Női Egyetemi Bajnokság: 45 pontos egyéni extrával nyert a Miskolc a BME-MAFC otthonában
24
2024
2024. február 24.  |  13:15

Több, előzetesen érdekesnek, izgalmasnak ígérkező találkozót játszottak a héten a hölgyek a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. A keleti csoportban a Miskolc a múlt héten a SOTE csapatától elszenvedett váratlan hazai vereség után győzelmi kényszerben lépett pályára a BME-MAFC otthonában, és remek mérkőzésen, Oláh Fruzsina extrájával javított. A csoport két élcsapatának összecsapásán a TF biztosan verte a Debrecent, a már említett SOTE pedig ezúttal a szegedieket múlta felül. A nyugati csoportban a hét rangadóján a Győr magabiztos rajt-cél győzelmet aratott Szombathelyen, a rájátszásért küzdő csapatok csatáját pedig a PTE-PEAC nyerte a Közgáz ellen. A címvédő ELTE-BEAC-nak nem okozott gondot a soproniak legyőzése.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, nők, 10.forduló.

Keleti csoport:

TFSE - DEAC 66-41 (20-11, 19-14, 21-10, 11-11)

Budapest, Testnevelési Egyetem L2 terem, 30 néző. V.: Tóth, Lázár.

TFSE: DÚL 6/3, Munkácsi 5, BURJÁN 8/3, Mérész 6/6, KIRÁLY 14/3. Csere: Baa 2, BABAY-BOGNÁR 12, Úr 2, Dömötör 6/6, Gondár 1, Barbarics 4. Edző: Kováts Gabriella.

DEAC: Mezei 15, Holinka-Miklós, BACZUK 6/3, GAÁL 8, Szabados 6. Csere: Kovács 4, Szabó B, Szabó Cs. Edző: Vasas Orsolya.

A Keleti csoport jelenlegi első két helyezettje mérte össze tudását. A hazai csapat triplaesővel indította a találkozott, az első negyed feléhez érve 15-2-es vezetést tudtak magukénak. A debreceni lányok egy időkérést követően megrázták magukat és a 10. percre 9 pontos hátrányra fel tudtak ugyan zárkózni, de Király Andrea (14/3 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz, 17 VAL) palánk alatti agresszív munkájának és Babay-Bognár Kinga remek beszállásának köszönhetően tovább növelte előnyét a TF. A szünetre 39-20-as hazai vezetéssel eredménnyel mehettek az öltözőbe a csapatok. A harmadik negyedet a hazai csapat kezdte jobban, Dúl Terka (6/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 21 VAL) vezérletével 6-0-ás rohanást bemutatva, a negyed végére tovább tudták növelték előnyüket, és el is döntötték a csoportrangadót. Az utolsó etaphoz érve debreceni részről Mezei Dóra (15 pnt, 4 lepattanó, 9 VAL) és Gaál Gréta (8 pont, 9 lepattanó, 17 VAL) próbált kozmetikázni az eredményen, ez a 10 perc döntetlen részeredményt hozott, de a TF biztos győzelme már egy pillanatig sem forgott veszélyben, így a hazai együttes megtartotta veretlenségét.

Kováts Gabriella: - Gratulálok a csapatomnak, egy fontos mérkőzést húztunk be hazai pályán. Örülök mert mindenki pályára tudott lépni és mindenki pontot tudott dobni egy hasznos mérkőzésen. Nagyon várjuk a következő megmérettetést a Miskolc ellen, ez egy fontos győzelem volt, hogy magabiztosan lépjünk parkettre jövő héten a Körcsarnokban. Emellett gratulálok a DEAC csapatának, mert szép játékot képviseltek a mai napon!

Vasas Orsolya: - Voltak jó periódusaink a mérkőzésen, de érződött, hogy a magasabb osztályban is tapasztalattal rendelkező játékosokkal felálló hazai csapat diktálta a tempót egész mérkőzésen. Hamar elfáradtunk, rövid volt a pad is, de röviden tömören egy jobb ellenfél ellen kaptunk ki ma. Gratulálok a TF-nek és a saját csapatomnak is, mert a hibákon túl, amik becsúsztak, mindenki megtette a tőle telhetőt.

Semmelweis Egyetem - SZTE-Szegedi RSC 68-52 (22-10, 15-16, 18-15, 13-11)

Budapest, SOTE csarnok, 20 néző. V.: Kruk, Darai.

Semmelweis Egyetem: Opitz 3/3, NAGY K. 7/3, TÓTH 13, Novák 1, BALOGH 13. Csere: Som 2, SZABÓ P. 9, Nagy A. 5/3, Kiss M. 6, Nagy A. F. 3/3, Ferenczi 4, Kuczik 2. Edző: Hegyi Hanna.

SZTE-Szegedi RSC: BENDE 13/3, FÖLDING 13, Pálfi 2, Váradi 6, BODNÁR 10/3. Csere: Patyi, Nyilas 2, Antal 6, Gugolya. Edző: Zsemberi Erika.

A mérkőzés hazai triplával indult, de hamar jött a válasz vendégoldalról. A medikus csapat lendületesebben, pontosabban játszott, így a 7.percben már 10 pont előnyre tudtak szert tenni. A szegedi oldalról egy időkérés után elkezdtek érkezni a kosarak, így kiegyenlített lett a játék, tartotta a Semmelweis csapata. A második negyedben felváltva estek a kosarak, végül a félidőre az eredményen csak egy pontot tudott faragni a szegedi együttes, így 11 pontos hazai előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. A második játékrészben nyílni kezdett az olló a két csapat között, az orvostanhallgatók 17 pontos előnyt alakítottak ki maguknak. A szegediek azonban egy percre sem adták fel, és próbáltak közelebb és közelebb férkőzni, többször is 10 ponton belülre kerültek. Az utolsó negyedben azonban még egyszer ritmust váltott a hazai csapat, amivel 20 pontosra növelte előnyét az utolsó két percre, innentől kezdve pedig nem volt kérdés a győztes kiléte. A Semmelweis csapatából Tóth Fruzsina (13 pont, 3 szerzett labda, 3 kiharcolt fault) és Balogh Júlia (13 pont, 9 lepattanó és 4 kiharcolt fault), az SZTE csapatából pedig Földing Anna (13 pont, 4 gólpassz, 5 kiharcolt fault), Bende Réka (13 pont, 4 gólpassz), és a dupla-duplát elérő Bodnár Virág (10 pont, 11 lepattanó, 7 blokk) jutottak 10 pont fölé.

Hegyi Hanna: - Nem játszottunk túl jól, sok védekezésbeli hiba csúszott ismét a játékunkba. Ami pozitívum, hogy amikor nagyon kellett, tudtunk ritmust váltani. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez és további sok sikert a Szegednek.

Zsemberi Erika: - Gyengén védekeztünk, lemaradtunk a besegítéseknél, sok támadólepattanót engedtünk a palánk alatt. Támadásban voltak szép megoldások, jó passzok. Gratulálunk a SOTE csapatának, további sok sikert a bajnokságban.

BME-MAFC - Miskolci Egyetem 71-86 (27-17, 13-26, 16-18, 15-25)

Budapest, Kinizsi u., 20 néző. V.: Hartai, Fajszi.

BME MAFC: JÁNOSI 20/3, GÉCZI 9/3, SZAAKONY 14, Tamás 10/6, DRÁVECZ 18. Csere: Korondán, Kardos, Kohán, Kriston, Turcsics, Szabó. Edző: Gorácz Árpád.

Miskolci Egyetem: Kecskés 4/3, OLÁH 45/27, SZEGECZKI  11, Molnár 10/6, VEG-DUDÁS 10. Csere: Tóth 2, Kababik 2, Győri 2, Hajdu, Kápolnai, Lenkovics, Gondos. Edző: Lippai Szabolcs.

Az ellentétes negyedek mérkőzését egy frenetikus egyéni teljesítmény határozta meg és döntötte el. A hazaiak kezdtek jobban, jól védekeztek és ebből indulva sok könnyű kosarat sikerült dobniuk. A második negyedre feljavult a miskolciak támadójátéka, a vendéglátók pedig, erőlködtek a felállt védelem elleni játékban. A második félidő, pedig, egyértelműen a miskolciak bedobójáról, Oláh Fruzsináról szólt. A műegyetemisták minden védekezési variációval próbálkoztak, mindhiába. A miskolci játékos, csak a második játékrészben 27 pontot dobott. Az ő extrája, 60%-os triplázása (9/15) mellett mindkét oldalon több átlagon felüli egyéni teljesítmény is született a színvonalas találkozón. Hazai részről Drávecz Boróka (18 pont, 11 lepattanó) és Szakony Kata (14-14 pont és lepattanó), a vendégektől pedig Vég-Dudás Anna (10 pont, 18 lepattanó) ért el dupla-duplát.

Gorácz Árpád: - Nem játszottunk rosszul, de a vendégek egy Oláh Fruzsinával „többen” voltak.

Lippai Szabolcs: - Kemény mérkőzésre számítottunk, az első negyedben nem is találtuk a ritmust. Szerencsére extra kinti dobásainknak köszönhetően sikerült megtörni ellenfelünk zónáját. Gratulálok a lányoknak, további sok sikert a BME csapatának.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női Nyugati csoport, 10. forduló

Szombathelyi Egyetemi SE - UNI-Győr SZESE 55-88 (11-26, 16-19, 18-25, 10-18)

Szombathely, Egyetemi csarnok, 50 néző. V.: Kiss, Kovács.

Szombathelyi Egyetemi SEBalogh 10, HORVÁTH F. 10, Horváth K. 6, Mezősi 9, PLÓZER 12. Csere: Sághi B. 8, Mák, Farkas. Edző: Szabó László.

UNI-Győr SZESE: Baffy, CHROMÉJ 24/3, Rozmán 2, MOLNÁROVÁ 15/3, BÁNSZEGI 18. Csere: SÁGHI K. 7/3, Mihály 5/3, Kovács 4, Sándor, Oláh 4/3, Bognár 7/6, Dombai 2. Edző: dr. Barthalos István.

A csoport második helyén álló győri csapat látogatott Szombathelyre, a hazaiak a harmadik pozíciót foglalták el a tabellán. A tartalékos hazai csapat ellen győri lányok villámrajtot vettek 0-12-vel, az 5. percben volt először eredményes a SzoESE, akkor is egy bedobott bűntetőből. Hajtott, küzdött a vendéglátó, de sok babér nem termett neki, játékosai elég rossz dobóformát fogtak ki. A Győr gyakorlatilag már az első negyedben eldöntötte a mérkőzést. Félidőben 18, a végén 33 egységgel járt vendéglátója előtt. Hazai oldalról kiemelendő Plózer Petra (12-12 pont és lepattanó, és Horváth Fruzsina (10 pont és 12 lepattanó) dupla duplája .

Vendég oldalról Chroméj Hajnalka (24 pont, 8 szerzett labda, 6 gólpassz),

37 VAL, Molnárová Laura (15 pont, 9 lepattanó, 22 VAL) és Bánszegi (18 pont és 23 VAL) voltak a magabiztos győzelem fő letéteményesei.

Szabó László: - Gratulálok a Győr csapatának, megérdemelt győzelmet arattak. Igaz a mondás, hogy annyit tud játszani egy csapat, amennyit az ellenfél hagyja, ez ma abszolút igaz volt. Nem tudtuk megnehezíteni az ellenfél dolgát, az eredmény ránk nézve hízelgő.

dr. Barthalos István: - Mindig aggódva jövök Szombathelyre, mert a Szombathely egy lelkes és hajtós gárda, de szerencsére az első pillanattól fogva eldöntöttük a mérkőzést, és mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani, menetelünk tovább a négyes döntőig remélhetőleg.

ELTE BEAC - SMAFC 99-20 (32-3, 26-7, 24-6, 17-4)

Budapest, ELTE Sporttelep, 20 néző V.: Gyurka, Hegedűs.

ELTE BEAC: PERÉNYI 12, BOGDÁN 17/9, TAKÁCS E. 12, NAGYI 7, PETTNER 6. Csere: VAN RIJS 17/3, Lengyel 2, Mohos 6/6, Solymosi 2, LEVENTE 12, Orosz 6. Edző: Földi Alexandra.

SMAFC: Karácsony, Dorner, Vasi 11, Hawkins 7, Erős 2. Csere: Gönczy , Tóth, Bíró.

Edző: Zachár Barbara.

A vendég soproni csapat sérülésekkel és betegséggel küzdve megtizedelve érkezett a fővárosba, míg hazai oldalon szinte mindenki bevetésre készen állt. Az első pár percben a címvédő hazaiak nagy iramban rohanták le a vendégcsapatot könnyű kosarakat szerezve. Már az első negyedben nagy előnyre tettek szert és ezt félidőre szinte duplájára növeltek. A soproniak Vasi Hanna vezérletével igyekeztek ellenállást tanúsítani. A második félidőre a hazai oldalon a sebesség csökkent, a vendégcsapat pedig hősiesen küzdött, de nem tudták a két fél közötti különbséget csökkenteni.

Földi Alexandra: - Gratulálok a lányoknak a győzelemhez 40 percig fegyelmezetten játszottunk, nagy sebességgel és agresszív védekezéssel. Ellenfelünknek további sok sikert kívánunk!

Zachár Barbara: - Sajnos továbbra is sérülések és betegség tizedeli a csapatot. Az ELTE agresszív védekezése teljesen megtörte a ritmusunkat. A kialakított helyzeteket sem tudtuk pontra váltani, rengeteg hibával játszottunk. Gratulálok az ellenfelünknek a győzelemhez, szépen játszottak.

PTE-PEAC - Közgáz SC és DSK 58-50 (15-12, 15-18, 17-13, 11-7)

Pécs, 40 néző. V.: Téczely, dr. Danka.

PTE-PEAC: Asztalos 9/3, Mándity 6, Németh Bíborka 2, CSER 9/3, Bátai 2. Csere: BORBÁS 17/3, Német Boglárka 8/6, Halaseh 3, Gergely 2, Horváth, Némedi. Edző: Gyenge Gábor.

Közgáz SC és DSK: Horváth, CSOMA 19, Ryan 6, Németh 9/3, Szanthoffer. Csere: Gáspár, Garami, Földi 2, Kovács 8, Kiss 4, Kárpáti, Konda 2. Edző: Németh Kata.

A két csapat a 4. és 5. helyről várta a mérkőzést. Ennek megfelelően az első félidő nagy küzdelem mellett teljesen kiegyenlített játékot hozott.  Fordulást követően már többnyire csapatként "több lábon álló", jobban a hazaiak akarata érvényesült, akik mindkét negyedet megnyerve végül megérdemelt győzelmet arattak - hiába került ki a mezőny kiemelkedően legjobb játékosa Csoma Petra (19 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda 26 VAL) személyében a Közgázból.

Gyenge Gábor: - Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, mindenki hozzátett a mai jó teljesítményünkhöz. Külön öröm számomra, hogy mindkét csapatból minden játékos komoly szerephez jutott a mai mérkőzésen, és arról szólt ez a mai találkozó, amiről a MEFOB bajnokságnak szólnia kell: egyetemista sportolók szervezett, versenyszerű sportolásáról úgy, hogy egyik csapat sem érzi magát megalázva. Ilyen mérkőzések kellenek ahhoz, hogy mindenki motiválható legyen. A győzelem pedig csak hab a tortán!

Németh Kata: - Nagyon sajnálom a mai eredményt, mert azt gondolom, hogy tudunk ennél keményebben is játszani. Megszeppentünk a picit agresszívebb védekezéstől, kizökkentünk a ritmusból. Ez volt a szezon második felének az első mérkőzése, remélem, leszünk még ennél sokkal jobbak. Gratulálok mindkét csapatnak!

Fotó: Práczki Péter