U20: Az OSE legyőzte a listavezetőt
10
2024
2024. március 10.  |  18:46
Hét mérkőzéssel folytatódott ezen a héten is a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja, amelyben volt egy hatalmas meglepetés is: az eddig az utolsó helyen álló OSE legyőzte az első helyezett NKA Pécs gárdáját. A DEAC KA nagyon simán győzött, a Kecskemét és a Kaposvár is nyertek, az ASE pedig fontos sikert aratott hosszabbítás után a Honvéd ellen. Lássuk, mi történt a 23. fordulóban az U20-as fiúknál, és hogy hogyan állnak a csapatok az országos döntőt tekintve!

23. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (9-14) - NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (9-14) 79-64 (26-23, 12-12, 23-17, 18-12)

Az első félidőben jól tartotta magát idegenben a Sebők András (27 pont) vezette Szolnok. A fordulást követően azonban jobb teljesítményt nyújtott a hazai gárda, amely Takács Zsolt (27 pont, 13 pattanó, 37 VAL) és Németh Bálint Péter (20 pont, 5 gólpassz) vezetésével nagyobb izgalmak nélkül győzött, és be is érte ellenfelét a tabella 9-10. helyén.

KTE-NJE U20 (15-8) - Egis Körmend U20 (13-9) 85-63 (24-18, 15-7, 25-21, 21-17)

Minden negyedet megnyerve győzött nagyon magabiztosan a Tóth Balázs (14 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) és Dávid Benjámin (21 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) húzta kecskeméti együttes. A körmendiek kiemelkedően legjobbja Schmera Gergely volt (18 pont, 11 pattanó).

Atomerőmű SE U20 (13-10) - Budapesti Honvéd SE U20 (16-7) 96-87 hosszabbítás után (29-31, 19-14, 20-21, 13-15, 15-6)

Végig nagyon szoros mérkőzést vívott egymással a Géringer Gergő (31 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda, 44 VAL), Kékesi Kolos (22 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 36 VAL) és Pajor Kristóf (14 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) fémjelezte ASE és a leginkább Karda Dominikre (16 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz) és Dócs Benedek Andrásra (16 pont, 7 pattanó) építő Honvéd. A rendes játékidő végén Géringer duplájával egalizált a hazai gárda, amely aztán Kékesi és Géringer kosaraival már végig előnyben volt, és győzött is.

DEAC KA U20 (17-6) - Zalakerámia ZTE KK U20 (12-11) 101-56 (25-22, 22-7, 35-19, 19-8)

Csak az első negyedben tudta tartani magát a Makkos Dávid (16 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda) és Gyimes Áron (17 pont, 5 pattanó) vezette ZTE. Ezt követően egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, akik Czermann Patrik Ákos (19 pont, 7 pattanó) vezetésével, nagyszerű csapatjátékuknak köszönhetően tükörsimán diadalmaskodtak.

MVM-OSE Lions U20 (5-18) - NKA Universitas Pécs U20 (20-3) 88-71 (27-23, 27-11, 15-26, 19-11)

Már a félidőben kerek 20 pont volt a Szabadfi Márk (30 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz, 43 VAL), Árva-File Balázs (12 pont, 13 pattanó), Czermann Máté (18 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 6 eladott labda) és Polónyi Ákos (18 pont, 5 pattanó) húzta OSE előnye, amely a forduló előtt az utolsó helyen állt a tabellán. A fordulást követően kapaszkodott a listavezető, amely leginkább Bor Gábor (24 pont, 5 pattanó) játékára építve 10 ponton belülre került az utolsó negyed előtt. Nyolc pontnál közelebb aztán nem került ellenfeléhez a Pécs, így az oroszlányi gárda nagy sikert aratott.

Sopron KC U20 (7-16) - Alba Fehérvár U20 (4-18) 83-71 (23-24, 27-18, 22-14, 11-15)

Az első és az utolsó negyedet megnyerte az Alba, melynek legjobbja Simon Dávid (10 pont, 8 pattanó) volt a mai napon. A két középső felvonásban viszont a Tóth Dániel (12 pont, 7-7 pattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) és Kovács Áron (18 pont, 9 pattanó) fémjelezte soproniak irányítottak, akik ennek köszönhetően nagyobb izgalmak nélkül győztek is.

Szedeák U20 (5-18) - Kometa Kaposvári KK U20 (15-8) 66-96 (17-22, 20-25, 13-28, 16-21)

A Kaposvár az első félidőben fokozatosan lépett el ellenfelétől, a harmadik negyedben pedig végleg eldöntötte a találkozó sorsát. Az egész mezőny egyetlen 20 VAL fölé jutó játékosa az egészen forduló legjobb teljesítményét hozó Paár Márk lett (42 pont, 18/19 mezőny, 8 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda, 54 VAL).

8. Zalakerámia ZTE KK U20 (12-11)

Az NKA Universitas Pécs U20 már megnyerte az alapszakaszt, egészen biztosan ott lesz az országos döntőn, a többieknek viszont erre még várniuk kell legalább egy fordulót. Az első négy helyezett automatikusan ott lesz az év végi megmérettetésen, az 5. helyezett a Zöld csoport első helyezettjével játszik keresztjátékot majd az országos döntőért, a 6. helyezett pedig ugyanezt teszi a Piros csoport harmadik helyezettjével.

A Piros csoport tabellájának országos döntő szempontjából érdekes része az alábbiak szerint fest:

1. CKE U20 (19-2)
2. Újbuda MAFC U20 (17-3)
3. Vasas Akadémia U20 (16-5)
4. Jászberényi KSE U20 (16-6)
5. MEAFC-Peka Bau U20 (15-7)
6. PVSK-VEOLIA U20 (14-7)

A CKE már biztosan ott van az országos fináléban, mert a Vasas ellen jobb egymás elleniben, és egy hármas holtversenyből is jól jönne ki, ha a MAFC is csatlakozna ehhez a két gárdához egy esetleges összevetésben. A MAFC-nak még négy meccse van, ebből három hazai találkozó, hatalmas esélye van az újbudai együttesnek is a Final8-re. A harmadik helyért viszont még komoly csata lehet majd - a Vasas például megy még Jászberénybe, és az első egymás ellenit csak egyetlen ponttal nyerte, a jászberényieknek viszont lesz még egy vendégjátékuk utána a listavezető otthonában.

A zöld csoportot jelenleg a DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20 vezeti (18-2), de a Nagykőrösi Sólymok U20-nak van még egy elmaradt meccset (17-2), és az egymás elleniben három ponttal jobbak a nagykőrösiek, úgyhogy lépéselőnyben vannak.