Női Amatőr NB I: Kétpontos meccs a piros, egypontos a zöld csoportban
04
2024
2024. március 4.  |  14:30

Egy-két igen nagy különbséggel végződő összecsapás mellett voltak kimondottan szoros találkozók is a Női Amatőr NB I-ben a héten. A piros csoportban a Dávid Kornél KA 2 ponttal nyert a nagyot hajrázó Sportdarázs otthonában, a zöld csoportban pedig a szekszárdi fiatalok minimális különbséggel győzték le a szegedieket.

Piros csoport:

Sportdarázs-SMAFC - Dávid Kornél KA 68-70

A 3. negyed "aprólékos munkával" megszerzett 8 pontos előnyére, továbbá leginkább Laufer G. (20/9 p., 4 lep.), Varga S. (16/6 p. - 25 mk. - 3-3 lep. és szl., 6 gp.) és Frindt N. (12/6 p., 4-4 lep. és szl.) kosaraira alapozva nyerte meg a rangadót a DKKA csapata a záró szakaszra feljavuló Sitku Zs. (15 p., 7 lep., 3 szl., 4 ra., 5 gp.)-Toman D. (14/9 p., 7 lep., 3 ea.)-J. Jevtovics 12 p., 7 lep., 4 ea., 2 bl.) trió vezette soproni együttes otthonában.

Vasas Akadémia II - MTK-TFSE 57-51

Küzdelmes mérkőzést nyert meg jobb hajrájára, továbbá elsősorban Gelei K. (12 p., 9 lep., 4 ea.) és Vágó L. (11/6 p., 4 lep.) eredményességére építve a Vasas II a főként Hruby L. (13/3 p., 3-3 lep. és ea., 7 szl.) és dr. Gróf A. (11/3 p., 3 lep.) pontjaiban bízó MTK-TF ellen.

MAFC - NKA Universitas Pécs II 64-55

Bár a mezőny legeredményesebb játékosa Orbán M. (24/6 p., 7 lep., 4-4 szl. és ea.) személyében a vendék pécsi együttesből került ki, a csapatként jobban működő hazaiak a szünetig szerzett 8 pontos vezetésükre, továbbá nagyrészt Szörényi L. (22/6 p., 4 szl., 5 ea.), Aradi Zs. (19 p., 10 lep., 4 szl., 3 ea.) és Hercze Sz. (10/3 p., 3 gp.) kosaraira alapozva megnyerték a küzdelmes találkozót.

BEAC Újbuda - DVTK U23 64-76

A Zsámár L. (16/12 p., 5-5 lep. és gp., 4 ea.)-Szauter P. (11/9 p.)-Juhász A. (11 p. - 12 mk. - 8 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.)-Milkovics R. (10/6 p. - 13 mk. - 6 lep.) kvartett vezette hazai együttes parádés kezdéssel, a nyitó negyedben 30 pontot "szórva" 10 fölötti előnyre tett szert Hepp-kupa döntőjének visszavágóján a listavezető ellen. A diósgyőri fiatalok Poczkodi  Zs. (20/9 p., 5 lep., 3 gp.), Oláh F. (15/9 p. . 19 mk.), Albert S. (14 p., 7 lep., 5 gp.) és Vég-Dudás A. (10 p., 9 lep.) révén a 3. negyed végére ledolgozták hátrányukat, majd lendületben maradva végül 12 ponttal győztek.

Törekvés - Mecsek PVSK U23 87-51

Minden negyedet megnyerve győzte le Egri Zs. (24 p., 16 lep., 3 szl.), Dobos K. (17/3 p., 4 szl., 3-3 ea. és gp.), Mohos E. (13 p., 3 lep.), Darázsi D. (10/3 p., 5 lep., 4-4 ea. és gp.), valamint Strbik F. (10 p., 3 szl., 4 gp.) vezérletével biztosan a Törekvés a pécsi csapatot. A vendégektől egyedül Csiki H. (14/3 p., 4 ea.) jutott 10 pont fölé.

Fehér csoport:

Ajka - Zsíros Akadémia Kőbánya 75-81

A döntetlenre végződő első félidő után a 21-12-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább Tatár H. (20/6 p., 4-4 lep. és gp.), Gallyas A. (18/9 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.), Pásztor A. (13/3 p., 5 lep.) és Fodor L. (12 p. - 16 mk. - 5-5 lep. és szl., 7 gp.) kosarainak köszönhetően győzött a Zsíros Akadémia a főként Tóth T. (20 p., 10 lep., 5 ea.), Kalocsai D. (14 p., 4 lep., 5 gp.) és Shirian F. (10 p., 12 lep.) pontjaiban bízó Ajka otthonában.

BKG Príma Szigetszentmiklós II - DEAC 105-54

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Bajzáth L. (18/3 p., 5 lep., 13 gp.), Gróf J. (15 p., 13 lep., 2 bl.), Duka L. (13/9 p., 7 lep., 5-5 szl. és gp.), Molnár D. (11/3 p., 3 lep.) és Takács D. (11 p.) jóvoltából simán a BKG II az elsősorban Baczuk V. (14 p., 3 ea.), Holinka-Miklós H. (13/3 p., 4-4 ea. és gp.) és Gaál G. (10/3 p., 4 lep.) találataira támaszkodó DEAC csapatát.

UNI Győr SzESE - ZTE NKK 50-72

A szünetig szerzett 20 pontos előnyének, továbbá nagyrészt Horváth F. (15 p., 5 lep., 3 szl.), Kovács G. (13/9 p. - 17 mk. - 4 lep., 3 ea., 8 gp.), Ács A. (13/3 p., 11 lep., 3 ea., 6 gp.) és Jurkó N. (13 p., 14 lep., 3 ea., 5 gp.) kosarainak, no meg az 58-36-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően nyert simán a ZTE Győrben. A hazai csapat két legeredményesebb játékosa Sághi K. (9/3 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea), valamint Szabó L. (9/3 p., 4 ea.) volt.

Zöld csoport:

ELTE Fortis - Kecskeméti KC 67-46

A nyitó és a záró szakaszban eredményesebben, hatékonyabban játszva verte Nagyi T. (17 p., 9 lep., 3 gp.), Orosz Z. (15/3 p., 8 lep., 6 szl.) és Bogdán R. (11/6 p., 5 lep., 4 ea.) vezérletével biztosan az ELTE Fortis a kecskemétieket. A vendégektől egyedül Romhányi K. (11/9 p., 6 lep., 3 gp.) ért el kétszámjegyű pontot.

Tarr KSC Szekszárd II - Szegedi KE 64-63

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett mérkőzést nyert meg elsősorban Csákvári V. (21/3 p., 4 lep.), Baka N. (17/12 p., 4-4 lep. és szl., 3 gp.) és Berekali P. (13/3 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea., 10 gp.) eredményességére építve a Szekszárd, a leginkább Földing A. (17/9 p., 5 lep.) és Novák S. (14 p., 7 lep.) pontjaiban bízó szegediek ellen. A végeredményt előbbinek közel másfél perccel a befejezés előtt dobott duplája állította be, s nagy izgalmak közepette ezt követően már nem született kosár.