Női Euroliga: Megvan a nyolcadik DVTK-siker
Dec
2023
2023. december 20.  |  21:10

Tovább menetel a DVTK

Az Euroliga 10. fordulójának rangadóján a DVTK HUN-Therm 73-69-re legyőzte a Beretta Famila Schiót. Völgyi Péter együttese ezzel nyolcadik sikerét ünnepelhette a sorozatban és őrzi előkelő helyét csoportjában.

2023 utolsó hazai rendezésű nemzetközi mérkőzése egy igazi Euroliga rangadó volt, hiszen a DVTK-t és a Schiót egy győzelem választotta el a tabellán. A diósgyőri közönség is átérezte a tétet, óriási érdeklődés mellett dobták fel a labdát. A mérkőzés előtt Arella Guirantes-t a DVTK korábbi játékosát köszöntötték, aki tavaly számtalan felejthetetlen pillanatot szállított a mieinknek. Robyn Parks és Elisa Penna találataival az első percekben a Schio került előnybe. A DVTK első hat pontját Ana Tadic szerezte, majd Kaila Charles állt a csapat élére. Darcee Garbin és Milica Jovanovic tripláival az első negyed hajrájához közeledve a magyar csapat került lépéselőnybe. Ezt a lépéselőnyt pedig az utolsó percben Kaila Charles remek befutásával és Lelik Réka labdaszerzést követő ziccerével sikerült megerősíteni. 10 perc után 20-16 állt az eredményjelzőn. A második negyedet Arella Guirantes büntetői vezették fel, de Milica Jovanovic villanásaival tartotta előnyét a DVTK.

A második negyed közepéhez közeledve – bár tartotta a lépést a Schio -, de egyre inkább a mieink akarata érvényesült. Monika Grigalauskyte ziccere után 29-23-nál már a vendégek kértek időt. Grigalauskyte nem sokkal később triplából is betalált, így 32-25-nél 7 pont választotta el a feleket. A litván center ráadásul védekezésben is kiváló munkát végzett. A különbség stabilan 4-6 egység környékén látszott állandósulni. Az utolsó három percbe érkezve 34-30-nál kért időt Völgyi Péter. Ana Tadic 2+1-es megoldásával pedig sikerült megerősíteni a vezetést. A folytatásban is Tadic volt főszereplő. Újabb négy pontjával 41-30-nál átlépte a 10 pontot a differencia. A félidő utolsó percében Darcee Garbin és egy újabb Ana Tadic extra – már 15 pontnál járt a kiváló center – után 45-30-ra vezetett a DVTK. Bár Arella Guirantes dudaszós találata zárta a félidőt, a 45-32-es vezetés azonban így is több, mint biztató volt. A mieink 35-ből 17-et dobtak be mezőnyből. A harmadik negyed alaphangját Kaila Charles remek blokkja adta meg. A Schio 45-36-nál és 48-40-nél bejött 10 pont alá, így a legjobbkor értek célt Lelik Réka és Darcee Garbin triplái.

A Schio ugyan a 15 pontos tartományból nagyjából 8-10 pontra faragta le a hátrányát, de amikor ennél közelebb kerültek volna az olaszok, mindig érkezett válasz. Ennek megfelelően magabiztosan tartotta előnyét a magyar csapat. Sőt, Milica Jovanovic triplája után 60-48-nál sikerült növelni az előnyt. A harmadik negyed hajrája a vendégeknek a sikerült jobban, így végül 21-17-re megnyerték ezt a szakaszt. A záró 10 percnek 62-53-ról futottak neki a csapatok. Itt az első két diósgyőri támadásból nem született pont és ezt kihasználva 62-55-re szépítettek az olaszok. Ez egy 10-2-es futás volt. Hamarosan pedig 13-2-re módosult ez a futás, Robyn Parks tripláját követően 62-58-nál Völgyi Péter kért időt.

Az olaszok felzárkózása 62-60-ig tartott. Erre Tenyér Zsófi és Milica Jovanovic felelt. Amikor Jovanovic triplája célt ért, 67-60-nál már George Dikeoulakos rendelte magához tanítványait. A momentum egyértelműen a DVTK-nál volt ekkor. Nem csak támadásban, hanem védekezésben is. A Schio van azonban annyira rutinos csapat, hogy minden apró pontatlanságot megbüntessen. Egy pillanatra nem lankadhatott a figyelem és nem is lankadt. Darcee Garbin és Aho Nina büntetői, illetve Kaila Charles extra villanása után visszaállt a kétszámjegyű különbség. Az utolsó percbe 72-62-ről érkeztünk. A hajrát büntetők tették töredezetté. Az utolsó másodpercekben egy olasz tripla is beesett, de a közönség vastapsa közepette ekkor már nem forgott veszélyben a siker. Folytatódik a DVTK álomszerű menetelése!

DVTK HUN-THERM - BERETTA FAMILA SCHIO 73-69 (20-16, 25-16, 17-21, 11-16)

Euroliga, 10. forduló
Miskolc, DVTK Aréna
Amel Dahra (Franciaország), Jelena Tomic (Horvátország), Sinem Tetik (Törökország) - Milan Lojovic (Szerbia)

DVTK HUN-Therm: Charles 12, Aho N. 5, Lelik 5, Garbin 10/6, Tadic 15. Csere: Grigalauskyte 7/3, Tenyér 2, Jovanovic 17/12.

Beretta Famila Schio: Verona 7/3, Crippa, Parks 10/6, Penna 13/9, Reisingerova 7. Csere: Bestagno, Sottana 12/6, Sivka 4, Guirantes 16.

Nagy csatában maradt alul a Győr Prágában

Az Euroliga 10. fordulójában a ZVVZ USK Praha hazai pályán aratott 75-71-es sikert a SERCO UNI Győr ellen.

Az Euroliga 10. fordulójában az ZVVZ USK Praha otthonában lépett pályára a SERCO UNI Győr. A mérkőzésnek nagyobb tétje nem volt, hiszen a listavezető Prága és az utolsó helyen álló Győr csatája volt ez. Ennek ellenére rengeteg győri szurkoló kísérte el Prágába a lányokat.

Slocum hárompontosával indult a találkozó, amire Magbegor egyből válaszolt (2-3). Dubei is triplát dobott, valamint Carleton is sikeres volt, így az elején 8-2-re vezetett a Győr. Látványos találkozó elé néztünk, hiszen egymás után estek a távoli és a közeli dobások, 11-7-re zárkózott a hazai csapat. 10-11-es állásnál lett volna lehetősége a hazaiaknak egyenlíteni, de ehelyett Goree támadólepattanója után 3 pont maradt a győri előnyből (10-13). Jó vendég védekezés, labdaszerzés és könnyű kosarak után 5 ponttal vezetett a SERCO UNI Győr, a negyed végén 14-19 volt az állás.

A második 10 perc Ruff-Nagy Dóra hárompontosával indult, de Emese Hof nem hagyta nőni a Prága hátrányát (16-22). Cziczás Lászlónak egy hosszabb győri kosárcsend után kellett időt kérnie, hiszen 1 pont volt már csak a különbség (23-24). Török Ágnes csak a második büntetőt értékesítette, és Vorácková hárompontosával a mérkőzés folyamán először átvette a Prága a vezetést, amit Magbegor növelt tovább (28-25). 8 pontra megugrott a hazai csapat, de Goree ismét jókor volt jó helyen, és visszatette a támadólepattanót (34-28). A nagyszünetre sem sikerült közelebb kerülnie a Győrnek, 39-31-es állásnál mentek pihenőre a csapatok.

Ezi Magbegor folytatta a festéken belüli dominanciáját, és kosarával 10 pontra nőtt a differencia (41-31). Slocum és Carleton győri oldalról volt ismét eredményes a hárompontos vonalon túlról, így máris elfogyott a nagy hazai előny (41-37). Conde és Magbegor vezetésével újból 6 pontos vezetésre tett szert az USK Praha, de jó dobóformában érkezett a Győr, és a 9. hárompontosukat dobták Dombai és Török révén (49-47). A jó vendég ritmust Hejková edzőnő időkérése törte meg. Ezt követően lendületre kapott a Prága, és egy gyorsindítás után 52-47-nél kellet összehívnia tanítványait Cziczás Lászlónak. A negyed végéig több kosár is esett mind a két oldalon, de Carleton triplája alakította ki a 59-55-ös eredményt.

Az utolsó 10 perc kezdetén Goree ziccere után teljesen nyílt volt a találkozó (59-57). 64-59-es állásnál egy rövid ideig befagyott az eredmény, azonban Conde és Hof kosaraival 68-59-re nőtt a különbség. Vendég időkérés következett. A Győr továbbra sem tudott kosarat dobni, 2 perc után volt Carleton ismét eredményes (68-62). A Prága egy lélegzetvételnyi előnyt szerzett magának, 73-66 volt az állás. Győri időkérést követően Goree triplája után a mérkőzés lefújása előtt 1 perccel 73-71-re zárkózott a SERCO UNI Győr. Teja Oblak keze azonban nem remegett meg a büntetőnél és már nem esett győri kosár, így az ő pontjai alakították ki a 75-71-es végeredményt. Nagyot küzdött a Győr, de nem sikerült a bravúr a B csoport élcsapata ellen. Hazai oldalról Emese Hof 21 ponttal 10 lepattanóval, míg Ezi Magbegor 18 ponttal 12 lepattanóval volt a legjobb játékos. A vendégektől Bridget Carleton és Destiny Slocum is 16 pontot dobott, valamint Cyesha Goree 14 ponttal és 10 lepattanóval zárt.

ZVVZ USK PRAHA - SERCO UNI GYŐR 75-71 (14-19, 25-12, 20-24, 16-16)