Férfi NB I B: Hódmezővásárhelyi és Pénzügyőr-bravúr, Győrben nyert a Dunaharaszti
12
2024
2024. február 12.  |  17:00

Amíg a férfi másodosztály piros csoportjának találkozóin nagyjából a papírforma érvényesült, addig a zöldben három meglepetés is született: a Hódmezővásárhely a Tiszaújvárost, a Pénzügyőr az NKA II-t kapta el, a Dunaharaszti pedig remek végjátékával Győrben aratott bravúros győzelmet

Piros csoport:

Budafok - Vasas Akadémia 69-76

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 15 ponttal vezetett az elsősorban Olasz Á. (13 p., 8 lep., 3 ea.), Fekete V. (12/3 p. - 14 mk. - 11 lep., 3-3 ea. és gp.), Cseh B. (11/6 p., 5 lep., 3 gp.) és Farkas A. (10/6 p.) eredményességére, no meg a végeredményben 47-28-ra megnyert pattanózásra építve a Vasas.  Szünet után Piukovics B. (18/9 p., 3-3 lep. és szl.), Lucey C. (14/12 p.) és Varga D. (12 p. - 13 mk., 6 lep., 4 ea.) jóvoltából feljavult a Budafok, a mérkőzés. végén 10 ponton belülre került, ám nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.

Hübner Nyíregyháza BS - MEAFC Miskolc Peka Bau 105-67

A kosarakban gazdag, szoros nyitó etap után a második szakasz első felét 14-3-ra nyerve megnyugtató előnyt szerzett az E. Carlbe (22/12 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.)-Bonifert B. (21/6 p., 5 lep.)-Glatz S. (11/6 p.)-Völgyi M. (11 p., 8 lep.) kvartett vezette Nyíregyháza, amely erre a negyedre alapozva szünetig 20 pont fölötti előnyre tett  szert. Az amúgy is lendületben lévő nyírségiek szünet után sem lassítottak, s a 3. negyedet 15-5-tel kezdve 30 pont fölé növelve a különbséget el is döntötték az északkeleti ütközetet az igazán jól Kozák M. (18/3 p., 5 lep.), Pintér D. (17/3 p., 3-3 lep. és ea.) és Lippai Sz. (10 p.) találataira támaszkodva csak az első negyedben játszó MEAFC ellen.

Jászberényi KSE - Óbudai Kaszások 87-69

A nyitónegyed derekán egy 8-2-vel ellépett és ezzel "elvitte" a nyitó szakaszt a nagyrészt Supola Z. (18/3 p.), Lakosa Á. (17/6 p., 5 lep., 4 szl.) és Balázsi S. (10/6 p., 6 lep.) pontjaiban bízó Kaszások együttese, amely a 2. etap elején 9 ponttal is vezetett. Egy 11-2-vel a szakasz derekára 30-30-as tenisz döntetlenre alakították az állást a hazaiak, akik lendületben is maradtak, szünetre fordítottak, és 4 pontos vezetéssel fordulhattak. A 2. félidőt 8-3-mal indítva gyorsan előnybe került az Óbuda. Ekkor azonban rendezte sorait a Jászberény, amely magához ragadva a játék irányítását a 3. negyed végére 10 pont fölötti előnyre tett szert, a záró etapot pedig egységes csapatmunkára, azon belül pedig Boka-Magó Á. (16/12 p., 3-3 lep. és ea.), Meleg K. (15/6 p., 3-3 lep., ea. és gp.), J. Santiago (14/6 p., 6 lep.., 3 gp.), Dunai Z. (11/3 p., 6 lep., 8 gp.) és Mester M. (10/9 p.) eredményességére építve 15-0-lal indítva biztossá tette sikerét a hajrára széteső Kaszásokkal szemben.

MAFC - Ceglédi KE 102-88

A hatalmas dobópárbajt hozó nyitó etap közepén egy 11-2-es rohammal elhúzott és meg is nyerte a negyedet a Cegléd. A 2.negyed elején "elállt" a kosáreső, az első 4 percet 4-4-re hozták a felek. A szakasz közepéig tartották szűk előnyüket a vendégek, majd a MAFC előbb egy 9-2-vel fordított, a félidő végén pedig egy 11-4-gyel 8 pontos vezetéssel térhetett pihenőre. Szünet után Polgárdy Á. (28/15 p., 3 lep., 4 gp.), Katona B. (19/15 p.) és Pápai M. (15 p.  7/7 du. - 7 lep.) ponterős, valamint Bordács S. (9 p., 10 lep., 6 gp., 2-2 bl. és szl.) sokoldalú játékával a hazaiak gyorsan próbálták döntésre vinni a dolgot, a szakasz első felét 16-3-ra nyerve a 3. negyed közepére több mint 20 ponttal elhúztak. A Cegléd ugyan Csaba Gy. (33/9 p., 4-4 lep., szl. és ea.), Csorvási M. (16 p., 8 lep., 2-2 b l. és ea.) , Horváth M. (14/6 p.) és Kertész D. (13/9 p.) kosarainak, no meg a 11 gólpasszt kiosztó, ugyanakkor 6 kísérlete ellenére pont nélkül maradó D. Herendic szervező munkájának köszönhetően nem esett szét, nem tört meg, de  már nem tudta kétségessé tenni a remek sorozatban lévő MAFC sikerét.

Salgótarjáni KE – PVSK-Veolia 87-94

Az utóbbi hetekben javuló formát mutató Salgótarján otthonában esélyeshez méltó 11-2-es 3 perccel indított a PVSK, majd a hazaiak kiegyenlítetté tették a játékot. A második etapot még az elsőnél is hatékonyabban, egy 16-0-s nagyjából 3 és fél perccel kezdték a Bíró O. (27/12 p., 10 lep., 3 gp.)-Németh A. (14/12 p.), Hoeri B. (12 p., 3-3 lep. és gp.)-Halász Á. (14/12 p., 3-3 lep., szl. és ea., 6 gp.) kvartett vezette pécsiek, így ekkor már közel 30 pontnyi szakadék "tátongott a felek között. Úgy tűnt, hogy a PVSK könnyed győzelmet arat, a hazaiak azonban máshogy gondolták. Szünetig 20 ponton belülre került, a 3. negyedben pedig remekül játszva W. Douglas (38/6 p., 12 lep., 4 szl., 5 ea., 3 gp.), Hargitai K. (21/6 p., 7 lep.), Kalassai M. (13/9 p.,) és Karanfilovski V. (12/12 p., 4 lep., 6 gp.) vezérletével 2 pontra feljött a Salgótarján. A záró etap derekához közeledve egalizált a vendéglátó, ám a szakasz közepén újított és egy 10-3-mal ismét ellépett a PVSK, amely végül részben a saját dolgát megnehezítve, de győzött.

TF-BP - BKG Príma Akadémia 73-89

8-0-s 3 perccel nyitott a BKG, majd a jött egy 15-4-es, fordítást érő hazai roham, majd ismét a szigetszentmiklósiak kerültek "felszálló ágba" a hullámvasúton, s egy 11-2-vel újra megléptek, majd 3 pont előnnyel zárták a fordulatos nyitó negyedet. A 2. etap elején egy 15-0-t "repeszett" a BKG, amely ennek köszönhetően 10 pont fölötti vezetéssel fordulhatott. Szünet után alaposan "bekezdett" a hazai gárda, amely Dancsecs A. (26/9 p., 5-5 szl. és ea., 7 gp.), Anda D. (14 p. (14 p. -5/5 du., 4/4 bü.- 3 lep.., 4 ea.) és Kelenföldi D. (10 p. - 12 mk. - 10 lep., 4 ea., 2 bl.) jóvoltából a 3. negyed első felét 14-5-re nyerve 3 pontra felzárkózott. Ez azonban sokat kivett játékosaiból, így a 3. negyed végére csaknem 20 pontra nótt a sorait rendező BKG előnye, amely ezzel lerázva riválisát nagyrészt Nagy Bo. (30/12 p., 5-5 ea. és gp.), Büki L. (22/12 p., 4 lep.) és Nagy Be. (13/9 p., 5 lep., 4 szl., 11 gp.) eredményességére építve végül 16 pontos győzelmet aratott.

Phoenix MT Fót - DEAC U23 107-77

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva verte J. Kinney (25/6 p., 6 lep., 3 szl., 5 ea., 7 gp.), Juhos L. (25/3 p. 8 lep., 5-5 ea. és gp.), Markovic L. (19 p., 4 lep.) és Tichov D. (16/9 p.) ponterős játékával kerek 30 ponttal a Megyeri Tigrisek együttese a Neuwirth B. (17/6 p., 7 lep., 3 gp.)-Varga S. (16/3 p., 8 lep., 4-4 ea. és gp.)-Várszegi Á. (15/9 pő., 4 lep.) trió vezette debreceni fiatalokat.

Zöld csoport:

Nagykőrösi Sólymok - Békéscsaba 84-70

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá főleg Fehér P. (15/3 p., 4 lep.), Mészáros B. (11/6 p. - 13 mk. - 4 lep., 5 gp.), Mácsai K. (11/3 p., 8 lep.) és Kocsis A. (10 p., 9 lep., 5n ea., 3 gp.) eredményességének köszönhetően győzte le a Nagykőrös a nagyrészt Varga Z. (14/12 p., 5 lep.), Varga Á. (14/3 p., 6 lep.), N. Sucov (12/6 p., 9 ea., 3 gp.) és Kutrucz F. (11/3 p., 3 ea.) pontjaiban bízó Békéscsabát.

Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 78-75

Végig szoros, hullámzó, küzdelmes mérkőzést nyert meg Rosic U. (27/12 p., 5-5 lep. és ea., 4 gp.), Orgona G. (13-13 p. és lep.), Balogh L. (10/6 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.) és Bálint E. (10 p. - 11 mk. ) kosaraira és a 40-30-ra megnyert lepattanózásra alapozva a Hódmezővásárhely a Gáspár B. (19/3 p., 3-3 lep. és ea., 2 bl.)-Kovács Z. (17/6 p. - 5/5 du., 2/2 tr. - 3 lep.)-Bán T. (10/9 p., 4 lep.) trió vezette Tiszaújvárost.

Dávid Kornél KA - Százhalombattai KSE 106-60

A vendégek Tóth M. (16/3 p., 6 lep., 7 ea.), Láncos K. (10 p., 6 lep.) és Gaál B. (10/3 p., 9 lep.) jóvoltából az első negyedben még tartották a lépést a DKKA csapatával, de a 2. negyedtől Simon B. (28/9 p., 3 lep., 5 szl., 4 ea.), Denk N. (14/3 p., 4 lep., 3 szl.), Büki B. (12/6 p.), Tóth P. (11/9 p., 7 lep., 8 gp.), Kis R. (11 p., 5 lep., 3 szl.) és Somogyfoki P. (10 p., 4 gp.) vezérletével nagy fölénybe került és végül simán győzött a hazai együttes.

Agrofeed UNI Győr - Dunaharaszti MTK 73-78

A végig szoros, kiélezett összecsapás befejezése előtt 2 perccel 2 ponttal még a Kámán B. (22/15 p., 6 lep., 3 szl., 4 ea., 7 gp.), Bakon Cs. (17/9 p.) és Kámán K. (16/3 p., 6 lep.) ponterősségében bízó győri együttes állt jobban, de a végjátékban egy 8-0-lal a maga javára fordította a találkozót a nagyrészt Boinitzer D. (20/3 p., 10 lep., 3 ea., 5 gp.), Pafféri P. (19/3 p., 6 lep., 8 gp.), Joó T. (15/3 p. - 16 mk. - 5 lep., 3-3 szl. és gp.) és Rozs M. (11-11 p. és lep.) találataira támaszkodó Dunaharaszti.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Veszprémi KK 97-84

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Schöll R. (31 p., 10 lep.), Soós B. (27/15 p., 6 ea., 8 gp.) és Tóth D. (13/3 p., 8 lep., 3 ea., 7 fgp.) vezérletével a SMAFC az utóbbi hetekben jó formában játszó, s ezúttal a Szabó P. (25/15 p., 7 gp.) Madár A. (20/12 p., 6 lep., 5 gp,.)-Varga G. (10/6 p.) trió vezette Veszprémet.

Atomerőmű SE - Eszterházy SC 91-74

A szünetig szerzett 20 pontos vezetésének, továbbá Heimann G. (16/12 p., 3-3 szl. és ea.), Géringer G. (14/6 p.), Kékesi K. (11/6 p., 3 lep., 5 szl., 4 ea., 6 gp.) és Sövegjártó Á. (10/3 p., 4-4 lep. és gp.) eredményességének köszönhetően győztek biztosan a paksi fiatalok a nagyrészt Gilszki E. (16/9 p., 4 gp.), Botka B. (15/6 p., 3 lep., 5 ea.) és Szicsák B. (12/6 p., 6 lep.) találataira támaszkodó egri együttes ellen.

Pénzügyőr SE - NKA Universitas Pécs II 67-62

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a páratlan negyedekben nyújtott jó játékára, továbbá nagyrészt Kerkai Á. (19/3 p., 3-3 lep. és ea.), Barócsi Á. (17/3 p., 6 lep., 4 ea.) és Tóth K. (12 p., 6 lep.) találataira, valamint a 12 gólpasszt szétosztó Szekeres Á. szervezőmunkájára támaszkodva győzte le a Pénzügyőr a Bor G. (20/6 p., 9 lep., 4 szl., 3 ea., 5 gp.) és Rátgéber T. (16/6 p. - 17 mk. - 4 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.) ponterősségében bízó NKA II-t.