2023/24 - NKA Pécs/A – Csata DSE 84-64
19
2024
2024. április 19.  |  18:30
Rátkai Eszter hárompontosával indult a harmadik negyeddöntő, amelyet újabb hazai pontok követtek, négy perc alatt már tízpontos előnye volt az NKA-nak. Németh és Biczó pontjaival ugyan kissé felzárkózott a Csata, de Rátkai Eszter 4 pontjával újra 10 pontra nőtt a két csapat közti különbség. A második negyedben sem engedett fölényéből Alper Koc együttese, Hőgye Petra hárompontosával még nagyobb lépéselőnybe került a Pécs. A remek védekezés mellé pontos támadások párosultak pécsi oldalon, míg a Csata nem találta az ellenszert a pécsiek játékára. Az első félidőt Gréts Dalma triplája zárt (57-26).

A harmadik játékrészben keményebben védekezett a Csata, a labdaszerzéseket pontokra tudta váltani, emellett a Pécs több labdát is eladott, így a fővárosi gárda meg is nyerte a harmadik negyedet. Az utolsó 10 percet is a Csata kezdte jobban, majd Rátkai Eszter dupláját követően Tursics Krisztián kért időt. A nagy küzdelemben mindkét csapat kezdett elfáradni, így egyre több pontatlanság és kevesebb pont jellemezte az utolsó perceket, végül húszpontos hazai előnnyel ért véget a találkozó és jutott az elődöntőbe az NKA Pécs együttese.

NKA Pécs/A – Csata DSE 84-64 (29-18, 28-8, 20-26, 7-12)

Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. V.: Gombos Márk, Magyari Viktor, Koller István.

NKA Pécs/A: Josepovits 14, Hőgye 14/3, Rátkai 18/3, Szakolczi 10, Gréts 9/9. Csere: Bojtár 7/3, Kecsmárik 4, Puskás, Piukovits, Csirke 2, Bercsi 2, Jónás 4. Edző: Alper Koc.

Csata DSE: Németh 9, Halmy 3, Zakor 8, Albert-Tóth 4, Arnóczki 11/6. Csere: Végh, Pócs, Vörös 15/9, Bernei 2, Biczó 12/6. Edző: Tursics Krisztián.

Alper Koc: Az első félidőben nagyon jó játékot mutattunk. 40 percen keresztül kell fókuszálnunk a célunk elérése érdekében. Gratulálok a Csatának, sok sikert a továbbiakban!

Tursics Krisztián: Gratulálok a Pécs csapatának, teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Az volt a fő feladat, hogy az első félidei nagyobb különbség után legyen tartása a csapatnak és csökkentsük a különbéget amennyire lehet. Ez meg is valósult, úgyhogy gratulálok a saját csapatomnak is!