ORV: A lányok és a fiúk is magabiztosan verték Csehországot
21
2023
2023. december 21.  |  18:42
Ma délután folytatódott az Olimpiai Reménységek Versenye Lengyelországban.

U16-os lány válogatottunk nagyszerűen kezdett Csehország ellen, az első két negyedet 22 ponttal nyerte, a fordulás után pedig magabiztosan tartotta itt megszerzett előnyét, így összességében 20 pont fölötti sikert aratott.

A magyar csapatban öten is elértek legalább 10 VAL-t: a dupla-dupla közelében végző Josepovits Kinga (9-9 pont és pattanó) mellett a sokoldalúan kosarazó Ocsenás Mona (7-7 pont és pattanó, 6 gólpassz), Rigó Dorina (11 pont, 6 pattanó), Babay-Bognár Kinga (12 pont) és Csaplár-Nagy Lara (12 pont, 8 pattanó) is "átvitték" ezt a határt, ők voltak csapatunk legeredményesebb játékosai is.

Olimpiai Reménységek Versenye 2023, lányok, 2. nap
Csehország - Magyarország 45-66 (14-24, 11-23, 12-10, 8-9)

A csehek legjobb dobói: Tegelova 10, Dittrichova 7/3, Tausova 6.

Magyarország: Ocsenás 7, Tatai 3/3, Kecsmárik 6, Josepovits 9, Csaplár-Nagy 12/3. Csere: Rigó 11/3, Puskás 3/3, Szlávik -, Babay-Bognár 12/6, Kovács 3.

U16-os fiú válogatottunk is a csehek ellen lépett pályára, és az első félidő itt még szorosabb volt. A harmadik felvonás során viszont ezen a mérkőzésen is eldöntöttük a magunk javára a meccset, és végül 73-47-re győzött Faragó Péter együttese.

VAL alapján Puskás Kadosa Kán (8 pont, 16 pattanó, 4 gólpassz), Burony Bálint (8 pont, 10 pattanó) és Baráth Titusz (14 pont, 3-3 pattanó és gólpassz) voltak a legjobbjaink, de mellettük Pavlik Benjamin (14 pont, 5 pattanó) és Asztalos Miklós (14 pont, 8 pattanó, 3 gólpassz) is elértek minimum 10 VAL-ig. Érdekesség, hogy a túloldalon ez összesen egy embernek sikerült.