Női Hepp Kupa: Szédületes hajrával a diósgyőri fiataloké lett a trófea
04
2024
2024. február 4.  |  17:45
A Sportdarázs gyakorlatilag végig vezetve nyerte a bronzmérkőzést a női Hepp Kupában. A fináléban a harmadik negyed után 8 ponttal még a BEAC vezetett, de a Diósgyőr fiataljai parádés negyedik negyedükkel a maguk javára fordították a döntőt, és megnyerték a sorozatot.

Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa

A 3. helyért

Sportdarázs-SMAFC - NKA Universitas Pécs II. 61-50

Másfél perc alatt összeszedett 4 személyit a soproni együttes, ám ennek ellenére elsősorban magasemberei révén jobban kezdett, mint a pécsi csapat. A nyitó szakasz dudaszós pécsi triplával, de még így is 3 pontos soproni vezetéssel zárult. A második etap elején 3 percig nem esett kosár, majd növelte előnyét a főleg J. Jevtovics (18/3 p., 10 lep., 3 bl.), Toman D. (12/3 p., 7 lep., 3-3 szl. és gp.) és D. Zaja (11 p., 3 lep., 5-5 bl. és ea., 4 gp.) révén a félidő hajrájára "felpörgő" soproni együttes, amely megnyugtató, 15 pontos előnnyel térhetett pihenőre.

Térfélcsere után rátett még egy lapáttal, s 20 pontra növelte a különbséget a Sportdarázs, amely a záró etap derekáig tartotta megnyugtató előnyét. Ekkor a szívós pécsiek - akiktől végül egyedül Bojtár B. (10 p., 3 lep., 4 ea.) ért el kétszámjegyű pontot - egy 7-0-s rohammal a 10 pontos lélektani hátrány közelébe küzdötték vissza magukat, de ezzel ellőtték puskaporukat, így soproni siker született.

Döntő

DVTK U23 - BEAC Újbuda 74-67

Az első percek váltott vezetése után a nyitó 10 perc közepén egy 10-2-vel elléptek a diósgyőri fiatalok, akik 5 ponttal vezették az első negyed után. A második etapban nagyon "sült" a BEAC játékosainak keze, akik a szakasz derekán triplákra építve egy 14-7-tel fordítottak. A félidő hajrájában váltva estek a kosarak, 2 pontos fővárosi vezetéssel fordultak a csapatok.

A harmadik negyedben sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz hajrájában egy 10-4-es rohammal 7 ponttal megugrott a Drahos L. (17/9 p., 3 gp.), Zsámár L. (14/12 p., 5 lep., 3 gp.) és Tóth F. (13/3 p. - 15 mk. -, 12 lep., 3 ea.) kosaraira alapozó BEAC, amely 8 pontos vezetéssel várhatta a záró etapot.

Ennek első felében valósággal "lefagyott" a fővárosi együttes, és egy 10-0-lal fordítottak a diósgyőri fiatalok. Büntetőkkel még egalizált a BEAC, de jött egy borsodi hármas, és innen már nem volt visszaút. A végén a Diósgyőr Aho T. (25/3 p., 8 lep., 3-3 ea. és gp.)-Oláh F. (15/3 p., 5 lep., 4 ea.)-Fárbás E. (13-13 p. és lep., 3-3 szl., ea. és bl.) trió vezette fiataljai a büntetőket is értékesítették, és a záró etapot 19-4-re nyerve elhódították a Hepp Kupát.