencia (28-33). A DVTK gyorsindításokkal igyekezett közelebb kerülni a Sopronhoz, de ebből több pontatlanság is lett. Csaplár-Nagy pontjait követően 37-30-as előnyre tett szert a Darazsak Sportakadémia/A, de Berzy dobott triplát, így 33-37-re zárkózott a DVTK. A harmadik negyed végére 39-39 lett az eredmény. Az utolsó 10 perc diósgyőri 12-0-s futással folytatódott (51-39), ami megalapozta a DVTK győzelmét. 53-43-nál még megközelítette ellenfelét a Sopron, de ennél közelebb nem sikerült zárkózniuk. A mérkőzés 66-49-es végeredménnyel zárult. A DVTK legjobbja a 21 pontos Berzy Petra lett, míg a soproniaktól Csaplár-Nagy Lara ért el 15 pontot.

DVTK AKADÉMIA/A - DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A 66-49 (10-11, 11-15, 18-13, 27-10)

Játékvezetők: Novák Bence, Szecsődi Richárd Attila, Kutrik Andrea

DVTK Akadémia/A: Ocsenás 15/3, Váraljai 10, Fárbás 7/3, Völgyi-, Oross 7. Csere: Nezáczki 2, Berzy 21/6, Szőke-, Győri-, Krucsay-, Drótos 2, Mogyoródi 2.

Darazsak Sportakadémia/A: Varga 7/6, Csaplár-Nagy 15, Lengyel 10/6, Kovács 2, Horváth H. 3. Csere: Horváth I. 1, Szlávik 7, Szalai-, Fekete 4, Ábrahám-, Pintér-.

A Csata DSE az első döntős a kadetteknél

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság első elődöntőjében a Csata DSE 80-60-ra legyőzte NKA Pécs gárdáját.

A mérkőzést a pécsiek kezdték jobban, három perc alatt 8-2-re léptek el. A folytatásban azonban 13-4-es sorozattal fordított a Csata. Innentől az első szakasz hajrájában fej-fej mellett haladt a két együttes. 10 perc után 19-17-re vezetett a fővárosi gárda. A második szakasz elején 19-19-nél még egyenlítettek a pécsiek. Innen azonban 11-0-val robbantott a Csata. A különbség a folytatásban a 14 pontot is elérte. A félidőben 44-31 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején nem kellett sokat várni és 54-33-nál a 20 pontot is átlépte a differencia. A pécsiek becsülettel küzdöttek és 54-42-nél egy 9-0-s futás végén megfelezték a hátrányukat. A Csata ezt követően rendezte sorait, így az utolsó 10 percnek 58-44-ről vágtak neki a csapatok. Az első három pontot az NKA szerezte. A folytatásban 65-54-nél még akadt egy felzárkózása a Pécsnek. Az utolsó percekben viszont gyorsan kinyílt az olló. A Csata DSE összességében végig kézben tartva az irányítást 80-60-as sikert aratott.

NKA PÉCS/A - CSATA DSE/A 60-80 (17-19, 14-25, 13-14, 16-22)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2024 - elődöntő
Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Gruber Nikolett Lilla, Csák Máté Károly, Drenyovszki Dániel

NKA Pécs/A: Josepovits 19, Kecsmárik 23/6, Puskás 2, Kovács 3/3, Gerber 3/3. Csere: Mester, Kövecs, Ikládi 8/3, Riegl, Tálosi 3, Novreczky, Babovic

Csata DSE/A: Toman Zs. 24/9, Zakor 2, Vörös 6/6, Halasy 12/6, Biczó 15. Csere: Hegedüs, Végh 2, Závodszky 1, Pócs, Mara 18, Molnár, Bernei.

A BEAC lesz a Csata ellenfele a döntőben

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság második elődöntőjében a a BEAC-Újbuda 51-57-re legyőzte a Vasas Akadémiát. Ezzel eldőlt, hogy vasárnap délután Csata DSE/A – BEAC-Újbuda KA/A finálé és NKA Pécs/A – Vasas Akadémia/A bronzcsata lesz Szekszárdon.

A Vasas kezdett jobban és az első percekben 6-0-s előnyre tett szert. A folytatásban azonban 10-2-vel válaszolt a BEAC. Az első negyedet összességében mégis a Vasas foglalta keretbe, hiszen az utolsó öt pontot Dévai Blanka szerezte és ezzel 13-10-re vezettek. A második negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A félidő hajrájához érkezve Gréts Zoé állt a BEAC élére, többek között két triplát is értékesített. A nagyszünetre 32-23-as előnyhöz juttatta csapatát.

A harmadik negyed újabb fordulatokat tartogatott. A játékrész feléhez érkezve gyakorlatilag ledolgozta hátrányát a Vasas. 34-33-nál teljesen nyílt volt a találkozó. Büntetők tették töredezetté a szakasz végjátékát, de itt nem hibázott a BEAC és így 38-35-ös előnyből vágott neki a záró szakasznak. A negyed elején 39-38-nál a vezetést is átvette a Vasas. Erre azonban 6-0-val válaszolt a BEAC és ezzel gyorsan újra magához ragadta a kezdeményezést. Innentől pedig végig előrébb járt. A Vasas az utolsó perchez érkezve 48-47-re még felzárkózott, de fordítani nem tudott.

BEAC-ÚJBUDA KA/A - VASAS AKADÉMIA/A 51-47 (10-13, 20-10, 8-12, 13-12)

Szőts Dávid István, Marton Péter, Magyari Viktor

BEAC-Újbuda KA/A : Horváth, Tatai, Gréts 14/3, Bugovics 10/3, Dinnyés 11. Csere: Barna 3, Balogh, Andrási 11, Rácz, Török

Vasas Akadémia/A: Dévai 7/3, Mayr 3, Bori 9, Pácza 2, Kárpáthegyi 12/3. Csere: Ács-Sánta, Tóth 9/3, Galavits, Csercsa 4, Marton, Horváth 2.