Phoenix-MT Fót - PVSK-VEOLIA döntőt rendeznek a Hepp Kupában
06
2024
2024. április 6.  |  16:00

Phoenix MT Fót - Pécsi VSK-VEOLIA finálét rendeznek holnap, kora délután a férfi Hepp-kupában. Az első elődöntőben a mérkőzés nagyobb részében vezető Megyeri Tigrisek együttese a kritikus pillanatokban sokkal nyugodtabban, taktikusabban játszva meglepetésre, de teljesen megérdemelten legyőzte az esélyesebb Újbuda MAFC gárdáját. A második elődöntő ellentétes félidőket hozott, szünetben 7 ponttal még a Cegléd vezetett, ám a harmadik negyed derekán egy nagy rohammal fordított, sőt el is húzott a címvédő PVSK. A hajrában egy labdára zárkózott a CKE, de fordítani már nem tudott, három ponttal győzött a címvédő.

Újbuda MAFC - Phoenix MT Fót 85-94 (18-27, 28-18, 17-22, 22-27)

Az első percek kiegyenlített játéka után az esélytelenek nyugalmával, bátran, vesztenivaló nélkül kosarazó, eltiltott szakvezetője tanácsait nélkülöző Phoenix kapott előbb lábra - mondhatni szárnyra - és a negyed derekán egy 9-2-vel elhúzott, s ennek, valamint a hatékony é támadójátékának, azon belül pedig J. Kinney (31 p., 7 lep., 5 szl., 8 gp.) és Markovic L. (31/6 p., 3 lep.) ponterősségének köszönhetően 10 perc után 9 ponttal vezetett. A 2. etap 4 MAFC-ponttal indult, de a Megyeri Tigrisek gárdája visszaverte az első felzárkózási kísérletet, állandósult egy 5 pont körüli fóti vezetés. A szakasz derekán egy 6-0-lal ledolgozta hátrányát az A. Archibald (33/9 p., 8 lep., 6 ea.)-Polgárdy Á. (14/3 p., 4 gp.)-Bordács S. (13 p., 22 lep., 3-3 ea. és gp.)-Buzás B. (12/6 p., 3 lep.) kvartett vezette MAFC. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a felek, szünetben a lehető legkisebb különbséggel a MAFC vezetett. Szünet után sem "eresztették" egymást a felek, a 3. negyedet egy 6-0-s rohammal zárva a Phoenix 4 pontos előnnyel fordulhatott a záró szakaszra, amely ráadásul az ő duplájukkal indult, majd a MAFC tapadt rá. Üldözőverseny jelleget öltött a 4. negyed, hol ellépett 6 ponttal a Fót, hol visszajött 2-re a MAFC. Többször egyenlíthettek volna a fővárosiak, de olyankor rendre kapkodtak, hibáztak, így másfél perccel a befejezés előtt ismét 6 ponttal vezetett a Phoenix, amelynek játékosai - elsősorban Tichov D. (12 p. - 10/10 bü. -, 6 lep., 4 gp.) - jól büntetőzve az utolsó perc elején kerek 10-re növelték előnyüket, és a kritikus, kiélezett helyzetekben nyugodtabban, okosabban, türelmesebben játszva meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak az esélyesség terhét nehezen viselő MAFC ellen. Érdekesség, hogy a lepattanó csatát nagy fölénnyel, 55-41-re nyerte a MAFC, ám ezt a Megyeri Tigrisek azzal kompenzálta, hogy sokkal jobban "vigyázott" a labdára - 8 eladott labda 20 ellenében -, valamint jobban is büntetőzött (23/28, 82,14% ill. 17/27 63%).

Ceglédi KE - Pécsi VSK-VEOLIA 87-90 (24-20, 19-16, 12-28, 32-26)

A második elődöntő szünetében is a levegőben lógott a meglepetés, hiszen félidőben 7 ponttal vezetett a Csaba Gy. (22/3 p., 6-6 lep. és gp., 4 ea., 2 bl.), Csorvási M. (17 p., 7 lep., 4 gp.), Velkey J. (13/6 p. - 14 mk. -, 4-4 lep. és gp.) és D, Herendic (13/3 p., 3-3 ea. és gp.) kosaraira alapozó Cegléd. Előnye ráadásul a 2. félidő elején 1 híján 10 pontosra nőtt. A 3. negyed derekán óriási fordulat következett, a PVSK ekkor L. Igrutinovics (17 p., 7 lep., 3 ea., 8 gp.), Antóni Cs. (16/6 p., 6 lep.) és Halász Á. (12/6 p., 4-4 lep. és gp.) vezérletével expressz üzemmódba kapcsolva egy 22-6-os száguldással fordított, és a záró etapot már a pécsiek várhatták 9 pontos vezetésről. A Cegléd azonban nem tört meg, hanem a 4. negyedet 8-3-mal kezdve hamar szorossá tette a találkozót. Erre jött egy 5-0-s pécsi válasz majd állandósult az 5 és 10 pont közötti PVSK vezetés. Szűk két és fél perccel a vége előtt 10 pontra nőtt a különbség, de letámadással labdákat szerezve fél perccel a befejezés előtt 2 pontra felzárkózott a szívósan küzdő ceglédi gárda, ám egyenlíteni már nem tudott, így a PVSK jutott a döntőbe.