2023/24 - Tarr KSC Szekszárd – Csata DSE 56-53
21
2024
2024. április 21.  |  11:15
Sokkal jobban kezdte a hetedik helyért vívott mérkőzést a Szekszárd, Csákvári Viktória négy hárompontosával 12-2-re vezetett a tolnai gárda. Nem találta a játékát a Csata, Tursics Krisztián a negyed utáni szünetben rendezte a sorokat, jöttek is a kosarak fővárosi oldalról, így Studer Zsuzsa kérte ki első idejét, hogy megállítsa a Csata felzárkózását. Felerősödött a Csata centerjátéka, Zakor Izabella jól szedte a lepattanókat és pontokat is szerzett. Látványosan változott a Csata védekezése is, amiből értékes pontokat szerezve egy pontra feljöttek Tursics Krisztián tanítványai, 36-33-as félidei eredménnyel mehettek a nagyszünetre a felek.

A második félidő 9 pontos Csata meneteléssel kezdődött, az első szekszárdi pontra közel 6 percet kellett várni a második félidőben, Baka Natália értékesített egy büntetőt. Az utolsó negyedben kezdett fáradni a Csata is a nagy felzárkózás és fordítás után, Csákvári Viktória bedobta ötödik tripláját is, amellyel 1 pontra jött fel a Szekszárd (48-49) 7 és fél perccel a mérkőzés vége előtt. 3 pontos szekszárdi vezetéssel vágtak neki a csapatok az utolsó percnek, a Csata utolsó előtti támadásánál Nyári Döniz szerzett nagyszerűen labdát, 15 másodperccel a lefújás előtt Tursics Krisztián kért harmadszor időt, de az eredmény nem változott, 56-53-as sikert aratott a Szekszárd és megszerezte a bajnoki hetedik helyet.

Tarr KSC Szekszárd – Csata DSE 56-53 (23-8, 13-25, 5-12, 15-8)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 , helyedik helyért
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Pálya
Játékvezetők: Magyari Viktor, Koller István, Erős Florentina

Tarr KSC Szekszárd: Csákvári 19/15, Hencsik 6, Szücs 10, Rácz 5/3, Nyári 12. Csere: Baka 2, Schiefer, Kollár, Csapó 2. Edző: Studer Zsuzsa.

Csata DSE: Németh 16, Halmy 4, Végh, Albert-Tóth 2, Arnóczki 4. Csere: Zakor 19, Vörös, Biczó 8. Edző: Tursics Krisztián.

Studer Zsuzsa: Először is gratulálok a lányoknak a győzelemhez! Nagyon jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, de sajnos a második negyedben puhán védekeztünk és engedtük ellenfelünket, hogy visszajöjjön a meccsbe. Nagyon boldog vagyok, hogy egy szoros mérkőzésen győzelemmel tudtunk búcsúzni a szezontól és a kiöregedett junioroktól!

Tursics Krisztián: Sajnálatos módon megint sikerült egy közel 20 pontos hátránnyal befejezni az első negyedet. Védekezésünk, koncentrációnk nincsen U18-as szinten. Megérdemelt szekszárdi győzelem született, gratulálok az ellenfelünknek!