Lengyelországban készültek U15-ös nemzeti csapataink
22
2023
2023. december 22.  |  17:00
U15-ös lány és fiú nemzeti csapatunk Lengyelországban, Szczyrkben lépett pályára a tegnapi és a mai napon, két-két meccset vívtunk a házigazda korosztályos csapatával.

Az első napon, a két lány együttes összecsapásán jobban kezdett a házigazda, 5-7 pontos előnyét pedig szinte végig tartani tudta a találkozó folyamán, végül 71-64-re győzött Lengyelország.

U15-ös lány nemzeti csapatok felkészülési mérkőzése
Lengyelország - Magyarország 71-64 (21-14, 19-21, 17-15, 14-14)

A lengyelek legjobb dobói: Koryzna 19/3, Jasik 12, Wróbel 11.

Magyarország: Hencsik 15/6, Gréts 6, Gálos 5/3, Novreczky 2, Marton 6. Csere: Kovács 8, Tóth 6, Nezáczky 8, Kövesi -, Lengyel 4, Tálosi 4, Barcza -.

A mai összecsapáson az első félidő után mindössze egy pont volt a különbség a lengyelek javára. A fordulás után azonban egyértelműen jobban játszott a vendéglátó, amely végül kerek 20 ponttal diadalmaskodott.

Magyarország - Lengyelország 67-87 (17-19, 16-15, 14-23, 20-30)

Magyarország: Hencsik 6, Gréts 12, Gálos 5, Novreczky 6, Marton 3. Csere: Kovács 8, Tóth 4, Nezáczky 10, Kövesi 2, Lengyel 7, Tálosi 2, Barcza 2.

A lengyelek legjobb dobói: Wróbel 15/3, Jasik 14, Kenig 14.

A fiúk tegnap kifejezetten jól játszottak, három negyedig uralták az összecsapást, és úgy nyertek 20 ponttal, hogy az utolsó 10 percet 5 ponttal a lengyelek hozták. Legjobbjaink Rozmán Flórián (12 pont, 6 pattanó, 18 VAL), Marokházi Levente (14 pont, 5 pattanó, 14 VAL), Fekete Ádám (8 pont, 6 pattanó, 13 VAL), Vértes Béla Bernát (10 pont, 6 pattanó, 11 VAL) és Papp Gergely (4 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 11 VAL) voltak.

U15-ös fiú nemzeti csapatok felkészülési mérkőzése
Lengyelország - Magyarország 58-78 (12-18, 15-22, 10-22, 21-16)

A lengyelek legjobb dobói: Lata 11/3, Grzesiak 7, Komorowski 6, Ochosinski 6.

Magyarország: Gáspár 3, Németh 10/6, Marokházi 14/12, Papp 4, Rozmán 12. Csere: Inalegwu 4, Zöldi 2, Dross 8/6, Bakai 1, Fekete 8/3, Pichovszky 2, Vértes 10/3.

A mai nap máshogy alakultak, itt a lengyelek játszottak két kiváló negyedet, és 21 ponttal vezettek a félidőben (27-48). A harmadik felvonásban hatalmasat játszottunk, majdnem teljesen ledolgoztuk a hátrányunkat egy 29-12-es felvonással, ebben azonban kicsit ki is fáradtunk. A házigazda 31-7-re hozta az utolsó játékrészt, így 28 pontos sikert aratott. Vértes (10 pont, 11 pattanó, 15 VAL) és Papp (10 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 15 VAL) mellett ezúttal Gáspár Vince (13 pont, 13 VAL) volt a legjobbunk.

Magyarország - Lengyelország 63-91 (17-24, 10-24, 29-12, 7-31)

Magyarország: Gáspár 13/3, Németh 6/3, Marokházi 9/3, Papp 10/6, Rozmán -. Csere: Inalegwu 2, Zöldi 9/3, Bakai 2, Fekete 2, Vértes 10.

A lengyelek legjobb dobói: Lata 30/9, Ochocinski 14/6, Swirydowicz 14/6.